اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

spi نرم افزاری درpbp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

spi نرم افزاری درpbp

توی spi نرم افزاری مجبور به استفاده از پینهای مشخصه spi نیستیم حالا کسی بلده توی picbasic ]x,vdi؟

پاسخ : spi نرم افزاری درpbp

بسم الله الرحمن الرحیم

نوشته اصلی توسط leader
    توی spi نرم افزاری مجبور به استفاده از پینهای مشخصه spi نیستیم حالا کسی بلده توی picbasic ]x,vdi؟
    در ابتدا انشالله که مشکل شما برطرف شده باشد.

اما چون من هم از picbasic استفاده می کنم دوست دارم که در حد توان و بضاعت و زمان اندکی که دارم ، مفید به دیگران کمک کنم. اگر مسئله را بازتر عنوان کنید شاید بشود بیشتر همفکری کنیم.

با احترام
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

تشکر از لطفتون.خب قضیه خیلی ساده است. توی spiسخت افزاری شما مجبورین از پینهای مشخص شده میکرو استفاده کنید. و در صورت استفاده از این ارتباط نمی تونید پینهای فوق رو تغییر بدین.بعبارتی نمیتونید به جای اون پینها از پینهای دیگه ای استفاده کنید. اما توی مقوله نرم افزاریش میتونید از پینهای دلخواهتون توی ارتباط استفاده کنید همین.

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
        نوشته اصلی توسط leader
        توی spiسخت افزاری شما مجبورین از پینهای مشخص شده میکرو استفاده کنید. و در صورت استفاده از این ارتباط نمی تونید پینهای فوق رو تغییر بدین.بعبارتی نمیتونید به جای اون پینها از پینهای دیگه ای استفاده کنید.
        همانطور که می دانید SPI یکی از قابلیت های (MASTER SYNCHRONOUS SERIAL PORT (MSSP است . یعنی MSSP دارای دو زیر شاخه است یکی I2C و دیگری SPI

از طرفی SPI برای ارسال و دریافت همزمان داده ها نیازمند استفاده از رجیسترهای خاص و ویژه ای است.

لذا اینگونه استنباط می شود که به دلیل ماهیت فیزیکی این رجیستر ها و ارتباط آنها با پین های میکرو ، این قابلیت به صورت نرم افزاری قابل در دسترس نیست
        والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

باز سپاس. محدودییتهای سخت افزاری در این نوع ارتباط درسته . اما این قضیه مدل نرم افزاریش مثلا برایAVRتوی کدویژن و سی وجود داره.!!!!

دیدگاه

متاسفانه تو کامپایلر محبوب PBP امکان ارتباط SPI نرم افزاری موجود نیست. مگر اینکه خودتون بشینین از اول براش کتابخونه بنویسین و...
            کامپایلر CCS و همینطور کامپایلرهای شرکت mikroelectronica مثل MikroC از SPI نرم افزاری پشتیبانی میکنن.

دیدگاه

سپاس از لطف دوستان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X