اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست لیست قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست لیست قطعات

سلام دوستان کسی هست لیست قطعات پر کابرد الکترونیک رو برای من پ کنه :cry2ممنون
    مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

پاسخ : درخواست لیست قطعات

درود بر شما،

پرسش عجیبی است!

همه ی افزاره های الکترونیکی، برخی کمتر، برخی بیشتر، مورد نیاز هستند. چیزهایی مانند مقاومت و خازن بدون استثنا همگی پرمصرف هستند. همین طور است دیودها، ترانزیستورها و بسیاری از مدارهای یکپارچه.

شما اگر یک تلویزیون را باز کنید و به شاسی آن نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که چه قطعاتی زیاد مصرف می شود. همین طور است مثلاً مادربورد یک کامپیوتر. این وسیله ها در ابعاد میلیونی تولید می شوند و همه ی افزاره های به کار رفنه در آنها هم در اشل میلیونی مورد نیاز هستند.

بفرمایید که این گاهی را به چه منظوری نیاز دارید، شاید بشود بهتر راهنمایی کرد.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
      درود بر شما،

پرسش عجیبی است!

همه ی افزاره های الکترونیکی، برخی کمتر، برخی بیشتر، مورد نیاز هستند. چیزهایی مانند مقاومت و خازن بدون استثنا همگی پرمصرف هستند. همین طور است دیودها، ترانزیستورها و بسیاری از مدارهای یکپارچه.

شما اگر یک تلویزیون را باز کنید و به شاسی آن نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که چه قطعاتی زیاد مصرف می شود. همین طور است مثلاً مادربورد یک کامپیوتر. این وسیله ها در ابعاد میلیونی تولید می شوند و همه ی افزاره های به کار رفنه در آنها هم در اشل میلیونی مورد نیاز هستند.

بفرمایید که این گاهی را به چه منظوری نیاز دارید، شاید بشود بهتر راهنمایی کرد.

پیروز باشید
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      از بین قطعات پر مصرف دیود تمام سری 1N4001 الی 1N4007 دیود 1N4148 و دیود های 1N5402الی1N5408 ترانزیستور 2N3055 و MJ2955 و TIP122 , TIP127 ای سی ها ATMEG 8 الی 32 خازن های سری 1000 میکرو در ولتاژ های مختله سری رگولاتور های 78XX و 79XX
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

اگر تصمیم به شروع کار دارید بهتر است از شبیه سازی استفاده کنید سپس قطعات مورد نیاز رو تهیه کنید دیدن کارهای دیگران و قطعات موجود در فروشگاه ها هم کمک بسیار خوبی می باشد
        التماس دعا

دیدگاه

مدتیه علاقه شدیدی به الکترونیک پیدا کردم! اما متاسفانه تو شهر ما قطعات به سختی پیدا میشه و برای یه برد کوچیک مجبور اینترنتی سقارش بدم حالا میخواستم قطعاتی که کاربرد عمومی دارن رو یکجا خریداری کنم
          مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی
            مدتیه علاقه شدیدی به الکترونیک پیدا کردم! اما متاسفانه تو شهر ما قطعات به سختی پیدا میشه و برای یه برد کوچیک مجبور اینترنتی سقارش بدم حالا میخواستم قطعاتی که کاربرد عمومی دارن رو یکجا خریداری کنم
            این فکری که به سراغ افراد زیادی میاد و صحیح نیست با این حال اگه کار انالوگ می خواید انجام بدین می تونین از op-amp مثلا 741 استفاده کنید چند رنج مقاومت و خازن پر کاربرد هم نیاز هستش ...
            اما به نظر من به کتاب هایی که در این زمینه ها نوشته شدن و تو نت هم پیدا می شند مراجعه کنید بعضی هاشون لیست وسایل پروژه هاشونم همون اول گذاشتن همون ها رو تهیه کنید
            التماس دعا

دیدگاه

1n4148
              1n4007
              1n914
              c945 npn
              2n2222
              lمقاومت 1k,10k,100k,1M,100
              رله 5 ولت
              AVR mega8
              خازن 100nf 22pf 10uf 100uf
              پل دیود 2وات گرد

دیدگاه

من هم به انالوگ علاقه دارمم هم دیجیتال چند وقت پیش به یه تعمیر کار گفتم برام بیاره شاید حدود 200 /300 قلم بود گفت 10/000/000و واقعا شوکه شدم ولی نمیدونم چه چیزایی لازمه و حد اقل یه 100/200 قلمی باشه
                مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

خب هر وقت نیاز داشتین ، از همین سایت بخرین .
                  فروشگاه واقعا سریع آماده می کنه . با پست سفارشی بفرسته هزینه زیادی نداره . خیلی بهتره از اون مقداریه تعمیر کاره بهتون گفته
                  چه زشت است کوچکي به هنگام نياز و سرکشي به هنگام بي نيازي ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X