ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2015/06/12
    Tehran
    36
    0

سنسور اندازه گیری دوران

سلام
    من دنبال یه سنسور هستم که بتونه یه مسافت رو برام اندازه بگیره
    اینطور بگم بهتره. یه مخزن هست که عمقش 40 متره و سیستمی روش بسته شده که یه شفت خروجی داره و به ازی هر 3.6 متر یک دور بدور خودش میزنه. یعنی هر درجه رو تبدیل میکنه به 1 سانت. ابتدای کار گفتم شاید بشه از شفت انکودر استفاده کرد. منتها به خاطر اینکه پس از هر بار قطع برق و یا مشکل در سیستم باید کالیبرش کرد ازش صرف نظر کردم. گزینه بعدی استفاده از سنسورهای سنجش زاویه بود که اونم به دلیل اینکه دوران بیشتر از 360 هست بعید میدونم شدنی باشه. یه راه دیگه بستن شفت انکودر با ولوم هست که اونم باز مشکلات کالیبراسیون داره(استفاده مطلق از ولومهای مولتی ترن هم میشه یه راه حساب کرد اگر دقت بالا مد نظر نباشه)

دیگه من چیزی متاسفانه به ذهنم نمیرسه :redface:
    اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم بگذاره :rolleyes:
    2015/06/12
    Tehran
    36
    0

پاسخ : سنسور اندازه گیری دوران

دوستان من همچنان منتظرم :sad:
    آیا میشه از سنسور شتاب سنج برای چنین کاری استفاده کرد؟
    2007/11/23
    tehran
    248
    5

سلام،من متوجه عملکرد سیستم مورد سوال شما نشدم،اما در توضیحتون به کالیبره کردن انکودر اشاره کردین،به نظر من الزامی به کالیبره کردن شفت انکودر نیست،شفت انکودرهای موجود در بازار ذاتا کالیبره هستن و نیازی به کالیبره کردن ندارن و فقط شما باید از خروجی اونها استفاده کنید،اگر اشتباه میکنم بیشتر توضیح بدین
    2015/06/12
    Tehran
    36
    0

ممنونم از کمکتون
    درسته که شفت انکودرها دقیق و کالیبره شده هستند منتها یه سری مشکلاتی برای اینکار باهاشون وجود داره
    اینطور بگم بهتره:
    فرض کنید این شفت مورد نظر هست که روی مخزن بسته شده:

این حالت یعنی مخزن خالی هست و شفت داره 0 درجه رو نشون میده
    حالا شروع میکنن به پر کردن مخزن و به اندازه 90 سانت که برسه شفت چنین حالتی پیدا میکنه:

همینطور ادامه میدن ته با 140 سانت برسه که میشه این:

و ...

حالا شما تصور کنید ما از قبل به برنامه و دستگاه گفته بودیم که موقعیت شکل 1 همون مخزن خالی هستش و شفت انکودر هم به همین شفت کوپل شده و دائم داره به دستگاه گیرنده پالس شمارش میده

حالا به هر دلیلی (قطعی برق - اشتباهات کاربر - خطای سیستم - پاره شدن کابل و ...) دستگاه گیرنده پالسهای انکودر رو دریافت نکنه و انکودر همچنان پالس بفرسته. مسلما دقت به هم میریزیه و هم مقدار خوانده شده غلطه و هم 0 سیستم جابجا شده. و بدتر اینکه باید مجددا دستگاه رو کالیبره کرد

نمیدونم منظورم رو متوجه شدید یا خیر
    حالا من به دنبال یه سنسوری هستم که بفهمه موقعیت شفت کجاست و به هم نریزه. صنعتی هم موجود باشه نه اینکه بخواهیم خودمون یه چیزی سر هم کنیم(چون تعداد لازمه)
    حالا شما چیزی به نظرتون میرسه؟
    ممنون
    2012/07/18
    376
    17

با سلام
    اگر میخواهید میزان مایع درون مخزن رو بررسی کنید
    از سنسور ارتفاع سنج استفاده کنید
    .
    این سنسور روی یک قطعه شناور بسته میشه
    و با سطح مایع بالا و پایین میره و ارتفاع مورد نظر رو اعلام میکنه
    کاری هم به رفت و امد برق و ... نداره
    .
    خروجی عدد هست
    اگر بخواهید تبدیل به عقربه کنید میتونید با یک برنامه نویسی و استفاده از یک استپ موتور عقربه ای کنید
    .
    سنسور فاصله سنج هم میشه به جای سنسور ارتفاع به کار برد
    موفق باشید
    2007/11/23
    tehran
    248
    5

خواهش میکنم،در تابلوهای آسانسور،به علت استفاده از اینورتر،نیاز هست که سیستم بصورت close loop کار کنه،برای همین از شفت انکودر برای فیدبک گرقتن از دور موتور استفاده میشه،در بعضی دیگه از تابلو های کنترلی،از همین انکودر برای تشخیص موقیت کابین استفاده میشه،که بسیار هم دقیق هست،اینکه ممکنه به هر علتی کنترلر اصلی نتونه پالسهای ارسالی از انکودرو دریافت کنه یا اینکه به علت قطع برق موقعیت کابین در میانه مسیر باشه،همگی راهکارهای نرم افزاری دارن و به راحتی میشه با ثبت لحظه ای مشکلو حل کرد،من اگه بودم و پروژه هم صنعتی بود از شفت انکودر استقاده میکردم ،برای پروزه شما یا باید از پتانسیومتر استفاده کرد که با توجه به زاویه چرخش مقدار مقاومتشو استخراج کرد که به نظرم ایده عملی نیست و یا باید از شفت انکودر استفاده کرد،از دوستان اگه کسی ایده بهتری داره راهنمایی کنه
    2012/07/18
    376
    17

