اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با sim900

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با sim900

با سلام
    روی سیم900 سه تا led هست به نام pwr و stat و net : زمانیکه سیم900 روی حالت نرمال هست که چراغ pwr روشن هست و چراغ net پشت سر هم چشمک بزند !! سئوال اینجا هست این چراغ stat کار اش چی هست؟؟ من الان یک پروژه با سیم 900 بستم زمانیکه روی حالت نرمال هست(یعنی چراغ pwr روشن باشد و چراغ net پشت سر هم چشمک بزند) : بدون مشکل کار می کند ولی یکدفعه این چراع net روشن میشه و ماژول هنگ میکنه!! علت اش چی هست؟
    سپاس

پاسخ : مشکل عجیب با sim900

سلام دوست عزیز
    من یا sim908 کار کردم (که به دلیل باگ های زیادش خط تولیدش قطع شده) از اونجایی که دوتاشون در موارد زیادی مثل هم هستن کارشون رو توضیح میدم:
    state: این پایه وقتی ماژول روشن بشه این پایه هم یک میشه و وقتی ماژول خاموش بشه این پایه هم صفر میشه
    net: پایه net دارای 3 حالت کاری متفاوته:
    1- زمانی که ماژول هنوز با هیچ اپراتور تلفن همراهیی ست نشده (هنوز آنتن دهی برقرار نشده) معمولا سریع چشمک میزنه
    2- زمانی که ماژول آنتن دهیش برقرار شده (معمولا کند چشمک میزنه)
    3- وقتی که ارتباط دیتا برقرار بشه
    سرعت چشمک زدن پایه net رو میتونین خودتون تنظیم کنین توسط دستورات AT
    توی sim908 پایه pwr به led وصل نمیشد.

بهترین راهنما دیتاشیت خود sim900 هستش
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

دیدگاه

من یا sim908 کار کردم (که به دلیل باگ های زیادش خط تولیدش قطع شده) از اونجایی که دوتاشون در موارد زیادی مثل هم هستن کارشون رو توضیح میدم:
      ممنون دوست عزیز: یعنی چی تولید اش متوقف شده؟ میخواهند کلا تعطیل اش کنند؟ نکلیف ما چی میشه که 75 تومن پول برد راه انداز دادیم؟
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: یعنی چی تولید اش متوقف شده؟ میخواهند کلا تعطیل اش کنند؟ نکلیف ما چی میشه که 75 تومن پول برد راه انداز دادیم؟
        سپاس
        خواهش میکنم
        اما گویا شما از sim900 استفاده میکنید که اون خط تولیدش پابرجاست
        چند سری از ماژول های شرکت سیمکام simcom خط تولیدش قطع شده مثل sim908 اما بجاش ماژولهای بهتری جایگزین شدن که با کمی تغییر توی برد و کد نویسی حله

75 هزارتومن برای برد راهانداز که نگرانی نداره!
        از اونجایی که اصول کار همشون دستورات at هست برای یاد گیری خوبه
        اما من چی بگم که روی یه پروژه کار میکردیم برای تولید انبوه تقریبا آخرای کار بودیم که این اتفاق افتاد و تا به امروز چند میلیونی هزینه کردم!
        حالا هم مجبور شدم از جایگزینایی که اومده یکیش رو انتخاب کنم و دوباره برم جلو !
        اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
        شهيد دکتر مصطفي چمران
        ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
          خواهش میکنم
          اما گویا شما از sim900 استفاده میکنید که اون خط تولیدش پابرجاست
          چند سری از ماژول های شرکت سیمکام simcom خط تولیدش قطع شده مثل sim908 اما بجاش ماژولهای بهتری جایگزین شدن که با کمی تغییر توی برد و کد نویسی حله

75 هزارتومن برای برد راهانداز که نگرانی نداره!
          از اونجایی که اصول کار همشون دستورات at هست برای یاد گیری خوبه
          اما من چی بگم که روی یه پروژه کار میکردیم برای تولید انبوه تقریبا آخرای کار بودیم که این اتفاق افتاد و تا به امروز چند میلیونی هزینه کردم!
          حالا هم مجبور شدم از جایگزینایی که اومده یکیش رو انتخاب کنم و دوباره برم جلو !
          ممنون دوست عزیز: 75 تومن برای ما فقیر و فقر ها پول زیادی هست :mrgreen: مشکل ماژول سخت افزاری هست گمان کنم!! این Eca را خدا بگم چکار اش کنه !! بار اول اش نیست که جنس بی کیفیت به ادم میده!!....................
          سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل عجیب با sim900

