اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار معادل رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار معادل رله

سلام

دوستان من دنبال یک نیمه هادی و یا مدار هستم که دقیقا بتواند بجای رله به عنوان سوئیچ کار کند. فقط باید :

1- دارای کمترین مقاومت ممکن باشد (در زمان وصل)
    2- پکیج SMD آن موجود باشد.

توجه داشته باشید که بایستی بتواند ترمینال A را به B وصل کند و این دو ترمینال هر سیگنالی در بازه 20 ولت DC میتواند باشد.میزان جریان هم حداکثر 1 آمپر است .
    توجه داشته باشید که لزوما سیگنال B زمین نیست.

http://img28.picoodle.com/data/img28/3/8/18/f_am_b0569ff.jpg

با تشکر

پاسخ : درخواست مدار معادل رله

نوشته اصلی توسط nanocycle
    سلام

دوستان من دنبال یک نیمه هادی و یا مدار هستم که دقیقا بتواند بجای رله به عنوان سوئیچ کار کند. فقط باید :

1- دارای کمترین مقاومت ممکن باشد (در زمان وصل)
    2- پکیج SMD آن موجود باشد.
    توجه داشته باشید که بایستی بتواند ترمینال A را به B وصل کند و این دو ترمینال هر سیگنالی در بازه 20 ولت DC میتواند باشد.میزان جریان هم حداکثر 1 آمپر است .
    توجه داشته باشید که لزوما سیگنال B زمین نیست.
    http://img28.picoodle.com/data/img28/3/8/18/f_am_b0569ff.jpg
    با تشکر
    با سلام

از mosfet میتونید استفاده نمایید ؟

دیدگاه

میتوانید یه نمونه از مدار برام بگذارید .

ممنون

دیدگاه

.

.
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

آقای عزیزی این شماتیک خروجی کدوم برنامه هستش ؟
          از ماست که بر ماست !

دیدگاه

.

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی

سلام

منظورتون رو از خروجی متوجه نمیشم . ولی ظاهرا جواب درخواست دوستمونه که بجای رله یک مدار با نیمه هادیها میخواستن .
              چطور مگه متوجه ایرادی در مدار شدید ؟
              با سلام
              آقای عزیزی من فکر کنم منظور آقای کریم این است که برای کشیدن شماتیک از چه برنامهآ‌ای استفاده کردید چون هر برنامهآ‌ای که هست خروجی خیلی زیبایی تولید کرده. برای من هم جالب شده بدونم اسمش چیآ‌ هست.
              با تشکر فراوان
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

.

.

دیدگاه

با عرض سلام به خدمت همگی .
                  می خواستم یک روش را که خودم تا به حال ندیدم ولی شنیدم خدمتتون معرفی کنم . مانند اپتو کوپلر که در بازار موجود می باشد فکر کنم قطعه دیگری به نام اپتو تریستور نیز موجود می باشد که می تواند جریان های بالاتری را نسبت به اپتو کوپلر از خود عبور دهد .
                  بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                  موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                  نلسون ماندلا

دیدگاه

آقای عزیزی عزیز
                    مداری که دادید بسیار پر مغز است اما در ولتاژ های پایین کار نمی کند. در واقع از خود سیگنال برای تحریک MOSFET استفاده شده و اگر سیگنال ولتاژ زیر 5 ولت داشته باشد سوئیچ عمل نمی کند.
                    آقای نانو شما باید سوئیچ خود را کاملتر تعریف کنید. مثلا سرعت قطع و وصل، مقدار دقیق اهم یا ولتاژ کنتاکت و تغذیه های موجود در مدار. یا اینکه اصلا بگویید چه می خواهید در عمل؟
                    این سوالات که به نحوه ی آکادمیک مطرح می شود با اینکه در فعال کردن مغز موثرند در عمل کاربردی نیستند. یک مدار الکترونیکی گستره ای از اجزاست که به هم ربط دارند نه اینکه هر کدام تک تک اهمیتی داشته باشند.
                    http://irelec.persianblog.ir
                    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خب از ترایاک میتونید استفاده کنید. آی سی 4016 هم سوییچ خوبی هست. شما از یک ترانزیستور PNP هم میتونید برای کارتون استفاده کنید اگه برای سوییچ کردن بایاسش کنید.
                      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                      زبانی اند و نانی اند و جانی
                      به نانی نان بده از در برانش
                      محبت کن به یاران زبانی
                      و لیکن یار جانی را به دست آر
                      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                        آقای عزیزی عزیز
                        مداری که دادید بسیار پر مغز است اما در ولتاژ های پایین کار نمی کند. در واقع از خود سیگنال برای تحریک MOSFET استفاده شده و اگر سیگنال ولتاژ زیر 5 ولت داشته باشد سوئیچ عمل نمی کند.
                        آقای نانو شما باید سوئیچ خود را کاملتر تعریف کنید. مثلا سرعت قطع و وصل، مقدار دقیق اهم یا ولتاژ کنتاکت و تغذیه های موجود در مدار. یا اینکه اصلا بگویید چه می خواهید در عمل؟
                        این سوالات که به نحوه ی آکادمیک مطرح می شود با اینکه در فعال کردن مغز موثرند در عمل کاربردی نیستند. یک مدار الکترونیکی گستره ای از اجزاست که به هم ربط دارند نه اینکه هر کدام تک تک اهمیتی داشته باشند.
                        http://irelec.persianblog.ir
                        سلام

