اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میخواهم ماژول هایی که تو الکترونیک کاربردی تره رو تولید کنم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میخواهم ماژول هایی که تو الکترونیک کاربردی تره رو تولید کنم ؟

سلام به دوستان
    من چند وقتی هست که تو فکر تولید ماژولهایی که ابعاد کوچکی دارند افتادم ،( مثل مازولهای تغذیه و یا ماژولهای امپلی فایر و مازولهایی که رو برد بورد استفاده میشه و قطعات کمی داره و ابعادشون کوچیکه ) من خودم کار اصلیم طراحی PCB و مونتاژ برد هستش ، در کنارش گفتم وقتهایی که خالی دارم شاید بتونم بردهای کوچکی هم تولید کنم و از این راه یه درآمدی هم کسب کنم،
    خدمتتون عرض کنم که امکان خرید قطعه و تولید PCB تو چین هم برام مقدوره البته نه تعداد خیلی زیاد چون سرمایه ام محدوده . یعنی یه دوستی دارم که از چین قطعاتشو میاره بهش میگم که قطعات منم بیاره . از دوستان درخواستم اینه که بنده رو راهنمایی کنند .
    1= در حال حاضر وضعیت این نوع بردها تو بازار اینجا به چه صورت هست، یعنی میصرفه که با این همه زمان و هزینه و دردسر این کارو کرد ؟
    2=اگه این بردها رو تولید کنم و از هر کدوم مثلاٌ 200تا 300 تا بزنم آیا مشتری داره که بفروشم . به مغازه دارها بفروشم یا سایت بزنم دونه دونه بفروشم ؟
    3=به نظرتون به سمت تولید چه نوع بردهایی برم که از لحاظ فروش و سود بهش بیارزه اون رو تولید بکنم ؟ با وجود کشور دوست ، چین ، میدونم کار سختیه .
    پیشاپیش از لطفتون ممنونم دوستان

پاسخ : میخواهم ماژول هایی که تو الکترونیک کاربردی تره رو تولید کنم ؟

سلام
    حدود 5 سال پیش چیزی که مد نظر دارید با کمک 3 تا از دوستان شروع کردیم
    البته کاربرد خاص و به چند تولید کننده هم خدمات دادیم ولی بدونید چیز خوب به این سادگی ها نیست به طور مثال یکی از برد ها دیتالاگر بود که و تو یکی از دستگاها های پزشکی قرار گرفت و ....
    البته بعد از 2 سال به خاطر یه سری مشکلات جدا شدیم
    برد های آمپلی فایر و تغذیه چینی زیاد هست با قیمت پایین
    در حال حاظر شرایط مثل قبل نیست باید نمونه داشته باشید تا بتونید برید توی بازار امکان سنجی کنید اگر بازار هدف مغازه دار ها باشن . سایت هم شرایط خودش داره و باید تبلیغات ... بکنید که خودش هزینه داره
    فکر نمی کنم بانمونه زدن بردهای که هست به جای برسید باید نواوری و ایده پردازی داشته باشید مثلا میگم تغذیه هست ولی تغذیه ای که بشه با میکرو کنترلش کرد نیست اکر هم باشه من ندیدم یا ایده های جالب تر کاربردی تر

دیدگاه

خیلی از لطفتون ممنون هستم بابت پاسختون . با توجه به تجربه ای که از بازار الکترونیک دارید ( بغیر از تغذیه با میکرو )چند تا محصولی که صرفه اقتصادی داشته باشه رو به بنده معرفی بکنید در ضمن زیاد هم پیچیده نباشه چون من سوادم به اندازه مهندسین عزیز نیستش .

دیدگاه

خواهش میکنم
        نظر شخصی » چیزی که اقتصادی باشه پیچیده نباشه متعاقبا انتظار بازگشت سرمایه زود هم وجد داشته باشه با بازار محدود و بدون ثبات » عملا وجود نداره
        باز امکانش وجود داره شخص دیگه ای مخالف این حرف باشه

دیدگاه

مشکل اصلی، آسانی بیش از حد واردات ماژولهای چینی است به اضافه سختی بیش از حد قوانین ضد تولید و سرمایه گذاری در داخل (مجوزها، امضاهای طلائی، نیاز به رانت، اجباری بودن تولید در شهرکهای صنعتی تخصصی، نبود کانالها و شبکه توزیع مناسب کالاهای داخلی، قوانین بیمه، مالیات و اداره کار، عدم حمایت بانکها و ...)

