اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار درایو سنسور فرستنده و گیرنده التراسونیک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار درایو سنسور فرستنده و گیرنده التراسونیک

دوستانی که با سنسور التراسونیک کار کردن،لطفا بفرمایین که این سنسور رو موجهای سینوسی هم جواب میده یا فقط با سیگنال مربعی کار میکنه؟
    و اینکه این سنسور نهایت اندازه ای که تو بازار موجود هست چند میل هست؟

یه مدار درایو لازم دارم واسه فرستنده و گیرنده،منتها میخوام موج سینوسی بدم و سینوسی دریافت کنم.تو نت یه چیزهای پیدا کردم،ولی میخوام اختصاصا مربوط به همین موضوع باشه،در غیر اینصورت باید طراحی کنم.
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : مدار درایو سنسور فرستنده و گیرنده التراسونیک

بله ، پیزوهای اولتراسونیک با موج سینوسی هم کار می کنند ولی به دلیل سخت تر بودن تولید موج سینوسی نسبت به مربعی معمولا از پالس مربعی شکل استفاده می شود و چون ساختار پیزو به طور ذاتی مثل یک فیلتر عمل می کند نتیجتا موج ارسالی باز هم سینوسی خواهد بود.

دیدگاه

پاسخ : مدار درایو سنسور فرستنده و گیرنده التراسونیک

نوشته اصلی توسط heidarali
      دوستانی که با سنسور التراسونیک کار کردن،لطفا بفرمایین که این سنسور رو موجهای سینوسی هم جواب میده یا فقط با سیگنال مربعی کار میکنه؟
      و اینکه این سنسور نهایت اندازه ای که تو بازار موجود هست چند میل هست؟

یه مدار درایو لازم دارم واسه فرستنده و گیرنده،منتها میخوام موج سینوسی بدم و سینوسی دریافت کنم.تو نت یه چیزهای پیدا کردم،ولی میخوام اختصاصا مربوط به همین موضوع باشه،در غیر اینصورت باید طراحی کنم.
      سلام سمت فرستنده میتونی سینوسی اعمال کنی . تو قسمت گیرنده کلن فقط سینوسی دریافت میکنه تو فواصل 3 4 متر حدودن با دامنه ی 5 میلی ولت و حداکثر تا 50 میلی ولت( برای 30 سانت) . البته این مقادیر برای پالس مربعی هست اگه تو قسمت فرستنده دامنه ی بیشتری اعمال کنی مسلما تو گیرنده هم با دامنه ی بیشتری دریافت می کنی
      یه مدار ترانزیستوری برا سمته گیرنده دارم اگه لازم داری پلود کنم ( یه تقویت کنندس که دامنه ی موج دریافتی رو میاره بین صفر تا پنج ولت برای کار با میکرو )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X