اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر مودم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر مودم

سلام:
    مودم W8901g tp-link مشکل تغدیه داره وقتی روشن میکنم فقط چراغ پاور سریع چشمک میرنه ولتاژ صفر میشه انگار اتصالی داشته باشه
    به ترانزیستور B772 D که سویچینگ و فرکانسیه شک دارم
    اما با اهم متر چک کردم درست بود آیا ممکنه طوری خراب بشه که اهم متر نتونه تشخیص بده؟
    با سپاس.

پاسخ : تعمیر مودم

سلام دوست عزیز
    اه امکان داره یه عکس از داخل مودم بزارید
    خازنها را چک کردید؟
    رگولاتور و دیودها؟؟
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

سلام
      بله. کل خازنها را تازه عوض کردم داشتم ترانزیسبور والتاز گیری میکردم که اینطوری شد .
      دز ضمن آیسی 34063 را هم عوض کردم .

http://s6.uplod.ir/i/00702/gedzmklaubwh.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00702/9rktaaaa8cuq.jpg

دیدگاه

ببین آی سی تو مدار نیست که داغ بشه؟اگه نبود بعد خروجی مدار تغذیه را قطع کن ببین ولتاژ داره یا نه؟منظورم همون 34063 و متعلقاتشه
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
          شدیدآ اتصالی داره طوریکه ولتاژ بین 3 تا 0 نوسان میکنه مثل شارژ و دشارژ سریع و ولتاژی یه آیسی نمیرسه که تولید حرارت کنه.
          خروحی تغذیه به کجا؟ آداپتور داره.قبلآ رو ترانزیستود نزدیک 20 ولت داشت که حالا بین 0 تا 3 بشدت نوسان میکنه.
          ترانزیستور که در آوردم کلآ خاموش شد.

دیدگاه

سلام
            اون قطعه رگلاتور ولتازه

دیدگاه

پیشنهاد می کنم یک منبع تغذیه با کنترل جریان خروجی به خروجی مدار تغذیه سوئیچینگ وصل کنید.تا ببینید ایا مدارتون جریان میکشه یا نه؟

بیشتر مواقع سوختگی خود ای سی های موجود در سیستم باعث می شه تا تغذیه قطع کنه .
              معمولا روی خود مودم نقاطی به نام تست پین وجود دارند که بسته به موقعیت مکانی ولتاز های و فرکانس مشخصی دارند.
              چیزی شبیه این تصویر :

امیدوارم مشکل از خود تغذیه باشه وگرنه روی قطعاتش نمیشه زیاد مانور داد...قطعاتش پیدا نمیشه .....
              پیشنهاد کلی :
              هر بردی رو در مرحله اول شستشو بدین و کامل تمیزش کنید گاهی گردو خاک عاملی میشه برای اتصالی.
              گاهی اوقات در اثر ضربه و یا .....پایه قطعات ای سی مشکل پیدا میکنه ..هیتر هوای گرم گاهی اوقات کار سازه اما زیاد روی نکنید.با یه ذربین پایه ها و نقاط حساس رو یک نگاه چشمی بندازید..خیلی وقتها قطعات کوچیک مثل خازن و مقاومت smd با تغییر رنگ به ما کمک می کنند.
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan96 نمایش پست ها
                سلام:
                مودم W8901g tp-link مشکل تغدیه داره وقتی روشن میکنم فقط چراغ پاور سریع چشمک میرنه ولتاژ صفر میشه انگار اتصالی داشته باشه
                اما با اهم متر چک کردم درست بود آیا ممکنه طوری خراب بشه که اهم متر نتونه تشخیص بده؟
                با سپاس.
                پاسخ : تعمیر مودم سلام اقا ‌‌من هم دقیقا این مشکل برام پیش اومده بود که پس کلی کلنجار رفتن با برد و اعصاب خوردی زیاد معلوم شد اشکال از یه جا دیگه است اداپتور مودم یه سکته ریز زده که در حالت عادی ولتاژ ۹ ولت رو نشان میده و جریان میده
                اما نمیتونه جریان مودم رو تامین کنه و باعث افت ولتاژ شدید در حد ۲.۵ ، ۳ولت میشه و ادمو به اشتباه میندازه سرتو درد نیارم اداپتورش رو عوض کنی مشکلش حل میشه مودمت سالمه .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط erfan96 نمایش پست ها
                سلام:
                با سپاس.
                پاسخ :
                سلام اقا ‌‌من هم دقیقا این مشکل برام پیش اومده بود که پس کلی کلنجار رفتن با برد و اعصاب خوردی زیاد معلوم شد اشکال از یه جا دیگه است اداپتور مودم یه سکته ریز زده که در حالت عادی ولتاژ ۹ ولت رو نشان میده و جریان میده
                اما نمیتونه جریان مودم رو تامین کنه و باعث افت ولتاژ شدید در حد ۲.۵ ، ۳ولت میشه و ادمو به اشتباه میندازه سرتو درد نیارم اداپتورش رو عوض کنی مشکلش حل میشه مودمت سالمه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X