ممنون دوست عزیز: 75 تومن برای ما فقیر و فقر ها پول زیادی هست :mrgreen: مشکل ماژول سخت افزاری هست گمان کنم!! این Eca را خدا بگم چکار اش کنه !! بار اول اش نیست که جنس بی کیفیت به ادم میده!!....................
            سپاس
            اشکال از فریمور ماژول باید باشه

شما یه بار ماژول رو پدیت کن مشکلت حل میشه

فایل های پدیت رو توی لینک زیر میتونی دان کنی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111148.0

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل عجیب با sim900

نوشته اصلی توسط ®TJ Co
              اشکال از فریمور ماژول باید باشه

شما یه بار ماژول رو پدیت کن مشکلت حل میشه

فایل های پدیت رو توی لینک زیر میتونی دان کنی
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111148.0
              ممنون دوست عزیز: مطمئن هستید که با اپدیت درست میشه؟ کلا ماژول اش یک بار کار می کنه: دوبار قاتی می کنه !!! حال و بی حال هست!
              الان برد راه اندار من از sim900a استفاده کرده !!! برای ایران هست سری a ؟
              سپاس

دیدگاه

با سلام

کلا اگر منبع تغزیه خوبی نداری مشکل ایجاد میکنه.
                sim908 من هم بعد چند هفته یا 3ماه که بصورت 24 کار میکنه هنگ می کنه البته مثلا در طی 17 ساعت روز بطور پشت سر هم و در عرض 2 هفته تا 3 ماه که هر چند ثانیه ریست و خاموشش می کنم این اتفاق می افته.

چون اتفاغ میفته نمی شه روش حساب کرد و باید تدابیر دیگه ای اتخاذ کرد.

برای شما که هر چند بار روشن میکنی هنگ میکنه احنمالا از منبع تغذیه است.
                دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

چه ماژول هایی جای اون اومده؟

دیدگاه

sim808 اومده اگه اشتباه نکنم بلوتوث هم داشت.

دیدگاه

سلام
                      به حای سیم900 هم سیم800 اومده
                      ارزون تر و کلی کاربردی تر
                      زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24
                        با سلام

کلا اگر منبع تغزیه خوبی نداری مشکل ایجاد میکنه.
                        sim908 من هم بعد چند هفته یا 3ماه که بصورت 24 کار میکنه هنگ می کنه البته مثلا در طی 17 ساعت روز بطور پشت سر هم و در عرض 2 هفته تا 3 ماه که هر چند ثانیه ریست و خاموشش می کنم این اتفاق می افته.

چون اتفاغ میفته نمی شه روش حساب کرد و باید تدابیر دیگه ای اتخاذ کرد.

برای شما که هر چند بار روشن میکنی هنگ میکنه احنمالا از منبع تغذیه است.
                        ممنون دوست عزیز: در مورد منبع تغذیه باید بگم که از منبع تغذیه سویچینگ 12 ولت 3 امپر استفاده می کنم که با ماژول ولتاژ را تنظیم می کنم !! گمان نکنم مشکل از تغذیه باشد !! مثلا از ترانس 3 امپر استفاده کنم بهتر هست یا از پاور کامپیوتر ؟
                        در مورد مشکل باید بگم که: سیم 900 روی 2 تا مدار تست کردم روی هر دو سیم900 همان اداها را در اورد !! 5-6 بار دکمه ریست را نگه می دارم تا شاید درست کار کنه !! یا مثلا اگر هم درست بشه میگه انتن وجود نیست (طبق برنامه)
                        خلاصه من نفهمیدم مرض اش چی هست؟ با این اپدیت کردن مثلا خوب میشه؟
                        سپاس