دوستان سرعت قطع و وصل ماکزیمم روی 1 میلی ثانیه است .در ضمن میزان مقاومت در هنگام وصل هر چه کمتر باشد بهتر است . سطح ولتاژ سیگنال فرمان c در محدوده منطقی 0 یا 5 است . در ضمن اگر این مدار بخواهد که جایگزین رله شود پس برای دو پورت a و b سطح ولتاژ حداکثر 400 ولت لحاظ میشود.زیاد با این اعداد و ارقام خودتونو درگیر نکنید.یه مدار بدید که یه سیگنال با دامنه 10 ولت رو هم وصل بکنه همین برای من غنیمته و کلی دعاتون میکنم (صد البته هم دعا هم تشکر).
                        ضمنا مداری که در بالا ارائه شد فکر نکنم که کار کند.نتایج شبیه سازی پروتوس که اینطور بوده (شایدم مشکل از شبیه ساز یا تازه کاربودن من در پروتوس باشه).
                        در هر حال انگار این مدار نمیخواد که طراحی بشه(ویا کسی نظر درست و درمونی نداره) .

با تشکر از همگی

دیدگاه

:question:
                          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام

دوستان سرعت قطع و وصل ماکزیمم روی 1 میلی ثانیه است .در ضمن میزان مقاومت در هنگام وصل هر چه کمتر باشد بهتر است . سطح ولتاژ سیگنال فرمان c در محدوده منطقی 0 یا 5 است . در ضمن اگر این مدار بخواهد که جایگزین رله شود پس برای دو پورت a و b سطح ولتاژ حداکثر 400 ولت لحاظ میشود.زیاد با این اعداد و ارقام خودتونو درگیر نکنید.یه مدار بدید که یه سیگنال با دامنه 10 ولت رو هم وصل بکنه همین برای من غنیمته و کلی دعاتون میکنم (صد البته هم دعا هم تشکر).
                            ضمنا مداری که در بالا ارائه شد فکر نکنم که کار کند.نتایج شبیه سازی پروتوس که اینطور بوده (شایدم مشکل از شبیه ساز یا تازه کاربودن من در پروتوس باشه).
                            در هر حال انگار این مدار نمیخواد که طراحی بشه(ویا کسی نظر درست و درمونی نداره) .

با تشکر از همگی
                            به اینجا یه سر بزن
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8027.0

دیدگاه

سلام

با تشکر از همگی
                              نانو جان فهمیدم چی راست کارته. سالها پیش مشکلمو حل کرد حالا هم به درد تو میخوره.
                              متاسفانه اینجا نمیشه عکس گذاشت. برات توضیح می دم شاد درک کنی وگرنه برات ایمیل می کنم.
                              یه پل دیود در نظر بگیر. همونطور که می دونی دو سر acآ‌ داره و یک سر مثبت و یک سر منفی.
                              اگه ما سر مثبت رو به سر منفی با یک ترانزیستور یا ماسفت وصل کنیم سرهای ac هم به هم اتصال کوتاه میشن.
                              من با دیودهای فست ولتاژبالا و ماسفت این سوئیچ acآ‌ رو چند سال پیش ساخته بودم و حسابی کارمو راه انداخت.
                              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X