اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با EEPROM میکرو

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با EEPROM میکرو

سلام

پروژه ای بستم که با EEPROM میکرو مگا32 درگیره ، با این اوصاف وقتی میکرو ریست میشه خانه های حافظه بهم میریزه ، دلیل این موضوع چی میتونه باشه ؟یعنی هر عددی نوشتم به جاش چیز دیگه مینویسه .بعد از چند بار ریست عدد دوباره بازگردانی میشه :mrgreen:

10 تا میکرو عوض کردم ، اما همچنان به قوت خودش باقیه این .

پاسخ : مشکل عجیب با EEPROM میکرو

به احتمال زیاد در کدی که نوشتین اشتباه وجود داره ، حافظه ی eeprom میکروکنترلر ها در صورت بروز مشکل در تغذیه و افت ولتاژ امکان آسیب دیدن دارند ولی نه در حدی که شما باهاش مواجه شدین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.ahk
      به احتمال زیاد در کدی که نوشتین اشتباه وجود داره ، حافظه ی eeprom میکروکنترلر ها در صورت بروز مشکل در تغذیه و افت ولتاژ امکان آسیب دیدن دارند ولی نه در حدی که شما باهاش مواجه شدین.
      سلام
      خیلی جالبه ، درست شد ، رفتم تا فروشگاه یک میکرو دیگه خریدم ، تستش کردم جواب داد ؛ و جالبتر اینکه همین میکروهای روز 5شنبه هم خرید کردم تا قبل این پست دچار مشکل بودند راه افتادند .

پروگرامرم هاتل جیبیه و تغذیه ام هم ترانس که پل دیود زدم و دادم به رگولاتور ...

مشکل از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadeng
        سلام

پروژه ای بستم که با EEPROM میکرو مگا32 درگیره ، با این اوصاف وقتی میکرو ریست میشه خانه های حافظه بهم میریزه ، دلیل این موضوع چی میتونه باشه ؟یعنی هر عددی نوشتم به جاش چیز دیگه مینویسه .بعد از چند بار ریست عدد دوباره بازگردانی میشه :mrgreen:

10 تا میکرو عوض کردم ، اما همچنان به قوت خودش باقیه این .
        با سلام

همانطور که یکی از دوستان گفت از نوسانات یا قطعو وصل ولتاژ هنگام خاموش و روشن کردن میکرو این مشکل پیش میاد
        البته یه سوال؟
        از کجا متوجه شدی که اطلاعات بهم ریخته؟
        دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

من 6تا تلفات دادم اتمل ها 16 30 بار برنانمرو چک کردم بالاخره مشکلو پیدا کردم نوسان از خود پروگرام و لپ تاب بود ولی این نوسان مشکل اصلی نبود
          چرا چون یه اتمها تایوانی ثابت کرد بعضی اتمها های چینی با کمترین نوسان خلاصند
          سعی کنید از سری تایوانی استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X