ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2014/01/05
    19
    3

پاسخ : نرم افزار extreme burner

نقل قول نوشته اصلی توسط lachini
    به تصویر زیر که مربوط به پروگرامر اروند است و توسط شما گرفته شده است دقت فرمائید :

منظور از حروف درج شده در تصویر :
    کد:
    G : GND
    V : VCC
    O : MOSI
    I : MISO
    C : SCK
    R : RESET
    1 : XTAL1
    2 : XTAL2
    همانطور که عنوان شد این پروگرامر نیز با اتصال کوتاه کردن پین های زیف سوکت سعی در خوراندن زیف سوکت کرده است. و متاسفانه در این پروگرامر زمانیکه شما میکرو مگا هشت بر روی زیف سوکت قرار دهید، پایه ریست میکرو از طریق زیف سوکت به PB0 و PD4 متصل میشود. به عبارت دیگر؛ اگر شما در برنامه PB0 یا PD4 را به عنوان خروجی تعریف کرده باشید به مجرد قرار گرفتن میکرو بر روی زیف سوکت برنامه میکرو بدلیل اتصال تغذیه به آن اجرا شده و با صفر شدن PB0 یا PD4 میکرو ریست میشود و عملا پروگرامر و میکرو دچار تداخل سیگنالی میشوند.

این مشکل در رابطه با خط VCC که مربوط به تغذیه میباشد وجود دارد. مثلا در میکرو مگاهشت، هنگام قرار گرفتن میکرو در زیف سوکت خط تغذیه به PB1 متصل است. و اگر در برنامه شما PB1 را به عنوان خروجی تعریف کرده باشید و یا حتی آنرا برای تولید PWM توسط OC1A بکار برده باشید، با هر بار صفر شدن این پین تغذیه میکرو دچار اختلال شدید خواهد شد. و چون تغذیه بصورت مستقیم از پورت USB کامپیوتر تامین شده است و بصورت کاملا غیر اصولی و در تمامی زمانها بر روی زیف اعمال میشود. احتمال سوختن میکرو و یا صدمه به پورت USB بالا است.

این مسئله در رابطه با پایه های MISO , MOSI , SCK نیز وجود دارد. که برای طولانی نشدن بحث از آن عبور میکنم ولی خود شما نیز میتوانید با توجه تصویر بالا، مسئله را بدقت بررسی کنید.

اما در رابطه با اعمال کلاک به پایه XTAL1 میکرو باید توجه داشته باشید که این پایه در هنگام قرار گرفتن میکروهای 40 پین دچار تداخل میشود و در مورد میکرو 28 پین و 8 پین تداخلی ندارد. اما از طرف دیگر این پایه به یک کریستال نیز متصل شده است که شاید وجود کریستال کمی باعث نگرانی باشد.

به هر صورت من توصیه میکنم که زیف سوکت این پروگرامر استفاده نکنید و از طریق کابل به روش داخل مداری اقدام به پروگرام و اتصال کلاک به میکرو معیوب کنید. و یا اینکه از پروگرامر سانا که قابلیت تامین کلاک واقعی داشته و زیف سوکت آن به روش هوشمند اقدام به تامین سیگنالهای مورد نیاز جهت برنامه ریزی میکرو میکتد، استفاده کنید.
    من فقط با atmega 8 کارمیکنم و همین پروگرامر هم کارمو راه میندازه که فیوز بیت و اشتباهی تنظیم کردم و برام مشکل شد

فیوز بیت میکرویی که میخوام با اون میکرو خراب شده رو درست کنم تغییر دادم . چطوری مثل اولش بشه برای اون برنامه پالس ؟
    بعد چطوری GND هاشون مشترک بشه ؟

بعد هم پروگرامر و روشن کنم و این پالس و وصل کنم پروگرامر اون میکرو رو میشناسه دیگه ؟
    2005/12/23
    441
    120

تنها میکرویی را میتوان توسط این پروگرامر بر روی زیف سوکت با اطمینان پروگرام کرد و نگرانی کمتری داشت، میکروهای 8 پایه هستند و همانطور که در تصویر و توضیحات اشاره شده سایر میکروها حتی میکرو مگا هشت نیز میتوانند در حالاتی با مشکل جدی روبرو شوند.

برای پروگرام میکرو جدید با برنامه پالس، اگر زیاد با تنظیمات فیوز بیت ها آشنا نیستید، بهتر است یک میکرو نو تهیه کرده و فقط برنامه پالس را درون آن پروگرام کنید. بدون آنکه تنظمیات فیوز بیت آنرا تغییر دهید.

سپس خط GND هر دو میکرو را به هم متصل کنید. به این ترتیب زمین هر دو یکی میشود. و میتوانید خروجی پالس را به میکرو معیوب بدهید. در این مرحله باید تلاش کنید که پروگرامر میکرو را شناسایی کند و شاید این مرحله نیاز به چندین بار تکرار داشته باشد.

البته در نهایت تمامی موضوع به این نکته بر خواهد گشت که میکرو شما فقط در بحث فیوز بیت CKSEL غلط تنظیم شده باشد. و اگر شما فیوز بیت هایی همچون SPIEN و یا RSTDISBL را دستکاری کرده باشید. روش تولید پالس جوابگو نخواهد بود.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/01/05
    19
    3

پاسخ : پاسخ : نرم افزار extreme burner

نقل قول نوشته اصلی توسط lachini
    تنها میکرویی را میتوان توسط این پروگرامر بر روی زیف سوکت با اطمینان پروگرام کرد و نگرانی کمتری داشت، میکروهای 8 پایه هستند و همانطور که در تصویر و توضیحات اشاره شده سایر میکروها حتی میکرو مگا هشت نیز میتوانند در حالاتی با مشکل جدی روبرو شوند.

برای پروگرام میکرو جدید با برنامه پالس، اگر زیاد با تنظیمات فیوز بیت ها آشنا نیستید، بهتر است یک میکرو نو تهیه کرده و فقط برنامه پالس را درون آن پروگرام کنید. بدون آنکه تنظمیات فیوز بیت آنرا تغییر دهید.

سپس خط GND هر دو میکرو را به هم متصل کنید. به این ترتیب زمین هر دو یکی میشود. و میتوانید خروجی پالس را به میکرو معیوب بدهید. در این مرحله باید تلاش کنید که پروگرامر میکرو را شناسایی کند و شاید این مرحله نیاز به چندین بار تکرار داشته باشد.

البته در نهایت تمامی موضوع به این نکته بر خواهد گشت که میکرو شما فقط در بحث فیوز بیت CKSEL غلط تنظیم شده باشد. و اگر شما فیوز بیت هایی همچون SPIEN و یا RSTDISBL را دستکاری کرده باشید. روش تولید پالس جوابگو نخواهد بود.
    من میکرویی که میخوام داخلش برنامه پالس و بریزم فیوز بیت هاشو برای کریستال خارجی تنظیم کردم .
    چطوری فیوز بیت ها مثل اولش بشه ؟ با نرم افزار extreme burner
    2019/09/17
    1
    0

سلام .فایلهای chips.xml ,و fuselayot.xml را برای atmega328puمیخوام .کسی میتونه راهنمایی کنه

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14