اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیلد دور سیم تلفن شیلد دار را برای جلوگیری از نویز چطور وصل کنیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیلد دور سیم تلفن شیلد دار را برای جلوگیری از نویز چطور وصل کنیم؟

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

همونطور که می دونید سیم های تلفن جدید شیلد دارند و این شیلد برای جلوگیری از ورود نویز بر روی خط تلفن هست اما بعد از سیم کشی این شیلد رو باید همجوری آزاد بزاریم یا اینکه اونو به زمین وصل کنیم؟ همچنین درجاهایی که انشعاب میگیریم شیلد شیم ها رو به هم وصل کنیم؟

مثلا در عکس زیر لازمه که شیلد ها رو زمین کرد؟ یا اینکه بهم وصل کنیم؟ یا اصلا همینجوری بمونه؟

پاسخ : شیلد دور سیم تلفن شیلد دار را برای جلوگیری از نویز چطور وصل کنیم؟

سلام
    من که ان اضافه ها را با سیم چین جدا می کنم و صاف کاری اش می کنم!! :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanled
      با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

همونطور که می دونید سیم های تلفن جدید شیلد دارند و این شیلد برای جلوگیری از ورود نویز بر روی خط تلفن هست اما بعد از سیم کشی این شیلد رو باید همجوری آزاد بزاریم یا اینکه اونو به زمین وصل کنیم؟ همچنین درجاهایی که انشعاب میگیریم شیلد شیم ها رو به هم وصل کنیم؟

مثلا در عکس زیر لازمه که شیلد ها رو زمین کرد؟ یا اینکه بهم وصل کنیم؟ یا اصلا همینجوری بمونه؟
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      در اصل باید سیم های شیلد را در ابتدا و انتهای خط به زمین وصل کرد. اما با توجه به این که سیم اتصال زمین فقط در کارگاه ها و کارخانجات و مراکز برق و الکترونیک وجود دارد و در منازل مسکونی از آن خبری نیست اما راحت ترین سیم دسترسی به منزل مسکونی برای سیم گراند استفاده از لوله آب است. اما با توجه به ولتاژ بالای خط تلفن حدود 8 الی 12 ولت که با برداشتن گوشی وجود دارد نویز بوجود آمده روی آن بسیار پائین است و شما با عدم استفاده از این سیم شیلد اکثرگوشی اکثر تلفن ها بدون پارازیت می باشد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        در اصل باید سیم های شیلد را در ابتدا و انتهای خط به زمین وصل کرد. اما با توجه به این که سیم اتصال زمین فقط در کارگاه ها و کارخانجات و مراکز برق و الکترونیک وجود دارد و در منازل مسکونی از آن خبری نیست اما راحت ترین سیم دسترسی به منزل مسکونی برای سیم گراند استفاده از لوله آب است. اما با توجه به ولتاژ بالای خط تلفن حدود 8 الی 12 ولت که با برداشتن گوشی وجود دارد نویز بوجود آمده روی آن بسیار پائین است و شما با عدم استفاده از این سیم شیلد اکثرگوشی اکثر تلفن ها بدون پارازیت می باشد.
        سلام
        ممنون از پاسخ شما
        نویز و پارازیتی روی خط نیست ولی چون از ADSL استفاده میشه قصد من اینه که کمترین نویز ممکن روی خط وجود داشته باشه و با توجه به اینترنت کم سرعت ایران تنها کاری که از دست ما بر میاد اینه که تا حد ممکن سیم کشی بهینه و بدون نویز باشه
        الآن به نظر شما اگه سیم رو به همون درب آهنی کنارش وصل کنم خوبه ؟
        آیا درب خودش منبع دریافت نویز نمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanled
          سلام
          ممنون از پاسخ شما
          نویز و پارازیتی روی خط نیست ولی چون از ADSL استفاده میشه قصد من اینه که کمترین نویز ممکن روی خط وجود داشته باشه و با توجه به اینترنت کم سرعت ایران تنها کاری که از دست ما بر میاد اینه که تا حد ممکن سیم کشی بهینه و بدون نویز باشه
          الآن به نظر شما اگه سیم رو به همون درب آهنی کنارش وصل کنم خوبه ؟
          آیا درب خودش منبع دریافت نویز نمیشه؟
          با سلام مجدد خدمت شما کاربر گرامی:
          گراند یا ارت چاهی است به عمق حداقل 7 متر ارتفاع که مرطوب بوده و یک سیم کلفت از کف این این چاه که به یک صفحه مسی حدود نیم متر مربعی وصل و به بیرون هدایت می شود. روی این صفحه مسی نمک و محلول نشادور میریزند تا هدایت الکتریکی با زمین بهتر انجام شود. چون اکثر مردم از داشتن چاه ارت محرومند، مناسب ترین ارت بعد از آن استفاده از لوله آب می باشد. درب آهنی نمی تواند بعنوان گراند مورد اسقفاده قرار گیرد.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

گراند یا ارت چاهی است به عمق حداقل 7 متر ارتفاع که مرطوب بوده و یک سیم کلفت از کف این این چاه که به یک صفحه مسی حدود نیم متر مربعی وصل و به بیرون هدایت می شود. روی این صفحه مسی نمک و محلول نشادور میریزند تا هدایت الکتریکی با زمین بهتر انجام شود.

با احترام
            عمق چاه به رطوبت بستگی داره
            صفحه مس تو بعضی جاها کاربرد داره و میله ارت و روش عنکبوتی و...هم هست
            پودر بنتونیت استفاده میشه یا نمک و زغال
            مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

فویل ها رو بهم وصل کنید از مرکز مخابرات تمام کابل ها و...........زمین میشن مگه این که تو پست بیرونی که انشعاب تلفن ازش اومده کابل زمین نشده باشه که خودتون باید زمینش کنید بهتره یه میله تو یه جای مرطوب بزنید و بجای ارت ازش استفاده کنی ترجیحا میله مسی باشه
              مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

اگه تابلو برق دارید تو خونه وصل کنید به همون تابلو :agree:
                چون معمولا کنار تابلو ها چاه میکنند و زمینش میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ohayo1368
                  اگه تابلو برق دارید تو خونه وصل کنید به همون تابلو :agree:
                  چون معمولا کنار تابلو ها چاه میکنند و زمینش میکنند
                  داداش اینجا ایرانه ها کی میاد واسه کار های معمولی ارت بزاره ؟کارخونه هاش بزور ارت میشن ولی در کل چیز خوبیه هر چند ما هم نداریم
                  مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

شش سال پیش داشتیم خونه میساختیم این برق کار خونه ما اومد وسط پارکینگ یه چاله 1 متری کند به اسم ارت اما انصافا هم جواب داد بعد تابلو برق وصل کرد بهش هنو بعد 6 سال من که تستش میکنم جواب میده
                    راستی از لوله گاز هم میشه به عنوان ارت استفاده کرد؟؟

دیدگاه

نه دوست عزیز این کار خیلی خیلی خطر ناکیه هم چنین استفاده از لوله اب هم غیر اصولیه :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                      مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X