اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت بخشیدن به سیستم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت بخشیدن به سیستم

سلام
    دوستان اینو برای همه میزارم ، میدونم خودتون استادید ولی میخام یاد آوری کنم:
    برای اینکه سیستم سریع و هارد سلامت داشته باشید و کلا از نظر نرم افزاری غمی نداشته باشید اینارو انجام دهید:
    رو دسکتاپ هیچ فایل و فولدری نگزارید فقط شرتکات ها باشند ، در پوشه های داکیومنت و picture و ... فایلی نگزارید ، کلا تو پارتیشنC هیچ فایلی غیر از فایل سیستمی نزارید!!! همشون تو پارتیشن های دیگه باشن ... d e f ...
    هر از چندگاهی ویندوزو دفرگمنت کنید defragment
    هر هفته از disk cleaner استفاده کنید. (میتونید از مال خود ویندوز استفاده کنید)
    فایل هایتان را مرتب کنید
    آنتی ویروس خوب داشته باشید
    از registery cleaner استفاده کنید (میتونید از نرم افزار های بهینه ساز مثل تون پ استفاده کنید)
    برنامه های اضافی را پاک کنید (پیشنهاد من ur uninstaller)
    برنامه هایی که کنار ساعت سیستم هستن را اضافی هاشونو ببندید
    برنامه هایی که اضافی هستند را از استارت پ محروم کنید!
    اینم آموزش نابود کردن ویروس به صورت دستی چون گاهی اوقات آنتی ویروس ها نمیتونن ویروسو بگیرن:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=40526.0
    ویروس هارو جدی بگیرید چون حتی بی آزار ترین آنها هم رم را اشغال میکنند و این یعنی افت سرعت و به خطر افتادن اطلاعات شما سیستمتان!
    از hdd regenrator برای گرفتن بدسکتور هارد استفاده کنید (بعضی جاها نوشتن اگه دیر اقدام کنید بدسکتور ها پخش میشن تو هارد!!!!)
    از نرم افزارهایی که SMART هارد رو نشون میدن استفاده کنید (در آخرین ورژن hdd regenrator توی برنامه ی ویندوزیش این قابلیت وجود داره) با دیدن smart میتونید به وضعیت هارد پی ببرید...
    یه فایروال توپ مث zone alarm بزارید خیلی خوبه رایگان هم هست نیازی به کرک ندارید!

موفق باشید
    باتشکر
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

پاسخ : سرعت بخشیدن به سیستم

سلام به اقا ماهان
    عالی بود @};-
    باتشکر.

دیدگاه

به نظر من این قسمت درست نمیباشد و هیچگونه دلیل علمی پشت این گفتار شما نمیباشد ....

(((رو دسکتاپ هیچ فایل و فولدری نگزارید فقط شرتکات ها باشند ، در پوشه های داکیومنت و picture و ... فایلی نگزارید زیرا باعث بدسکتور میشود ، کلا تو پارتیشنC هیچ فایلی غیر از فایل سیستمی نزارید!!! همشون تو پارتیشن های دیگه باشن )))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
        به نظر من این قسمت درست نمیباشد و هیچگونه دلیل علمی پشت این گفتار شما نمیباشد ....

(((رو دسکتاپ هیچ فایل و فولدری نگزارید فقط شرتکات ها باشند ، در پوشه های داکیومنت و picture و ... فایلی نگزارید زیرا باعث بدسکتور میشود ، کلا تو پارتیشنC هیچ فایلی غیر از فایل سیستمی نزارید!!! همشون تو پارتیشن های دیگه باشن )))
        سلام
        شما تست کنید بعد نظر بدهید. :|
        سیستم موقع بوت درگیر همین چیزای روی دسکتاپ میشه...
        این نکته برای بوت سریعتر بود
        --
        تاپیک قفل!
        هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

سلام
          -
          کاربر محترم،بهتر بود انتقاد خودتون رو با لحنی منصفانه تر بیان میکردید.
          منظور آقا ماهان ،کاربر فرهیخته(پر دانش و کم سن سال). این بوده که فقط فایل و اطلاعات ضروری رو در درایو c ( و زیر شاخه ان) قرار دهید. (درایو C محلی برای نگه داری اطلاعات نباشد ...!) (درایور C مکانیزمش بدین شکله،و نکاتی که ذکر کردن واقعا تاثیر دارد ..)
          خارج از موارد بحث، درایو C (و زیر شاخه های ان مثل Desktop و Docment و ... ) محلی غیر امن برای نگه داری اطلاعات می باشد،چون هر لحظه ممکن است ویندوز خراب شود و اطلاعات از بین برود.