یادم رفت بگم
    در موتور برای عقربه
    همواره باید از یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز روی عقربه و نقطه صفر استفاده کرد
    با رفتن برق عقربه به سمت نقطه صفر حرکت میکنه
    وقتی گیرنده با فرستنده موازی شد
    برنامه پالس رو دریافت میکنه و وارد مرحله دوم میشه
    طبق عدد گرفته شده از ارتفاع سنج یا فاصله سنج یا فشارسنج و...
    یک زمان موتور را روشن میکند تا به نقطه مورد نظر برسد
    .
    فقط یکبار باید ارتفاع روی صفحه با زمان رسیدن به اون نقطه رو کالیبره کنید
    مثلا عدد 4 موتور 4ثانیه جریان مثبت بگیره
    دریافت عدد بعدی
    مثلا 6
    دربرنامه 6-4=2ثانیه ولتاژ مثبت
    دریافت مجدد عدد5.1
    5.1-6 =0.9ثانیه ولتاژمنفی بگیره
    و....
    2014/08/18
    بابلسر
    86
    19

درود بی پایان

دوست عریز هدف شما از این همه کار در نهایت چیه!!! اندازه گیری مایع داخل مخزن؟؟؟

یا اون شفتی که داره دوران میکنه

ارادتمند تمامی اساتید
    من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند
    2015/06/12
    Tehran
    36
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ekf2000
    با سلام
    اگر میخواهید میزان مایع درون مخزن رو بررسی کنید
    از سنسور ارتفاع سنج استفاده کنید
    .
    این سنسور روی یک قطعه شناور بسته میشه
    و با سطح مایع بالا و پایین میره و ارتفاع مورد نظر رو اعلام میکنه
    کاری هم به رفت و امد برق و ... نداره
    .
    خروجی عدد هست
    اگر بخواهید تبدیل به عقربه کنید میتونید با یک برنامه نویسی و استفاده از یک استپ موتور عقربه ای کنید
    .
    سنسور فاصله سنج هم میشه به جای سنسور ارتفاع به کار برد
    موفق باشید
    سلام
    سنسور و سیستم اندازه گیری وجود داره و دقیق هم هست و نمیشه تعویضش کرد و یا چیز دیگه ای وارد مخزن کرد
    فقط یه شفت بیرونه که عملکردش رو توضیح دادم و باید روی اون کار کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-BN
    خواهش میکنم،در تابلوهای آسانسور،به علت استفاده از اینورتر،نیاز هست که سیستم بصورت close loop کار کنه،برای همین از شفت انکودر برای فیدبک گرقتن از دور موتور استفاده میشه،در بعضی دیگه از تابلو های کنترلی،از همین انکودر برای تشخیص موقیت کابین استفاده میشه،که بسیار هم دقیق هست،اینکه ممکنه به هر علتی کنترلر اصلی نتونه پالسهای ارسالی از انکودرو دریافت کنه یا اینکه به علت قطع برق موقعیت کابین در میانه مسیر باشه،همگی راهکارهای نرم افزاری دارن و به راحتی میشه با ثبت لحظه ای مشکلو حل کرد،من اگه بودم و پروژه هم صنعتی بود از شفت انکودر استقاده میکردم ،برای پروزه شما یا باید از پتانسیومتر استفاده کرد که با توجه به زاویه چرخش مقدار مقاومتشو استخراج کرد که به نظرم ایده عملی نیست و یا باید از شفت انکودر استفاده کرد،از دوستان اگه کسی ایده بهتری داره راهنمایی کنه
    منظور من از اندازه گیری دقیت اندازه گیری 1 میلی متر جابجایی هست
    ایده پتانسومتر با توجه به اینکه شفت حدود 10 دور دوران داره عملی نیست. مگر اینکه مولتی ترن ولومی ببندیم که باز اون چیزی که میخواهیم نمیشه.
    قضیه فقط قطع برق نیست. وگرنه میشد آخرین مقدار رو در یه ایپرام ذخیره کرد و در راه اندازی مجدد بازخوانیش کنیم. مشکل اینه که ممکنه در نبود برق سطح مخزن جابجا بشه(پر یا خالیش کنن) و ما بیایم دوباره همون مقدار قبل رو بخونیم اشتباه هست و سیستم به اشتباه میفته. فرض کنید موقعی که برق رفته و یا سیستم اصلا بنابه هر دلیلی از کار افتاده سطح مخزن 5 متر بوده و مخزن رو تا ته خالی کردن و حالا برق میاد و ما همون مقدار قبلی 5 متر رو داریم نشون میدیم. در صورتی که مخزن خالی شده

2015/06/12
    Tehran
    36
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AliEbi1
    درود بی پایان
    دوست عریز هدف شما از این همه کار در نهایت چیه!!! اندازه گیری مایع داخل مخزن؟؟؟
    یا اون شفتی که داره دوران میکنه
    ارادتمند تمامی اساتید
    سلام
    در پستهای قبلی عرض کردم
    سطح مایع داخل مخزن یه رابطه خطی با چرخش اون شفت داره و به ازای هر سانتیمتر شفت 1 درجه چرخش داره . ارتفاع مخزن هم بقدری هست که باعث میشه شفت در موقع پر بودن مخزن 10 دور کامل 360 درجه بزنه
    حالا من باید بیام با یه سنسور و یا وسیله این مقدار رو بخونم و تبدیل کنم به کمیت حجم موجود در مخزن
    تمام مشکل هم اینه که از چه سنسوری میشه برای فهمیدن این موضوع استقاده کرد
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18