اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در یخچال فریزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در یخچال فریزر

با سلام
    یک یخچال فریزر ارچلیک داریم: هر سال خراب میشه !!
    مشکل اش این هست که لامپ داخل یخچال روشن میشه ولی فن اش نمی چرخد و داخل یخچال اصلا سرد نمی شود و گرم می ماند!! به نظر شما مشکل از چی می تواند باشد؟
    طبق عکس زیر:فنی که نمی چرخد را مشاهده می کنید.
    http://s3.picofile.com/file/8220023300/IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB% B0_%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B8.jpg
    الان میخواستم بدونم اسم این قطعه چی هست و دقیقا کاربرد اش توی یخچال چی هست؟ مشکوک به این قطعه هستم!!
    http://s6.picofile.com/file/8220024326/IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB% B0_%DB%B1%DB%B5%DB%B5%DB%B3%DB%B5%DB%B3.jpg
    عکس قطعه از نزدیک:
    http://s6.picofile.com/file/8220024250/IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB% B0_%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B0%DB%B5%DB%B4.jpg

سپاس

پاسخ : مشکل در یخچال فریزر

ببین سر موتور برق داری؟
    ببین جایی با بدنه اتصالی نداری؟
    اینکه هر سال خراب میشه دلیل نیست که مشکل فقط یکی باشه.
    ترموستات رو هم چک من.
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
      ببین سر موتور برق داری؟
      ببین جایی با بدنه اتصالی نداری؟
      اینکه هر سال خراب میشه دلیل نیست که مشکل فقط یکی باشه.
      ترموستات رو هم چک من.
      ممنون دوست عزیز:ان قطعه اسم اش: ایا ترموستات هست؟
      بعداش اینکه پارسال مشکل اش به همین شکل بود: و با تعویض یک قطعه درست شد! که شبیه به ان قطعه بود !!
      این ترموستات چه شکلی هست؟
      منظور شما از سر موتور : کمپرسور هست؟

سپاس

دیدگاه

اره دیگه.کمپرسور.سیمهاشو اول در بیار.سوکت داره.اگه برق نداشت مدار فرمانت رو چک کن.ترموستات یه لوله فلزی بهش وصله که میره داخل کابین.با گرم و سرد شدن گاز توش یه پلاتین رو وصل میکنه به صورت مکانیکی.ترموستات معمولا خراب نمیشه به راحتی.
        مشکل یا از سمت موتور هست یا از سمت مدار فرمان
        گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

ممنونم:اگر مشکل اش الکترونیکی باشه میشه حل کرد ولی مکانیکی را زیاد وارد نیستم! کتابی یا اموزشی در تعمیر یخچال سراغ دارید که توضیح در مورد ساختار یخچال و عملکرد بخش ها و... داده باشد؟
          ==========================
          یک نفر هم به من بگه اسم این قطعه چیست؟

http://s6.picofile.com/file/8220024250/IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB% B0_%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B0%DB%B5%DB%B4.jpg

سپاس

دیدگاه

نه متاسفانه کتابی سراغ ندارم.مشکل مکانیکی چرا؟ شما در صورتی نمیتونی کاری کنی که ایراد یا از موتور باشه یا کم شدن گاز.در بقیه موارد کار خاصی نداره.مرحله به مرحله بری جلو علت رو پیدا میکنی.
            مرحله 1:موتور یخچال اصلا روشن میشه و یخچال گرمه یا کلا روشن نمیشه؟

دیدگاه

نه متاسفانه کتابی سراغ ندارم.مشکل مکانیکی چرا؟ شما در صورتی نمیتونی کاری کنی که ایراد یا از موتور باشه یا کم شدن گاز.در بقیه موارد کار خاصی نداره.مرحله به مرحله بری جلو علت رو پیدا میکنی.
              مرحله 1:موتور یخچال اصلا روشن میشه و یخچال گرمه یا کلا روشن نمیشه؟
              زمانیکه برق یخچال را وصل می کنم همانطور که در پست اول گفتم فقط لامپ داخل یخچال روشن میشه!! و پروانه یا فن ای که داخل یخچال هست اصلا نمی چرخد!! و یخچال هیچ صدایی نمی دهد !!
              چطور بفهمم موتور یخچال روشن میشه یا نه یا یخچال گرم هست یا نه؟
              من کلا با سیستم یخچال اشنایی ندارم و اجزا اش را درست و حسابی نمی شناسم !!! برای همین شاید سئوال های عجیب کنم!!
              این تعمیر کار ها را می ایند سر و ته یخچال را نگاه می کنند و یک دست می زنند و می روند و یخچال را قشنگ درست نمی کنند !! جدیدا هم ادم را سر کار می گذرانند و نمی ایند یخچال را نگاه کنند !! برای همین تصمیم گرفتم استین را بالا بزنم و با کمک دوستان بفهمم مشکل اش چی هست!
              سپاس

