اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی منابع برای مبتدیان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی منابع برای مبتدیان

سلام
    من توی انجمن جست و جو کردم (عبارت:مبتدی مخابرات) و یک سری نتایج هم آورد ولی هیچ کدوم شون بدردم نخورد
    تاپیک یک فرستنده FM ترانزیستوری چگونه کار میکند؟؟؟ ( همراه با مدار عملی ): که عکس هاش پریده بود و خب دیگه نمی شد از توضیحاتش زیاد استفاده کرد.
    تاپیک فرستنده : که اسم منبعی را کسی ننوشته بود

مطالب آقای aswhu600 هم خیلی خوبه (منم از همین دست مطالب می خوام-مطالبی که بدون فرمول مکانیسم رو توضیح بده) ولی متاسفانه توی چندتا تاپیک که دیدم فقط تا توضیح مدولاسیون و پهنای باند و یکی دو تا موضوع دیگه پیش می روند و دیگه ادامه نمی دن !

کتاب هایی هم که در امضای آقای محسن رهنما وجود دارند هم مشخص نیست که واقعا کدومشون برای یک مبتدی مفید است.

من دنبال یک منبعی می گردم که خیلی ابتدایی و کاربردی مطالب رو توضیح بده. من به اندازه ی کافی قسمت مربوط به فیزیک امواج رو بلدم فقط در زمینه ی الکترونیکی گیج می زنم (چون بلد نبیستم)و خب دوست ندارم که بشینم همه ی الکترونیک رو بخونم تا یک چیز کوچیک رو یاد بگیرم. موضوعی که من دنبالش ام دستگاه های رادیویی با فرکانس کمتر از ۱گیگا هرتز یعنی نمی خوام وارد مایکروویو بشم. وهدف ام اینکه به طوری کاربردی یادبگیرم که چطوری یک فرستنده و گیرنده رادیویی کار می کنه.حالا یکی می تونه یک منبع بهم معرفی کنه؟
    ممنون
لطفا صبر کنید...
X