اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشل با دیمر 220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشل با دیمر 220

سلام
    من یه دیمر ساختم 220 میخام با میکرو کنترلش کنم ولی وقتی اتصال برقرا میشه ی لحضه چراغ روشن میشه و زود خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاست؟؟لطفا کمک کنید (فوری)
    من با دانش و آکاهی ام تمام جهالت ها رو به زانو در خواهم اورد.

پاسخ : مشل با دیمر 220

کسی نیست کمک کنه؟؟

دیدگاه

با سلام
      ترایاک U4 باید با بار سری شود بار شما چیست ؟ و کجای این نقشه است ؟ اینجوری که با روشن شدن ترایاک فاز و نول به هم اتصال کوتاه میشوند .!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
        با سلام
        ترایاک U4 باید با بار سری شود بار شما چیست ؟ و کجای این نقشه است ؟ اینجوری که با روشن شدن ترایاک فاز و نول به هم اتصال کوتاه میشوند .!!!
        بار من همون لامپ (l1)
        یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه

دیدگاه

واقغا این کلافه ام کرده نمیدونم چیکارش کنم یه لحظه روشن میشه بلافاصله خاموش میشه حتی موقع خاموش شدنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه...

دیدگاه

با سلام
            شما ابتدا میکرو را از مدارخارج کن و مدار را عیب یابی کن ، اگر نشد اپتو کوپلر را هم خارج کن و ترایاک را بکمک تحریک گیت از طریق یک پتانسیومتر و دیاک تحریک کن و مرحله به مرحله جلو برو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad brave
              واقغا این کلافه ام کرده نمیدونم چیکارش کنم یه لحظه روشن میشه بلافاصله خاموش میشه حتی موقع خاموش شدنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه...
              فکر کنم اشکال از اون قسمت اشار ساز صفر باشه !!!
              شما مطمئنی این قسمت درست کار می کنه؟
              برد جوجه کشی:
              مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
              این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
              برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                فکر کنم اشکال از اون قسمت اشار ساز صفر باشه !!!
                شما مطمئنی این قسمت درست کار می کنه؟
                نه خیلی چجوری امتحانش کنم؟؟
                میکرو باید پالس بده به اپتوترایک؟؟چه فرکانسی؟؟

دیدگاه

نه خیلی چجوری امتحانش کنم؟؟
                  میکرو باید پالس بده به اپتوترایک؟؟چه فرکانسی؟؟
                  این قسمت خیلی ضروریه اگه این قسمت کار نکنه دیمر هم کار نخواهد کرد
                  این مدار آشکار ساز صفر میاد اون لحظه ای که موج سینوسی برق شهر از صفر گذر می کنه رو تشخیص میده و خروجیش یک میشه که میکرو می فهمه که باید تریاک رو قطع کنه و بعد مدت زمان اندکی که کاربر خودش تایین کرده تریاک رو وصل کنه

شما لطف کن این مدار رو ببند و نتیجه رو بگو که کار کرد یا نه بعد اینکه دیمر کار کرد میتونی مدار قبلی رو ببندی

اضافه شده در تاریخ :
                  سلام
                  من یه دیمر ساختم 220 میخام با میکرو کنترلش کنم ولی وقتی اتصال برقرا میشه ی لحضه چراغ روشن میشه و زود خاموش میشه بنظرتون مشکل کجاست؟؟لطفا کمک کنید (فوری)
                  داداش اون قسمت اپتو تریاک اون قسمت تریاکش که بایاس نشده یه چک بکن
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

این قسمت خیلی ضروریه اگه این قسمت کار نکنه دیمر هم کار نخواهد کرد
                    این مدار آشکار ساز صفر میاد اون لحظه ای که موج سینوسی برق شهر از صفر گذر می کنه رو تشخیص میده و خروجیش یک میشه که میکرو می فهمه که باید تریاک رو قطع کنه و بعد مدت زمان اندکی که کاربر خودش تایین کرده تریاک رو وصل کنه

شما لطف کن این مدار رو ببند و نتیجه رو بگو که کار کرد یا نه بعد اینکه دیمر کار کرد میتونی مدار قبلی رو ببندی

