اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سئوال در مورد طراحی فوت پرینت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سئوال در مورد طراحی فوت پرینت

با سلام
    من میخوام بر اساس یک دیتاشیت برای یک قطعه یک فوت پرینت درست کنم!! سئوال اینجا هست! مثلا توی دیتاشیت نوشته فاصله پایه ها از هم 3 میلی متر هستند! خوب این چطور باید توی محیط التیوم محاسبه کرد؟ در هنگام طراحی؟
    سپاس

پاسخ : چند سئوال در مورد طراحی فوت پرینت

سلام
    باید grid رو تنظیم کنی
    توی صفحه PCB دکمه g رو بزن، بعدش یکی از اونا رو انتخاب کن
    بعدش Pad ها رو حرکت بده ببین چجوری میشه
    متوجه میشی اونوقت
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
      سلام
      باید grid رو تنظیم کنی
      توی صفحه PCB دکمه g رو بزن، بعدش یکی از اونا رو انتخاب کن
      بعدش Pad ها رو حرکت بده ببین چجوری میشه
      متوجه میشی اونوقت
      ممنون دوست عزیز:
      توی عکس زیر فاصله ان 2 تا پد از هم که با خط قرمز مشخص کردم ایا 12 میلی متر هست؟ من دکمه g را زدم و 1mil را انتخاب کردم ! حالا سئوال اینجا هست که:ان گرید ها یا سلول هایی که شبیه به مربع کوچک هستند ابعاد شان 1 میلی متر هست؟ مثلا من بخوام 12 میلی متر را انتخاب کنم ایا باید 14 گرید برم پایین طبق عکس که هر گرید را با نقطه قرمز مشخص کردم که میشه 1 میلی؟ ایا درست متوجه شدم؟

سپاس

دیدگاه

2 نوع واحد داریم
        1) Imperial: که توش از mil استفاده میکنیم
        1000mil = 1inch

2) Metric: که توش از mm استفاده میکنیم
        100mil = 2.54mm

اگه میخوای بر حسب mm وارد کنی تا هر خونه 1mm بشه، 2 بار دکمه g رو بزن، بعدش توی صفحه ای که باز میشه بنویس: 1mm یا 12mm

دیدگاه

سلام
          با اجازه داش ircaspianhero
          یه سوال
          سوال1) تو فوت پرینت زیر این لایه صورتیه برا چیه؟ بعید میدونم همین لایه Mechanical باشه(طبق توضیح زیر).....اون زرده که لایه رهنما هستش(که بحثی روش نیستش)

Mechanical Layer 1 : به منظور رسم کادر و خط برش برد مدارچاپی استفاده می شود؛ برای نمایش شکل کلی برد به کار می رود(برش و ابعاد نهائی برد رو این لایه تعیین میکنه).

سوال 2) این دو تا شکل وسط شکل چیه(یکی این + سبزه یکی هم اون ضربدر داخل دایره)؟ کارشون چیه؟

سوال3) اون دایره تو پر گوشه سمت چپ بالا برا چی هستش؟

سوال4) نحوه مقدار دهی خودکار اون پایه ها(pad ها) چطوریه؟ تا دیگه مجبور نباشیم هی روشون تک تک کلیک کنیم و شماره پایه شون رو مشخص کنیم(البته فرض بگیرید که همون اولین پایه/پد رو مقدار 1 ندادیم تا پایه های بعدی به صورت خودکار شماره بندی بشن)

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
          1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
          2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

2- وقتی که قطعه رو میگیرین (click+drag mouse) اون قطعه از یه جایی به ماوس وصله که محلش همین + باید باشه (عموما پایه 1 رو برای اینکار انتخاب میکنند)
            3- دایره برای نمایش پایه 1 روی مارکاژ (بعد از لحیم کاری) به نظر اسفاده میشه (اون دایره زرد توژر بزرگتر بعد از لحیم کاری دیده نمیشه چون زیر آیسی قرار میگیره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
              با سلام
              من میخوام بر اساس یک دیتاشیت برای یک قطعه یک فوت پرینت درست کنم!! سئوال اینجا هست! مثلا توی دیتاشیت نوشته فاصله پایه ها از هم 3 میلی متر هستند! خوب این چطور باید توی محیط التیوم محاسبه کرد؟ در هنگام طراحی؟
              سپاس
              کلا بعد از تنظیم grid برای اینکه مطمئن بشی ,از ctrl+M استفاده کن.هر فاصله ای را که بخوای برات اندازه میگیره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چند سئوال در مورد طراحی فوت پرینت

نوشته اصلی توسط md3848
                سوال3) اون دایره تو پر گوشه سمت چپ بالا برا چی هستش؟
                برای اینکه نشون بده پایه شماره 1 اونجاس

دیدگاه

اضافه شده در تاریخ :
                  به خاطر سرعت کم اینترنت مجبورم به صورت مجزا توضیحات رو بنویسم.....امیدوارم عکسهای مربوطه به خوبی لود بشن..
                  استانداردهای لایه PCB
                  با توجه به استاندار IPC هر لایه Mechanical تعریف جداگانه ای در طراحی PCB دارد ..اما متخصصان مربوطه بر حسب سلیقه می تونند هر لایه رو برای کار خاصی تعریف کنند
                  Mechanical 1 ابعاد برشکاری برد
                  Mechanical 2 اطلاعات PCB manfacturing اطلاعات اضافه شده به عنوان متن
                  Mechanical 11/12 اندازه گذاری لایه ها

دیدگاه

دیدگاه

مکانیکی 13 (M13) (مدل های 3D و خطوط مکانیکی، برای لایه بالای TOP).
                      مکانیک 14 (M14) (مدل های 3D و خطوط مکانیکی، برای لایه پایین Bottom).
                      مکانیک 15 (M15) اطلاعات مونتاژ قطعات در این لایه قرار دارد ..
                      معمولا قطعات SMD جهت مونتاژ توسط دستگاه های SMD Pick and Place یک سری اطلاعات ابعادی در خودشون دارند.
                      مثلا اون علامت + سبز رنگ نشان دهنده محل قرار گیری مکنده دستگاه روی قطعه آی سی هست
                      اما تمام تعریف این لایه ها بر حسب سلیقه طراح می تونه متفاوت باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X