اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد روشن کردن ال ای دی با سلول خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد روشن کردن ال ای دی با سلول خورشیدی

سلام
    میخواستم یک استند کوچیک رومیزی درست کنم که زیرش 5 شش تا ال ای دی روشن باشه فقط نمیشه برق کشی کرد واسش و باطری هم تموم میشه میخاستم از سلول خورشیدی و باطریه سکه ای استفاده کنم اگر امکانش هست راهنماییم کنید و بگید چه چیزهایی باید برای این مدار بخرم عرض کار شاید 7 یا 8 سانتی متر بیشتر نشه تا اونجایی که میشه کوچیک باشه مدارش از LED SMD میخام استفاده کنم

پاسخ : راهنمایی در مورد روشن کردن ال ای دی با سلول خورشیدی

نوشته اصلی توسط tirajheh
    سلام
    میخواستم یک استند کوچیک رومیزی درست کنم که زیرش 5 شش تا ال ای دی روشن باشه فقط نمیشه برق کشی کرد واسش و باطری هم تموم میشه میخاستم از سلول خورشیدی و باطریه سکه ای استفاده کنم اگر امکانش هست راهنماییم کنید و بگید چه چیزهایی باید برای این مدار بخرم عرض کار شاید 7 یا 8 سانتی متر بیشتر نشه تا اونجایی که میشه کوچیک باشه مدارش از LED SMD میخام استفاده کنم
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    اگر شما بخواید از 5 ال ای دی را بصورت سری استفاده کنید ولتاژ مورد نیاز شما می شود 15 ولت با جریان مورد نیاز حداقل 25 میلی آمپر (البته به وات ال ای دی بستگی دارد). و اگر بخواهید این 5 عدد ال ای دی را بصورت موازی ببندید ولتاژ مورد نیاز شما می شود 3 ولت با جریان حدود 150 میلی آمپر. حالا با این محاسبات، سلول خورشیدی را که در ولتاژ های گوناگون با آمپر های مختلف به فروش می رسد انتخاب نمائید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
      ممنون از راهنماییت خیلی عالی بود متشکرم حالا سلول خورشیدی مناسب رو که تهیه کردم چجوری باید از باطری سکه ای و بعد به ال ای دی ها برسونم مدار خاصی نیاز داره ؟

دیدگاه

ال ای دی تو 80 درصد نورش تقریبا 10ملی آمپر جریان میکشه
        سولار سل روو بیشتر بر حسب اندازه تهیه میکنن
        یک مدار شارژر و مدار تبدیل ولتاژ نیاز داری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tirajheh
          سلام
          ممنون از راهنماییت خیلی عالی بود متشکرم حالا سلول خورشیدی مناسب رو که تهیه کردم چجوری باید از باطری سکه ای و بعد به ال ای دی ها برسونم مدار خاصی نیاز داره ؟
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          اگر می خواهی سری وصل کنی این 5 عدد ال ای دی را پشت سرهم یعنی کاتد یک از ال ای دی ها را به قطب منفی باتری یا سلول خورشیدی و 4 عدد دیگر را به همی شکل وصل کن ال ای دی پنجم آند آن به قطب مثبت باتری یا سلول خورشیدی وصل می شود، شما می توانید یک کلید جهت قطع و وصل مدار نیز جهت جلوگیری از تخلیه باتری در صورت عدم استفاده در مدار وصل کنید. اما در مدار موازی هر 5 عدد ال ای دی کاتد آن ها را به هم و آند آنها را به هم و صل نموده و توسط یک کلید با توجه به قطب های ال ای دی به باتری یا سلول خورشیدی وصل کنید. سوالی بود در خدمتم.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام
            باطری سکه ای کوچک و کم دوامه
            شاید یک ساعته تموم بشه
            شما دوتا پاور ال ایدی بگیر
            با باطری لیتیوم یون که هم قلمی داره و هم میشه باطری موبایل گذاشت
            فقط باید مدار شارژر رو بسازید
            و سل رو جایی بذارید که نور خوب یا مستقیم بخوره
            که این اکثرا روی میز سیستم و اداری کمتر اتفاق میافته
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
              با سلام
              باطری سکه ای کوچک و کم دوامه
              شاید یک ساعته تموم بشه
              شما دوتا پاور ال ایدی بگیر
              با باطری لیتیوم یون که هم قلمی داره و هم میشه باطری موبایل گذاشت
              فقط باید مدار شارژر رو بسازید
              و سل رو جایی بذارید که نور خوب یا مستقیم بخوره
              که این اکثرا روی میز سیستم و اداری کمتر اتفاق میافته
              موفق باشید
              ممنون از همه دوستان که با حوصله راهنمایی میکنن تا اینکار انجام بشه
              دوست عزیزی که گفتن باید مدار شارژر رو بسازم میشه لطفا نقشه مدارش رو با توضیح اگر امکان داره برام بزارید یا اگر توی اینترنت هست باید از کجا تهیه کنم
              باطری لیتیوم یون بزرگه و نباید فضای زیادی بگیره زیر استند کارگذاشته بشه خوده استند که طرحش رو آماده کردم 5 در 5 هستش
              هم گرون درمیاد میخوام زیاد گرون نشه تا بشه به تعداد از مشتری سفارش گرفت

دیدگاه

لطفا دوستان راهنمایی در مورد ساخت یا تهیه همچین بوردی برای سلولهای خورشیدی بکنن
                ممنون میشم ازتون کارم گیره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X