اضافه شده در تاریخ : داداش اون قسمت اپتو تریاک اون قسمت تریاکش که بایاس نشده یه چک بکن
                    حتما میبندم ولی ی سوال دیگه من میکرو با وقفه خارجی راه میندازم یعنی نسبت به لبه های بالا رونده حساسه فقط یو سوال تو زیر برنامه چی نویسم؟؟
                    مثلا وقتی وقفه که یک شد یعنی یه پالس از گذر صفر به میکرو اومد من بنویسم مثلا پایه b.0 یک کن بعد یه تاخیر 10میلی ثانیه بده دوباره b.0 صفر کن؟؟
                    اکه اینجوری من این یبار امتحان کردم با مدار خودم ولی جواب نداد

دیدگاه

حتما میبندم ولی ی سوال دیگه من میکرو با وقفه خارجی راه میندازم یعنی نسبت به لبه های بالا رونده حساسه فقط یو سوال تو زیر برنامه چی نویسم؟؟
                      مثلا وقتی وقفه که یک شد یعنی یه پالس از گذر صفر به میکرو اومد من بنویسم مثلا پایه b.0 یک کن بعد یه تاخیر 10میلی ثانیه بده دوباره b.0 صفر کن؟؟
                      اکه اینجوری من این یبار امتحان کردم با مدار خودم ولی جواب نداد
                      اگر لحظه گذر از صفر ایجاد شد و پایه میکرو در لحظه گذر از صفر یک شد میره به اینتراپت
                      تو برچسب اینتراپت باید یکم تاخیر کنی بعد گیت تریاک رو روشن کنی
                      حتما می دونی که فرکانس برق شهر برابر با 50 هرتز هست که زمان یک سیکل کامل میشه 20 میلی ثانیه
                      کارکرد دیمر بدین صورت هست که شما باید نیم سیکل بالا و پایین رو یکم برش بدی تا توان ورودی به بار رو کنترل کنی
                      خوب پایه اینتراپت یک شد و میره به برچسبش ما باید تو هر نیم سیکل یکم تاخیر داشته باشیم بعد گیت تریاک رو فعال کنیم اگر تاخیر نداشته باشیم دیگه برش در کار نیست و ماکزیمم توان به بار منتقل میشه
                      مثلا وقتی که اینتراپت فعال شد و رفت به برچسب شما باید روی زمان نیم سیک که برابر با 10 میلی ثانیه هست کار کنی اگر تو برچسب یه waitms5 بزاری و پایه ی گیت رو فعال کنی تقریبا بالای 50 درصد توان خروجی کاهش میابد
                      خوب این زمان تحت کنترل شماست می تونی دو تا دکمه بزاری و این زمان رو بین بازه 0 تا 10 میلی ثانیه کنترل کنی که اگر 0 میلی ثانیه باشه ماکزیمم توان به بار منتقل میشه و اگر 10 باشه دیگه توان خروجی تریاک صفر میشه
                      البته اون قسمت اپتو تریاک رو باید درست ببندی و الا کار نمی کنه

شما اول مدار رو ول کن تریاک رو وصل کن به اپتو تریاک و پایه ای که به میکرو وصل هست با یه مقاومت 220 اهم بزن به مثبت 5 ولت اگر این قسمت تریاک درست باشه لامپ روشن میشه و اگر از مثبت 5 ولت جدا کنی خاموش میشه
                      این قسمت تریاک هست ببند و تست کن

برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                        نمیدونم تو عمل دارید تست میکنید و یا فقط از پروتئوس دارید استفاده میکنید.
                        اما در کل برای ساخت دیمر باید از اپتو کوپلری استفاده کنید که قابلیت zero crossing نداشته باشه. مثلا moc3021 :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mina.rasooli
                          سلام
                          نمیدونم تو عمل دارید تست میکنید و یا فقط از پروتئوس دارید استفاده میکنید.
                          اما در کل برای ساخت دیمر باید از اپتو کوپلری استفاده کنید که قابلیت zero crossing نداشته باشه. مثلا moc3021 :redface:
                          سلام
                          ولی moc3021 zero crossing رو داره ها !!!
                          ؟؟؟ oo:
                          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                            ولی moc3021 zero crossing رو داره ها !!!
                            ؟؟؟ oo:
                            خیر نداره
                            دیتاشیت رو نگاه کنید

دیدگاه

مرسی اقا محمد که وقت گداشتین و توضیح دادین
                              حتما امتحان میکنم
                              بله عملی میسازمش
                              اپتوتریاک من el3021 هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X