اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزین مناسب برای 2N3055

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزین مناسب برای 2N3055

سلام ،اگه امکان داره یه جایگزین مناسب برای 2N3055 معرفی بفرمایید که از نظر ولتاژ و توان بیشتر باشه و مثل 3055 فقط جنس های بدرد نخورش تو بازار نباشه.

پاسخ : جایگزین مناسب برای 2N3055

نوشته اصلی توسط em_eca
    سلام ،اگه امکان داره یه جایگزین مناسب برای 2N3055 معرفی بفرمایید که از نظر ولتاژ و توان بیشتر باشه و مثل 3055 فقط جنس های بدرد نخورش تو بازار نباشه.
    سلام
    این سایت برای این کار هست که قطعات مشابه رو پیدا میکنه:
    http://english.electronica-pt.com/components-cross-reference?ref=2n3055
    البته خودتم به دیتا شیت قطعه ای که معرفی میکنه یه نگاه بنداز
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
      سلام
      این سایت برای این کار هست که قطعات مشابه رو پیدا میکنه:
      http://english.electronica-pt.com/components-cross-reference?ref=2n3055
      البته خودتم به دیتا شیت قطعه ای که معرفی میکنه یه نگاه بنداز
      بنظر شما 2N3773 مناسبه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
        بنظر شما 2N3773 مناسبه؟
        والا من با این قطعات کار نکردم نمیدونم. سایتش رو فقط بلد بودم
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          اگر خواستی از نوع مرغوب ترانزیستور 2N3055 استفاده کنی فقط مارک های توشیبا و R.C.A استفاده کنید. من با این قطعات عملا بسیار کار کرده ام. و مکمل این ترانزیستور MJ2955 از نوع مثبت است، که به حالت قرینه بکار می رود. (2N3055 منفی یا ان پی ان می باشد.)
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
            بجای 2n3055 آشغالی که توی بازاره میتونی از 2sc5200 اسفاده کنی
            البته قیمت اصلش توی شیراز الان 3700 هست

الان من توی هر مداری که 2n3055 باشه از 2sc5200 استفاده میکنم توانش هم 30 وات بیشتره
            ولتاژش هم 4 برابره

دیدگاه

واقعا ممونم از پاسختون ،2SC5200 واقعا گزینه خوبیه ، مخصوصا این که ولتاژ کاریش هم بالاتره،روبوایکیو 6500 تومن زده ،خدا کنه منو از شر 3055 های آشغالی نجات بده قیمتش زیاد مهم نیست. ، باز هم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
                با سلام خدمت شما کاربر گرامی :
                شما ار چه مداری دارید استفاده می کنید که ترانزیستور 2N3055 باعث مشکل برای شما شده؟ تقویت کننده جریان در منبع تغذیه یا موارد دیگر؟ برای راهنمایی بهتر لطفا نوع مدار را مرقوم فرمائید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                  با سلام خدمت شما کاربر گرامی :
                  شما ار چه مداری دارید استفاده می کنید که ترانزیستور 2N3055 باعث مشکل برای شما شده؟ تقویت کننده جریان در منبع تغذیه یا موارد دیگر؟ برای راهنمایی بهتر لطفا نوع مدار را مرقوم فرمائید.
                  سلام،در قسمت منابع تغذیه مدارش رو گذاشتم،برای منبع تغذیه متغیر و تقویت جریان ازش استفاده کردم.باز هم مدارشو میذارم:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
                    سلام،در قسمت منابع تغذیه مدارش رو گذاشتم،برای منبع تغذیه متغیر و تقویت جریان ازش استفاده کردم.باز هم مدارشو میذارم:

مدار زیر را که شبیه مدار تقویت کننده جریان منبع تغذیه شماست را با توجه به تفاوت نصب یک ترانزیستور TIP122دیگر که به حالت دارلینگتون وصل شده امتحان کنید. ( قبل از از وصل کردن این تقویت کننده جریان، خروجی رگولاتور LM317 را ولتاژ چک کنید ببینید آیا ولتاژ از 0 الی 28 یا هر عدد ولتاژ تنظیم شده خروجی با یک بار حدود 500 میلی آمپری قابل کنترل هست یا نه. اگرمشکلی نداشت این مدار را با ببندید. این هم نقشه مدار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                      مدار زیر را که شبیه مدار تقویت کننده جریان منبع تغذیه شماست را با توجه به تفاوت نصب یک ترانزیستور TIP122دیگر که به حالت دارلینگتون وصل شده امتحان کنید. ( قبل از از وصل کردن این تقویت کننده جریان، خروجی رگولاتور LM317 را ولتاژ چک کنید ببینید آیا ولتاژ از 0 الی 28 یا هر عدد ولتاژ تنظیم شده خروجی با یک بار حدود 500 میلی آمپری قابل کنترل هست یا نه. اگرمشکلی نداشت این مدار را با ببندید. این هم نقشه مدار
                      سلام
                      جناب تحیری اگه امکان داره این مدار رو برای MJ2955 بذارید.در ضمن آیا این تغییر مشکلی که عرض کردم رو رفع میکنه؟خیلی خیلی ممنون از پاسخ های شما.

دیدگاه

آقای تحیری من این مدار رو تو اینترنت پیدا کردم،بنظرتون جواب میده؟اگه اینطوره ، BD708 رو که اینجا گیرم نمیاد، میتونم با TIP122 جایگزین کنم؟ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca
                          آقای تحیری من این مدار رو تو اینترنت پیدا کردم،بنظرتون جواب میده؟اگه اینطوره ، BD708 رو که اینجا گیرم نمیاد، میتونم با TIP122 جایگزین کنم؟ممنون.

با سلم خدمت شما کاربر گرامی:
                          چون ترانزیستور TIP122 منفی یا ان پی ان است، نمی توانید از ترانزیستور BD708 استفاده کنید. شما باید از ترانزیستور TIP127 که یک ترانزیستور مثبت یا پی ان پی و مکمل TIP122 می باشد استفاده کنید.

دیدگاه

تو این چند سال اخیر اولین بار رفتم سر ادرسی که دنبالش بودم اونم با راهنمایی جنابعالی.دمت گرم سلطان جاشه که بگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X