دیدگاه

سیم های برق از سر فن رو اگه مولتی متر داری تست کن 220 هست سرش یا نه.اگه نه با فازمتر تست کن.اگه برق نداشتی سلکتور یخچال رو بچرخون و یکم بهش ضربه بزن شاید کنتاکتورش سولفاته شده باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  ممنونم:اگر مشکل اش الکترونیکی باشه میشه حل کرد ولی مکانیکی را زیاد وارد نیستم! کتابی یا اموزشی در تعمیر یخچال سراغ دارید که توضیح در مورد ساختار یخچال و عملکرد بخش ها و... داده باشد؟
                  ==========================
                  یک نفر هم به من بگه اسم این قطعه چیست؟

سپاس

سلام دوست عزیز
                  تایمر دیفراست هست
                  میتونی از کتاب های هنرستان استفاده کنی تو سایت اموزش و پرورش هم هست
                  هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanarn

سلام دوست عزیز
                    تایمر دیفراست هست
                    میتونی از کتاب های هنرستان استفاده کنی تو سایت اموزش و پرورش هم هست
                    ممنون دوست عزیز: اسم ان کتاب اش چی هست؟ اول فکر کردم رله راه اندار کمپرسور هست!
                    سپاس

دیدگاه

سیم های برق از سر فن رو اگه مولتی متر داری تست کن 220 هست سرش یا نه.اگه نه با فازمتر تست کن.اگه برق نداشتی سلکتور یخچال رو بچرخون و یکم بهش ضربه بزن شاید کنتاکتورش سولفاته شده باشه.
                      ممنون دوست عزیز: یکبار دیگه چک کردم: یعنی یخچال را به برق وصل کردم: همان حالت های قبلی را داشت ولی یک صدای ضعیف تق تق تق.... می داد نمی دانم از کدام قسمت اش هست!!چند دقیقه یخچال روشن بود و اصلا سرما تولید نمی کند!!! سلکتور دما اگر منظورتان هست: زمانیکه می اورم روی صفر می زارم کلا صدا قطع میشه و یخچال انگار خاموش میشه!!
                      چند سئوال:
                      1. کار تایمر دیفراست چی هست؟
                      2. ایا میتونه از رله راه انداز کمپرسور باشه؟
                      سپاس

دیدگاه

سلام دوست عزیز دو کتاب تاسیسات برودتی وکارگاه تاسیسات برودتی دربارهی یخچال فریزروسایروسایل و...توضیح داده است
                        این لینک دانلودش موفق باشید
                        http://www.chap.sch.ir/sites/default...5/67/495-8.pdfتاسیسات برودتی

http://www.chap.sch.ir/sites/default...5/67/494-9.pdfکارگاه تاسیسات برودتی

دیدگاه

با سلام
                          اگرموتور کار کنه مثل روز روشنه
                          اولش یک تقه میده
                          بعد صدای خفیف لرزش
                          .
                          اگر موتور روشن میشه و کار میکنه
                          گاز یخچال خالی شده
                          چاره نداری مگر اینکه یخچال ساز بیاری گازش رو شارژکنه و نشتی رو بگیره
                          معمولا موقع کار در حالت بی گاز صدای بسیار ضعیف مثل اب میده
                          .
                          اگر روشن نمیشه و هیچ صدا و لرزشی نمیده
                          احتمالا ترموستات خرابه یا احتمال ضعیف موتور
                          چون لامپ روشنه برد تغذیه بعیده خراب باشه

دیدگاه

با سلام
                            اگرموتور کار کنه مثل روز روشنه
                            اولش یک تقه میده
                            ممنون دوست عزیز: یله: تا اینجایی که گفتید درست هست!! فقط لامپ روشن میشه و تق تق یکم میکنه!! صداش ضعیف هست البته و هیچ لرزشی هم نداره !!
                            پس یعنی گاز خالی کرده!!؟
                            سپاس

دیدگاه

وقتی تق تق میکنه یعنی هم مدار فرمان درست هست هم ترمستات.
                              امشب رو کلا به برق نزن تا فردا صبح.صبح دوباره بزن،اگه روشن نشد یه فکر دیگه باید کرد.گاهی موتور یخچال که ساعتها روشن میمونه اینجوری میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X