اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه خازنی

سلام بچه ها ببخشید یک سوال داشتم خواهش می کنم هرکسی میتونه بهم کمک کنه خیلی برام مهم هست

من یک ترانس کاهنده دارم امپر بالا هست و چندین خروجی داره اما بعضی از خروجیهاش 19 ولت هست که
    می خوام تبدیلش کنم به 12 ولت
    از مقاوت خواستم استفاده کنم که چون ترانسم امپر بالا هست و می خوام جریان زیاد بکشم
    مقاوت وات بالا می خواد و اصلا به صرفه نیست مثلا مقاوت 100 وات 40 هزار تومان پولشه oo:
    تنها فکری که به ذهنم رسید خازن هست
    حالا من دوتا سوال داشتم ممنون هرکسی که می تونه کمکم کنه
    1_ من مقدر مقاوت ظاهری خازن رو محاسبه می کنم طبق فرمول کتاب اما تو نرم افزار مولتی سیم که تست می کنم
    بازم لامپ می سوزه لامپ هم 12 ولت 144 وات گذاشتم که جریان زیاد بکشه مقاوتو که محاسبه می کنم میزارم تو نرم افزار مولتی سیم راحت جواب میده اما مقاوت ظاهریه خازنو که محاسبه می کنم درست از اب در نمیاد
    و لامپ می سوزه و خیلی باید بالا پایین کنم ضرفیت خازنو :sad: باید چیکار کنم محاسبم اشتباه هست ؟ یا چیزیو در نظر نمیگیرم ؟ یا برنامه درست نمی تونه شبی سازی کنه ؟

2_اگر فکر بهتری هم هرکسی داره بهم بگه مرسی واقعا سپاس
    در ضمن فقط فکر کاهش ولتاژم همین تثبیت و بازه خروجی برام مهم نیست :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

پاسخ : منبع تغذیه خازنی

با سلام
    نه دوست عزیز این روشی که شما در پیش گرفتی نه اصولی هست نه عملی oo:
    شما بفرما میخوای 12 ولت چند امپر تو خروجی داشته باشی کلا چند آمپر لازمته؟
    روش های متداول کاهش ولتاژ استفاده از رگولاتور های خطی و سویچینگ هستش

دیدگاه

داداش گلم واقعا تشکر
      من می خوام 12 ولت 12 امپر داشته باشم
      بعد اینکه چپرا امپدانس خازن دقیق در نمیاد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PoriaPoyan
        داداش گلم واقعا تشکر
        من می خوام 12 ولت 12 امپر داشته باشم
        بعد اینکه چپرا امپدانس خازن دقیق در نمیاد ؟
        خواهش میکنم داداش
        داداش من متوجه نشدم که شما چجوری خازن رو واسه کاهش ولتاژ استفاده کردین اگه ممکنه یه شماتیک از نحوه کارتون بزارید؟ اما تا اونجایی که میدونم اصلا امکان پذیر نیست شما بتونین با خازن و مقاومت همچین جریانی رو به وجود بیارید
        فکر کنم این ماژول به دردت بخوره قابلیت تنظیم ولتاژ هم داره از 1.2 تا30ولت
        http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/3824-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-dc-dc-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-12-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1.html

دیدگاه

واقعا مرسی داداش گلم که برام وقت میزاری فقط من می تونم برای برق Ac هم از رگولاتور استفاده کنم ؟ تا خروجی Ac رگوله شده داشته باشم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PoriaPoyan
            واقعا مرسی داداش گلم که برام وقت میزاری فقط من می تونم برای برق Ac هم از رگولاتور استفاده کنم ؟ تا خروجی Ac رگوله شده داشته باشم ؟
            خواهش میکنم داداش انجام وظیفه هست
            نه داداش واسه برق AC نمیشه از رگولاتور استفاده کرد برقAC رو با مداری به نام دیمر تنظیم میکنن
            مثلا میشه نور یک لامپ100 وات رو باهاش کم یا زیاد کرد یا سرعت چرخش یک موتور رو کم و زیاد کرد :rolleyes:

دیدگاه

سلام دوستان

من با استفاده از یه خازن پلی استر 820 نانوفاراد و 400 ولت یه منبع تغذیه درست کردم که حدود 40 میلی آمپر ازش جریان میکشم
              وقتی خازن صافی رو تو خروجی خازن بر داشتم شکل موج خروجی به این صورت شد که مثل سینوسی نیست
              خواستم دلیلش رو بدونم چرا همچین شکل موجی تولید کرده ؟؟

آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PoriaPoyan نمایش پست ها
                سلام بچه ها ببخشید یک سوال داشتم خواهش می کنم هرکسی میتونه بهم کمک کنه خیلی برام مهم هست

من یک ترانس کاهنده دارم امپر بالا هست و چندین خروجی داره اما بعضی از خروجیهاش 19 ولت هست که
                می خوام تبدیلش کنم به 12 ولت
                از مقاوت خواستم استفاده کنم که چون ترانسم امپر بالا هست و می خوام جریان زیاد بکشم
                مقاوت وات بالا می خواد و اصلا به صرفه نیست مثلا مقاوت 100 وات 40 هزار تومان پولشه oo:
                تنها فکری که به ذهنم رسید خازن هست
                حالا من دوتا سوال داشتم ممنون هرکسی که می تونه کمکم کنه
                1_ من مقدر مقاوت ظاهری خازن رو محاسبه می کنم طبق فرمول کتاب اما تو نرم افزار مولتی سیم که تست می کنم
                بازم لامپ می سوزه لامپ هم 12 ولت 144 وات گذاشتم که جریان زیاد بکشه مقاوتو که محاسبه می کنم میزارم تو نرم افزار مولتی سیم راحت جواب میده اما مقاوت ظاهریه خازنو که محاسبه می کنم درست از اب در نمیاد
                و لامپ می سوزه و خیلی باید بالا پایین کنم ضرفیت خازنو :sad: باید چیکار کنم محاسبم اشتباه هست ؟ یا چیزیو در نظر نمیگیرم ؟ یا برنامه درست نمی تونه شبی سازی کنه ؟

2_اگر فکر بهتری هم هرکسی داره بهم بگه مرسی واقعا سپاس
                در ضمن فقط فکر کاهش ولتاژم همین تثبیت و بازه خروجی برام مهم نیست :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
                با سلام:
                دوست عزیز، این قدر کار را برای خودت پیچیده نکن. !!!ساده ترین و بی خرج ترین راه آنست که چندین لایه از سیم پیچ 19 ولت خروجی ترانس را کم کنید تا به ولتاژ 12 ولت برسید. نه دیمر می خواهید نه خازن نه رگولاتور و ... برای خارج کردن لایه سیم پیچ اضافه احتیاجی به باز کردن ترانس نیست چون سیم پیچ ولتاژ خروجی درست روی سیم پیچ ورودی وصل شده و سیم آن ضخیم تر است.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X