به هر حال بشخصه تجربه و اطلاعات اقا ماهان رو تایید میکنم و ازشون بازم تشکر میکنم.
          باتشکر.

دیدگاه

با درود فراوان

اینکه اطلاعات حیاتی نباید بر روی درایوی که ویندوز نصب شده قرار گیرد حرف کاملاٌ درستی میباشد و اکثر کاربران با این مقوله آشنا میباشند ولی انتقاد من به این بخش از صحبت ایشان میباشد که ریختن اطلاعات غیر سیستمی بر روی درایو ویندوز باعث بدسکتور میشود !!!!!! و باز هم میگویم این حرف اشتباه میباشد ......

با تشکر

دیدگاه

با درود فراوان

اینکه اطلاعات حیاتی نباید بر روی درایوی که ویندوز نصب شده قرار گیرد حرف کاملاٌ درستی میباشد و اکثر کاربران با این مقوله آشنا میباشند ولی انتقاد من به این بخش از صحبت ایشان میباشد که ریختن اطلاعات غیر سیستمی بر روی درایو ویندوز باعث بدسکتور میشود !!!!!! و باز هم میگویم این حرف اشتباه میباشد ......

با تشکر
              سلام بر شما

تشکر از نظرتون. اگر دلیلی علمی برای گفته خودتون دارید، بفرمایید ...

و بطور کلی، لود شدن اطلاعات غیر ضروری در درایو C و دسکتاپ و DOC بعد از لود شدن ویندوز ، علاوه بر سنگین تر شدن ویندوز و... باعث اصطحلاک هرچه بیشتر هارد دیسک و... (مواردی که گفتن) میشود.
              باتشکر.

دیدگاه

با درود
                اگر گقته های شما در مورد اصطحلاک زیادتر هارد دسیک در مورد درایو ویندوز صحیح میبود کارشناسان توصیه میکردند که هر چند وقت یکبار درایو نصب ویندوز را تغییر بدهید !!!!!! تا همه جای دیسک به طور یکسان مصحهلک بشود !!!!!!

دیدگاه

سلام بر شما

کاربر محترم،شما باید اشکال علمی رو بفرمایید. اینکه این شخص یا اون سازمان! به نظر شما دلیل علمی میشود؟!
                  موضوع در حال حاضر فایل هایست که ضرورت ندارد بر روی دسکتاپ و داکیومنت و سی قرار بگیرید .. تا سرعت عمل و طول عمر هارد بالاتر رود در نتیجه بازدهی بیشتر صورت بگیرید

*وقتی شما اطلاعات کم ارزش و زیادی را در درایو سی (یا دسکتاپ ) و.. قرار میدهید، چون بطور معمول،از این صفحه هات زیاد بازدید می کنید،در نتیجه در هربار لود این صفحه هات،داده های بیشتر باید پردازش بشود (داده که ارزش بخصوصی ندارن)
                  *ضمن اینکه در هربار لود ویندوز این فایل ها باید بارگذاری شوند ..
                  و...

پس در نتیجه راهایی که آقا ماهان فرمودن،راه هی خوبی برای افزایش سرعت و کارایی سیستم هستن.
                  موفق باشید.
                  باتشکر.

دیدگاه

با درود فراوان

باز هم میگویم بدسکتور شدن ربطی به این موارد ندارد.......

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/20597-%D8%A8%D8%AF%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86!!!!

دیدگاه

سلام بر شما.
                      --
                      تاپیک مد نظرتون رو دیدم...ولی بازم دلیلی علمی بخصوصی ندیدم.
                      دو عاملی اصلی باعث بدسکتوری میشود،1-سخت افزاری (مثل پاور های ضعیف و غیر استاندارد و قطعی برق و ...) 2-نرم افزاری،مثل خرابی ویندوز و ویروس و بهم ریختگی فایل ها ویندوز و بطور کلی اصولی رفتار نکردن با سیستم.(مواردی که ماهان عزیز اشاره کردن هم برای رفع اون تاثیر گذار می باشد)
                      این موارد حاصل تجربه و مطالعات می باشد.
                      امیدوارم موفق باشید.
                      باتشکر.