دیدگاه

یعنی تو این بازار به این بزرگی ، 1 محصول هم پیدا نمیشه که ما از روش تولید کنیم و مشتریش هم موجود باشه ؟ بحث مالیش هم زیاد واسم مهم نیست نه که مهم نباشه چون الان اول کاره حداقل جوری باشه که دیگه محصول تولیدیم رو دستم باد نکنه و بتونم سرمایه اولیه ام رو برگردونم . یا مثلاً محصولی باشه که بخش سخت افزارشو خودم قبول کنم و قسمت نرم افزارشم بدم به یکی از دوستان دیگه (شراکت) . صرفاً میخوام یه تجربه تولیدی داشته باشم و فیدبکشو ارزیابی کنم واسه قدمهای بعدی

دیدگاه

بنده زیاد تجربه ندارم
              ولی تولید تو ایران صرفه اقتصادی نداره، فقط فقط اگر نواوری باشه یا بتونی مشابه بازار رو با قیمت کمتر بزنی.
              پس شد: نوآوری. -- قیمت زیر کف بازار
              تولید در ایران متاسفانه تا جایی که من دیدم صرفه نداره.
              ولی خوب دستگاه تستر ecu یک محصول بدون رقیب چینی هست، و سود خوبی داره، اینجور وسایل رو میشه داخلی ایران تولید کرد
              یا مثلا تابلو فرمان آسانسور
              من اینجور محصولات رو میشناسم که میشه کار کرد.
              وی وسایل چیپ و ارزان و ساده صرف نداره شاید.
              البته شاید کاملا اشتباه باشه نظراتم.

دیدگاه

بازم متشکرم از راهنماییتون . بازم بایستی تحقیق کنم در مورد تستر ECU ببینم داستانش چه جوریه .

دیدگاه

1- سلام
                  2- مثلما اینجوری کسی یه ایده بزرگ و خوب به شما نمیده چون هرکی ایده خوبی داشته باشه خودش شروع میکنه
                  3- کار کردن تو این بازار خیلی سخته ولی میشه کار کرد
                  4- من یه مدت با چند تا از دوستان چنین کاری کردیم یه سری برد های هند واش اتاق عمل طراحی کردیم خوب بود ولی بازارش محدوده و زود کپی کردن از دستمون
                  5- به نظرم اگه میخواهید موفق باشید رو نیاز سنجی بازار خوب کار کنید و تند تند محصولتون رو عوض کنید یعنی اگه محصول 1 رو یک ماه ساختید دیگه ادامه ندید سریع برید تو فکر محصول 2

دیدگاه

نظر تون راجع به تولید USB HUB برای شروع اولیه کار؟
                    مثلاً هاب 4تایی یا 7 تایی.

دیدگاه

ماژول هاب 4 تای حدود 4400 فروخته میشه که از FE1.1s استفاده میکنه
                      مورد بعد مگه چفدر به ماژول هاب نیاز مبشه

ساخت سیمولاتور یا تستر ECU هم از چیزی که فکر می کنید سخت تر و هزینه بر تر هست

دیدگاه

درود.
                        بیاید سمت الکترونیک صنعتی.
                        تو صنعت قیمت و برند اصلا مهم نیست.کیفیت و کارایی مهمه.
                        اینورتر=پی ال سی=اچ ام ای=دستگاه جوش
                        انواع دماسنج صنعتی.رطوبت سنج صنعتی.ارت سنج.مولتیمتر پانلی.امپر متر.و .....
                        دماسنج = رطوبت سنج=امونیاک سنج=دی اکسید کربن سنج و......... همه با خروجی مدباس خیلی کمه.
                        قطعاتی که تولید میکنین اگه کیفیت بسیار بالایی داشته باشه بعد 5 سال دیگه برند شما کاملا واسه همه شناخته شده میشه.
                        کیفیت = راز موفقیت
                        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
                          ماژول هاب 4 تای حدود 4400 فروخته میشه که از FE1.1s استفاده میکنه
                          مورد بعد مگه چفدر به ماژول هاب نیاز مبشه

ساخت سیمولاتور یا تستر ECU هم از چیزی که فکر می کنید سخت تر و هزینه بر تر هست
                          اتفاقا سخت نیست، همش صفر و یک کردن پایه میکرو هست نهایتش یک pwm و راحت با یک میکرو 128 میشه دست کرد همچین دستگاهی رو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاید
                            اتفاقا سخت نیست، همش صفر و یک کردن پایه میکرو هست نهایتش یک pwm و راحت با یک میکرو 128 میشه دست کرد همچین دستگاهی رو.
                            خودش نظریه ولی شما فقط ساخت در نطر میگیرید . بحث بسته بندی و قاب دستگاه، بازاریابی و ... در نظر نگرفتید

دیدگاه

ببین دوست عزیز فراموش نکن که جنس و قطعه ای که وارد ایران میشه برای تولید نیست؛ برای تعمیراته پس اگه میبینی قیمت ماژول آماده یه قطعه ای از خود قطعه ارزون تره جا نخور

بیشتر به فکر تولید از نوع مونتاژ باشید فکر کنم امیدی بهش باشه.
                              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X