اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش جرقه در رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش جرقه در رله

یک قفل برقی با دو عدد رله باز می شه (یعنی از دو جای مختلف ) و قفل یرقی فقط از یه سیم پیچ تشکیل شده که تقزیبا 1.5 آمپر می کشه و فقط 1 ثانیه زمان لازم هست ، منظورم از دو تا رله یعنی این قفل از دو جای مختلف کنترل می شه که یکی جریان AC و اون یکی جریان DC می فرسته توی قفل و هیچ وقت دو تا رله با هم فعال نمی شند ، حالا چی با قفل موازی کنم که هم متناوب و هم مستقیم جلوی جرقه در رله رو بگیره ؟ (دیود موقع جریان متناوب باعث اتصال کوتاه می شه)

پاسخ : کاهش جرقه در رله

نوشته اصلی توسط p30pro
    یک قفل برقی با دو عدد رله باز می شه (یعنی از دو جای مختلف ) و قفل یرقی فقط از یه سیم پیچ تشکیل شده که تقزیبا 1.5 آمپر می کشه و فقط 1 ثانیه زمان لازم هست ، منظورم از دو تا رله یعنی این قفل از دو جای مختلف کنترل می شه که یکی جریان AC و اون یکی جریان DC می فرسته توی قفل و هیچ وقت دو تا رله با هم فعال نمی شند ، حالا چی با قفل موازی کنم که هم متناوب و هم مستقیم جلوی جرقه در رله رو بگیره ؟ (دیود موقع جریان متناوب باعث اتصال کوتاه می شه)
    اگر منظورتون روی تیغه های رله هست ترکیب یه خازن و مقاومت بعنوان اسنابر جوابگو هست. اگر نه که لطفا توضیح بیشتری بدید
    (ممکنه ترکیب TVS و دیود فست معمولی هم جوابگو باشه)

دیدگاه

سلام لطفا اینو ببینید :
      http://s3.picofile.com/file/8220099634/DSC00075.JPG

حالا اگه قفل برقی توست آیفت با جریان متناوب باز بشه و من بخوام اونو با جریان مستقیم باز کنم ، چی به قفل ببندم که وقتی جریان متناوب هم می آد روش اتفاقی نیفته ، دیود که بستم دیگه آیفن کار نمی کرد یه جورایی اتصال کوتاه شده بود انگاری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط p30pro
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        وقتی که قفل می خواهد با ولتاژ متناوب کار کنه سر راه آن یک مدار پل قرار بده که با آن ولتاژ را دی سی کنی. حلا که جفت ولتاژات دی سی شد سر کنتاکت های رله که باز و بسته می شوند برق را رد می کنند برای جلوگیری از جرقه ار مدار R.C NETWORK استفاده کنید کهتشکیل شده از یک مقاومت با یک خازن کم ظرفیت که بصورت سری وصل و با کنتاکت های رله موازی وصل می شوند. ( یک مقاومت 100 اهم سری با یک خازن حدود 470 نانو فاراد).
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X