دیدگاه

سپاس
                          این چه ربطی به eca داشت!
                          شرکت بزرگی مثل simcom یه ماژول پر مصرفی تولید میکنه به نام sim908 بعد از چندسال متوجه میشه که باگ داره و خط تولیدش رو حذف میکنه و این وسط هر کس که از این ماژول خرید کرده باشه یا بردی بر مبناش ساخته باشه ضرر کرده مثل خود eca کهبرای sim908 برد طراحی کرده و حالا ضرر کرده و کلی هم ماژول رو دستش مونده
                          شما مگه از sim900a استفاده نمیکنی؟ ماژول sim900a هنوز داره تولید میشه
                          sim900a تا چند ماه پیش نیاز به پدیت داشت تا توی ایران به خوبی کار کنه
                          با پشتیبانی تماس بگیر ببین چی میگن!
                          نوشته اصلی توسط سایمون
                          چه ماژول هایی جای اون اومده؟
                          به سایت simcom یه سر بزن خیلی عالی توضیح داده
                          http://simcomm2m.com/En/
                          برای sim908 که دوستان گفتن چی اومده اما یه عیب داره که نمیشه مثل sim908 قسمت gsm و gps رو جدا تغذیشون رو کنترل کرد و هر دوتاش با هم روشن میشه
                          البته من sim5320e یا sim5360e رو ترجیح میدم
                          قیمت:
                          sim5320e حدود 120
                          sim5360e حدود 130
                          البته از نمایندگی شرکت simcom توی ایران خرید نکنین چون قیمتاش بین 5 تا 15 تومن گرونتر از بازاره
                          شهيد دکتر مصطفي چمران
                          ; C is not for children

دیدگاه

این چه ربطی به eca داشت!
                            شرکت بزرگی مثل simcom یه ماژول پر مصرفی تولید میکنه به نام sim908 بعد از چندسال متوجه میشه که باگ داره و خط تولیدش رو حذف میکنه و این وسط هر کس که از این ماژول خرید کرده باشه یا بردی بر مبناش ساخته باشه ضرر کرده مثل خود eca کهبرای sim908 برد طراحی کرده و حالا ضرر کرده و کلی هم ماژول رو دستش مونده
                            شما مگه از sim900a استفاده نمیکنی؟ ماژول sim900a هنوز داره تولید میشه
                            sim900a تا چند ماه پیش نیاز به پدیت داشت تا توی ایران به خوبی کار کنه
                            با پشتیبانی تماس بگیر ببین چی میگن!
                            گاهی اوقات بعضی از این فروشگاه های انلاین جنس معیوب به ادم می دهند که کار نمی کند و خراب هستند : چند بار برام این حالت پیش امده !! برای همین گفتم: شاید بی دقتی کرده باشند و جنس معیوب داده باشند !! از این لحاظ گفتم.
                            ==================
                            فرق sim900 با sim900a در چی هست دوست عزیز؟
                            ==================
                            شماره پشتیبانی اش را از کجا بگیرم؟
                            سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: در مورد منبع تغذیه باید بگم که از منبع تغذیه سویچینگ 12 ولت 3 امپر استفاده می کنم که با ماژول ولتاژ را تنظیم می کنم !! گمان نکنم مشکل از تغذیه باشد !! مثلا از ترانس 3 امپر استفاده کنم بهتر هست یا از پاور کامپیوتر ؟
                              در مورد مشکل باید بگم که: سیم 900 روی 2 تا مدار تست کردم روی هر دو سیم900 همان اداها را در اورد !! 5-6 بار دکمه ریست را نگه می دارم تا شاید درست کار کنه !! یا مثلا اگر هم درست بشه میگه انتن وجود نیست (طبق برنامه)
                              خلاصه من نفهمیدم مرض اش چی هست؟ با این اپدیت کردن مثلا خوب میشه؟
                              سپاس
                              من یا سیم 908 خیلی کار کردم و نزدیک 1 سال طول کشید تا با نحوه کار کردنش و طراحی مدار و تا قبل تولید که الان باشه شرکتش تولیدشو قطع کرده.
                              البته مشکل زیادی ندارم از محصول جدیدش با یک طراحی مدار دیگر و دستوراتشونم خیلی فرق ندارند.

ولی مشکل هنگ کردن داره البته تو زمانی که خیلی زیاد و پشتسرهم خاموش و روشن بشهو البته نه یک بار و 2 بار بلکه همون طور که گفتم در طی چندین ده روز و روزی حدود 10-15 ساعت بصورت هر 15 ثانیه که برای مولقعی که سیم رجیستر نشود که بیشتر تو جی-پی-آر-اس پیش میاد و مشکل از کیفیت بد سرویس مخابراته - در هر صورت وجود داره.
                              و وقتی هم که هنگ کنه با منفی کردن پایه پاور-کی مشکل برطرف نمیشه و فقط باید در حد 1-2 ثانیه منبع تغذیه قطع شود و دوباره مثل ساعت کار میکنه.
                              در مورد فرق سیم 900 و 900ای اگر اشتباه نکنم تو تعداد باند هستش- یعنی یکیشون 2 باند هست و دیگری 4 باند - اگه کسی از دوستان میدونه اصلاح کنه.
                              ولی در هر صورت مشکلی ندارید و از یک مدل جدید مثل 800 استفاده کنید به جای 900

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X