دیدگاه

با تشکر از جناب ماهان برای پست مفیدشون

اینکه میفرمایید ارجاع ویندوز به فایل های دسکتاپ بیشتره و طول عمر هار پایین میاد تا حدی درسته ولی با تاثیر خیلی خیلی کم (در نظر نگیریم بهتره) ولی بد سکتور نرم و سخت تا جایی که اطلاع دارم ربطی به این موضوع نداره
                        زندگی پر ز وجود است ولی ..
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

با درود فراوان

اینجانب قصد هیچگونه جسارتی را نداشته و نخواهم داشت و تمام صحبت من این است که باید اطلاعاتی که درستی آن از هر لحاط ثابت شده باشد در چنین سایتهایی قرار بگیرد و جلوی رواج اطلاعات غلط به هر نحو گرفته بشود

باتشکر

دیدگاه

سلام!
                            انقد شلوغش نکنید تروخدا :sad: تاپیک طولانی شده...
                            ------------------------------------
                            با درود فراوان

اینجانب قصد هیچگونه جسارتی را نداشته و نخواهم داشت و تمام صحبت من این است که باید اطلاعاتی که درستی آن از هر لحاط ثابت شده باشد در چنین سایتهایی قرار بگیرد و جلوی رواج اطلاعات غلط به هر نحو گرفته بشود

باتشکر
                            حق با شماست
                            اما شما میتونستید منو با پیام خصوصی با خبر کنید!!!
                            نه اینکه این تاپیک شلوغ بشه...
                            -------------
                            دوستان حق با همه ی شماست
                            من قبلا تو یه سایت این گفته ی غلط رو خونده بودم ... :angry: حیف اون کسایی که میان اطلاعات غلط رو میزارن... بعد غافل هایی مثل من که هدفشان چیزی جز خیر نیست میان پخشش میکنن :sad:
                            شاید همون کسی هم که اطلاعات غلط گزاشته بوده هم از کسی دیگه ای اینو شنیده باشه و مثل من بی خبر باشه!
                            خدا میدونه...
                            ----------
                            اصلاح میکنمش
                            هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

با سلام
                              بهترین کار اینه
                              یک ویندوز خام و جدید نصب کنید
                              برنامه هایی که اصلی هستن و کمتر اپدیت میشن مثلا سالی یا چند سالی یکبار
                              مثل افیس و ادوب ونت فرام و فریمر ها... رو نصب کنید
                              یک بکاپ کامل از درایو سی بگیرید و یکجا ذخیره کنید
                              البته حجمش به اندازه کل برنامه ها ویندوز موجود در درایو سی میشه
                              .
                              بعد برنامه های معمول مثل برنامه های دانلود منیجر و مرورگر و پلیر و....
                              را نصب کنید
                              .
                              هربار کند شد برید اخرین نسخه برنامه های اپدیت شده سری دوم رو بگیرید و بهتره یکبار هم ویروس یابی کنید
                              .
                              بعد
                              داریو سی را با بکاپ به حالت اول برگردونید و برنامه های جدید و اپدیت شده را نصب کنید
                              .
                              این کار را هر سه ماه یکبار و یا هروقت ویندوز کند شد تکرار کنید
                              .
                              البته یادتون باشه از نرم افزار های بکاپ گیری حرفه ای استفاده کنید نه خود ویندوز 7و...
                              .
                              همیشه فایل های عکس و فیلم و مدارک و... رو موقع بکاپ بریزید در درایو دیگر
                              .
                              نکته اصلی اینجاست با نصب و حذف برنامه هر برنامه مخفیانه میاد یک سری فایل مثلا داخل ربجستری ثبت میکنه
                              و ویندوز هربار برای بالا امدن این اطلاعات رو بازخوانی میکنه
                              این به جز ورم ها و ویروس ها و تروجان و... هست
                              این فایل ها به شدت سرعت ویندوز را بعد از چند ماه کم میکنن
                              .
                              ولی با برگشت به بکاپ همه چیز درایو سی برمیگرده به روز اول نصب
                              از ویندوز تا فایل ها و دوباره طی چند دقیقه ویندوز مثل روز اول بارگذاری شده و نمیخواد راه طولانی نصب ویندوز و برنامه های اصلی رو تکرار کرد
                              درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X