اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ دی سی به پل دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ دی سی به پل دیود

با سلام
    یک کیت دارم که با lm317 هست! نیاز به ولتاژ 4.3 ولت دارم: میخوام به ورودی مدار که شبیه به عکس زیر هست که دارای پل دیود هست: ولتاژ دی سی بدهم!
    یعنی 12 ولت 3 امپر! چون ترانس ندارم !! میخواستم بدونم ایا جواب میده با توجه به اینکه پل دیود هست و برای ولتاژ ac هست !!

سپاس

پاسخ : ولتاژ دی سی به پل دیود

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    با سلام
    یک کیت دارم که با lm317 هست! نیاز به ولتاژ 4.3 ولت دارم: میخوام به ورودی مدار که شبیه به عکس زیر هست که دارای پل دیود هست: ولتاژ دی سی بدهم!
    یعنی 12 ولت 3 امپر! چون ترانس ندارم !! میخواستم بدونم ایا جواب میده با توجه به اینکه پل دیود هست و برای ولتاژ ac هست !!

سپاس
    با سلام
    وقت بخیر دوست عزیز
    دوست من قسمت پل دیود رو حذف کن و بعد از پل دیود ولتاژت رو اعمال کن به دو سر خازنC1 با رعایت پلاریته :rolleyes:
    درضمن اگه پل دیود رو هم حذف نکنی و ولتاژت رو مستقیم بدی به دوسر ورودی AC (همون قسمت که سیم خروجی ترانس متصل شده) باز هم مدارت کار میکنه اما تو خروجی DC پل دیود افت ولتاژ درحد چند ده میلی ولت داری یه مزیت وجود پل دیود میتونه این باشه که دیگه قطب مثبت و منفی واسه مدارت مهم نیست هرجور وصل کنی مدار کار میکنه

دیدگاه

با اجازه استارتر
      اگه ولتاژ AC رو از دو تا پل دیود عبور بدیم ولتاژ DC صاف تری به دست میاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
        با اجازه استارتر
        ولتاژ ac معمولا بعد از گذر از پل دیود بصورت تمام سیکل یکسو سازی میشه حالا اینکه این ولتاژ رو دوباره به پل دیود بدیم چی میشه باید با اسکوپ شکل موج مشاهده بشه بعد نتیجه گیری...
        اما اونی که من تو ازمایشگاه با اسکوپ برسی کردم با یک خازن مناسب بعد از پل دیود عملا میشه به یک ولتاژ کاملا صاف و پایدار دسترسی پیدا کرد

دیدگاه

با اجازه استارتر
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          خیر همان پل دیود اولی کافیست، نه تنها صاف تر نمی شود بلکه ولتاژ خروجی شما به خاطر افت ولتاژ در پل دوم کم تر هم می هم شود.!!!
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
            با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
            خیر همان پل دیود اولی کافیست، نه تنها صاف تر نمی شود بلکه ولتاژ خروجی شما به خاطر افت ولتاژ در پل دوم کم تر هم می هم شود.!!!
            یه ترانس قدیمی دیدم در خورجی پل دیود بجز خازن الکترولیتی از خازن عدسی هم استفاده کرده بود به نظرتون تاثیری در صاف شدن بیشتر برق خرجی داره؟

دیدگاه

یه ترانس قدیمی دیدم در خورجی پل دیود بجز خازن الکترولیتی از خازن عدسی هم استفاده کرده بود به نظرتون تاثیری در صاف شدن بیشتر برق خرجی داره؟
              با اجازه از جناب تحیری
              بله دوست عزیز خازن الکترولیتی در فرکانس های بالا عملا کارای(صافی بودن) خودش رو از دست میده بخاطر همین برای اینکه از ورود نویز های فرکانس بالا جلوگیری بشه میان از خازن های سرامیکی درحد چندصد نانو فاراد به صورت موازی با خازن الکترولیتی استفاده میکنن که از جمله میشه به خازن 100 نانو فاراد اشاره کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
                با اجازه از جناب تحیری
                بله دوست عزیز خازن الکترولیتی در فرکانس های بالا عملا کارای(صافی بودن) خودش رو از دست میده بخاطر همین برای اینکه از ورود نویز های فرکانس بالا جلوگیری بشه میان از خازن های سرامیکی درحد چندصد نانو فاراد به صورت موازی با خازن الکترولیتی استفاده میکنن که از جمله میشه به خازن 100 نانو فاراد اشاره کرد
                اتفاقا روی خازن عدسی زده بود 103
                اگه از خازن پلی استر با ظرفیت بالاتر استفاده کنیم ولتاژ خروجی صاف تر هم میشه؟

دیدگاه

اتفاقا روی خازن عدسی زده بود 103
                  شما به جای103 از104 که میشه100نانو استفاده کن یعنی یه100نانو و یه 4700میکرو فاراد واسش باید کافی باشه...
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                    شما به جای103 از104 که میشه100نانو استفاده کن یعنی یه100نانو و یه 4700میکرو فاراد واسش باید کافی باشه...
                    عزیز این جواب سوال من نبود سوال اصلی من این بود:

دیدگاه

عزیز این جواب سوال من نبود سوال اصلی من این بود:
                      اره ولی محسوسه شما هم پلی استر بذاری هم الکترولیتی تغییر بیشتری رو می بینی موفق باشی
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                        اره ولی محسوسه شما هم پلی استر بذاری هم الکترولیتی تغییر بیشتری رو می بینی موفق باشی
                        کلا هر چی ظرفیت خازن بیشتر بالا بره ولتاژ خروجی صاف تر میشه؟

دیدگاه

کلا هر چی ظرفیت خازن بیشتر بالا بره ولتاژ خروجی صاف تر میشه؟
                          اره همینطور هست
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X