اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درمورد خرید خمیر قلع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درمورد خرید خمیر قلع

با سلام
    من خودم میخوام چند تا برد که دارای قطعات ریز و کوچک SMD هستش را لحیم کاری کنم.حالا برای این کار نیاز به خمیر قلع خوب دارم .کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه.چه نوع خمیر قلعی بگیرم که کیفیتش خوب باشه و بشه راحت استفاده کرد(اگر مارک چیزی مد نظر است راهنماییم کنید)
    ممنون

پاسخ : راهنمایی درمورد خرید خمیر قلع

سلام
    اطلاعی ندارم
    ولی من یه دونه خریدم، الان خشک شده یکم. چیکار کنم خشک نشه؟ شاید جنسش خوب نبوده؟
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
      با سلام
      من خودم میخوام چند تا برد که دارای قطعات ریز و کوچک SMD هستش را لحیم کاری کنم.حالا برای این کار نیاز به خمیر قلع خوب دارم .کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه.چه نوع خمیر قلعی بگیرم که کیفیتش خوب باشه و بشه راحت استفاده کرد(اگر مارک چیزی مد نظر است راهنماییم کنید)
      ممنون
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      برای لحیم قطعات S.M.D بهتزین روش استفاده از خمیر فلاکس است نه روغن لحیم. خمیر فلاکس وقتی به پایه های قطعات آغشته و جهت نصب به روی بورد قرار می گیرد حالت چسبندگی دارد و با فشار و حرارت هویه هوای گرم کم تر از جایش حرکت می کند و سبب پل زدن بین پایه ها نمی شود. (وصل شدن لحیم به پایه ها و عدم اتصالی).این خمیر را اکثر فروشندگان قطعات الکترونیکی دارند. در سایز ها مختلف با قیمتی زیر 10 هزار تومان البته به وزن قوطی بستگی دارد.ا اما بهترین سیم قلع ها تیرکیب 37/63 می باشند که روی قرقره نوشته می شوند یعنی 37 درصد سرب و 63 درصد قلع که لحیم حالت پلاستیکی وکشیدگی با نوک هویه ندارد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
        سلام
        اطلاعی ندارم
        ولی من یه دونه خریدم، الان خشک شده یکم. چیکار کنم خشک نشه؟ شاید جنسش خوب نبوده؟
        درود بر شما،

مطلب زیر پاسخ کاملی به پرسش شما است:

http://etesalkootah.blog.ir/1394/08/12/Some_Important_Points_about_Solder_Paste

پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X