اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام برد رو تهیه کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام برد رو تهیه کنم؟

سلام

دوستان برای یک پروژه ای من یک سری اطلاعات رو توسط میکرو avr از محیط میگیرم. حالا نیاز دارم این اطلاعات رو بر حسب زمان (ساعت و روز و ماه و سال) ذخیره کنم. همچنین این اطلاعات رو با میلیون ها اطلاعات دیگه مقایسه کنم و نتایج رو بصورت نمودارهایی نشون بدم.

برای این کار تصمیم خودم اینه که اطلاعاتی که میکرو avr میگیره رو به یک برد دارای سیستم عامل بفرستم و محاسبات و نمایش نمودار رو با استفاده از اون برد دارای سیستم عامل انجام بدم.

حالا سوالم اینه: برای اینکار ارزانترین بردی که کارم رو راه بندازه کدوم برده؟ و چه سیستم عاملی؟ پروژه باید بصورت صنعتی و با کمترین هزینه طراحی بشه.

پاسخ : کدام برد رو تهیه کنم؟

سلام
    ببینید بستگی داره اطلاعات و نمودارها بلادرنگ باشن یا نه
    اگه بلا درنگ میخوای باید بردی رو انتخاب کنی که بتونه RTOS ساپورت کنه
    وگر نه لینوکس یا اندروید گزینه خوبیه
    از نظر طراحی نرم افزار با اندروید سریعتر میتونی به جواب برسی
    تو دستگاههای صنعتی اکثرا لینوکس استفاده میشه
    حالا چرا با سیستم عامل؟
    محک

دیدگاه

بدون سیستم عامل کار خیلی سخت میشه.
      چون باید داده ها طی یک سال برحسب زمان ذخیره بشن و سپس با میلیون ها داده ای که برحسب ساعت و روز و ماه قبلا ذخیره شدن مقایسه بشن و نتیجه بصورت نموادی نمایش داده بشه.
      بدون استفاده از سیستم عامل امکان خطا و هنگ کردن و ... خیلی بالا میره.

اینکه بلادرنگ باشه یا نه من نمیدونم! یه چیزی باشه که سرعت نمایش نمودار کند نباشه دیگه.

دیدگاه

ارزانترین بردی که پیدا کردم برد زیره:
        +Raspberry PI A
        ولی نمیدونم چه سیستم عاملی روش نصب میشه؟

بردهای زیر هم به ترتیب قیمت وجود دارن:
        +Raspberry PI Model B
        orange PI Mini 2
        Banana Pi
        Raspberry PI 2

دیدگاه

دوستان کسی از بردهای رازپری پای در صنعت استفاده کرده؟ همه میگن که این بردها استانداردهای صنعتی رو ندارن و برای صنعت مناسب نیستن. آیا این واقعیت داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan537
            دوستان کسی از بردهای رازپری پای در صنعت استفاده کرده؟ همه میگن که این بردها استانداردهای صنعتی رو ندارن و برای صنعت مناسب نیستن. آیا این واقعیت داره؟
            باسلام
            بردهای راسبری اصولا بردهای کاربدی هستند و یک رنج متنوع از periperal ioهارو داره و نمونه کد زیاد داره.
            تو یوتوب هم نمونه کار های متفاوت با این برد رو میشه دید.ولی
            برد های دیگه ای هم وجود داره که کاملا صنعتی هستند.
            و مخصوص کار مورد نظر شماست
            این برد رو بررسی نماییدtiny 4412
            شرکتferindly arm

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              ارزان ترین و کاربردی ترین بردی که میتونم پیشنهاد بدم خدمتتون که کارتون راه بیوفته و اندروید و رزبری رو هم ساپورت میکنه برد چهار هسته ای orange pi lite
              قیمتشم فوق العادس نسبت به امکاناتی که در اختیار میذاره
              برخی از ویژگی هاشم بدین شکله:
              پردازنده استفاده شده در Lite نیز AllWinner H3 چهار هسته ای با فرکانس 1.2گیگاهرتزی بوده و این برد از پردازنده گرافیکی Mali400 MP2 با فرکانس کاری حداکثر 600 مگاهرتز بهره می برد و دارای رم 512 مگابایتی از نوع DDR3 می باشد.
              در این برد برای اتصال به شبکه های محلی بر خلاف Orange Pi One که از پورت گیگابیت ایترنت استفاده می کرد از ماژول WiFi بهره می برد. ماژولWiFi روی این برد RTL8189FTV می باشد. در این برد شما می توانید علاوه بر سیستم عامل های ذکر شده از توزیع Armbian نیز استفاده نمایید.
              از لینک زیر هم میتونین استفاده کنین :

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X