اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر UPS 1KVA mpc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر UPS 1KVA mpc

سلام.می خوام یه ups با اطلاعات گفته شده را تعمیر کنم اما می ترسم شروع کنم.میشه راهنمایی کنید.
    عیب از اونجایی شروع شد که دیدم باتری های متصل به ups ترکیدن(دو باتری 12 ولت 100آمپر ساعت فک کنم یا 100va که با هم سری شده بودند)بعد از این عیب اول وقتی ups را به برق زدم چند تا از ماسفتاش که n کانال هم هستند(p75nf75) ترکیدند.مدار را که چک کردم قسمت pcb فن(اون جایی که پین های فن قرار گرفته ) یکم از سیم pcb بلند شده وسوخته.میشه کمک کنید که از کجا باید شروع کنم؟
    یه آی سی 28 پایه هم هستش که شمارشو پاک کردن به نظر من یه میکرو هستش اما شک دارم نمیدونم.یکم هنگ کردم :eek: oo:.لطفا کمک کنید.ممنون
    اینم عکس ها:
    http://avr20.ir/wp-content/uploads/2...029_190303.jpg
    http://avr20.ir/wp-content/uploads/2...9_190451_1.jpg
    http://avr20.ir/wp-content/uploads/2...9_190506_1.jpg

پاسخ : تعمیر UPS 1KVA mpc

به نظرم بهترین کار اینه که از یه متخصص که کارش در این ارتباطا بپرسی که معمولا دستگاهی با این مارک چه مشکلی پیدا میکنه که بر حثب تجربه خیلی میتونن کمک کنن
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

فک کنم یه کارایی کردم.سه تا از خازن ها معیوب بود.چندتا از ترانزیستورها مثل 2n2222 هم مرخص شده بود.اگه اشتباه نکنم یه ترانزیستور 2907a هم خراب بود.دیود ها همگی سالم برای اینکه خیالم راحت بشه دوتا ای سی op ampبود اونا هم عوض کردم چون اصلا حوصله مدار بستن و تستش را نداشتم.یه 7818 هم سوزونده بود به اضافه ی ماسفت های قدرت.تک به تک قطعات را چک کردم.تنها چیزی که مونده همون ایسی ۲۸پایست که نمیدونم چیه چون شمارشو پاک کردن.اما فک کنم میکرو هستش

دیدگاه

سلام-دوستان کل قطعات معیوب را عوض کردم اما درستنشد.در نهایت توی یکی از پستا خوندم که توی بحث اینورترایی که با میکرو ساخته میشه اگه میکرو معیوب بشه باعث سوختن ترانزیستورهای قدرت میشه.ودقیقا همین اتفاق افتاده بودو مجبور شدم میکرو پروگرام شده را از شرکت سازنده بخرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronic2fan
          سلام-دوستان کل قطعات معیوب را عوض کردم اما درستنشد.در نهایت توی یکی از پستا خوندم که توی بحث اینورترایی که با میکرو ساخته میشه اگه میکرو معیوب بشه باعث سوختن ترانزیستورهای قدرت میشه.ودقیقا همین اتفاق افتاده بودو مجبور شدم میکرو پروگرام شده را از شرکت سازنده بخرم.
          با سلام:
          آیا با تعویض میکرو پروگرام شده مدار شما سالم شد.؟
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام.بله دقیقا درست شد.فک کنم عملکرد مدار دقیقا اینه که یک پالس مربعی از میکرو گرفته میشه.البته میکرو عملکردای دیگه هم داره مثل نمایش مقدار شارژ شده باتری و این جور عملکردها.سیستم های داخلی همچین مشکلی دارن دیگه.اما به نظر من این حق سازنده هسش که پشتیبانی فنی دستگاهش را مختص به خودش کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X