اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لطفا کسانی که در بازار الکترونیک تجربه دارن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لطفا کسانی که در بازار الکترونیک تجربه دارن

سلام

دوستان من سه تا کار میتونم انجام بدم ولی در تردید شدید قرار دارم و واقعا نمیدونم فضای کاری و آینده ی هرکدام چی میتونه باشه؟ از طرفی فرصت امتحان کردن هر سه راه رو هم ندارم!

1- دوست پدرم، در خیابان لاله زار مغازه داره. البته من نرفتم و ندیدم و ایشون رو هم نمیشناسم، اما پدرم میگه مرد خوبیه و خیلی وقته اونجا جزو کسبه معتبر محسوب میشه. راه اولم اینه که برم فرضا چند هفته یا ماه(هرچقدر که ببینم لازمه) تو مغازه اش وایسم و به اصطلاح شاگردی کنم، تا چم و خم کارشون دستم بیاد و بعدش با سرمایه ای نهایتا حدود 300 میلیون، یه مغازه ای چیزی توی طبفه های دوم یا زیر زمینی چیزی، خلاصه بخرم اونجا و همین کار رو ادامه بدم!

تبصره) البته خودم دوست دارم برم اونجا ببینم چه چیزایی پیدا میشه که آدم بتونه توی ایران تولید کنه! به جای جنس وارداتی، جنس خودشو تو بازار بتونه پخش کنه و بفروشه (البته این تنها یک ایده است و نمیدونم چقدر میتونه واقعی بشه!)

چون من کلا از کار واسطه گری و دلالی خوشم نمیاد. دلم میخواد یه جنسی واسه خودم باشه و تولید کنم.

2- راه دوم اینه که ما یک خونه قدیمی 2.5 طبقه توی خیابان قزوین(پایین میدان حر) داریم. اونجا خالیه. قبلا هم از دوستان پرسیده بودم، گفتن اونجا میتونی کار مونتاژ قطعات روی برد انجام بدی. اینم یکی از راه هاست، ولی من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم، و کسی رو هم نمیشناسم که برم و ازش راهنمایی بگیرم! همچنین من سرمایه نقدی نهایتا 10 میلیون تومن میتونم جور کنم، نمیدونم با چنین هزینه ای آیا میشه کار کرد؟ ماهی چقدر درآمد رو میتونم متصور باشم؟ کلا این کار نسبت به کار قبل چطوره؟

3- راه سوم کاملا بی ربطه ولی خب اینم یکی از امکاناتی هست که دارم! یکی از آشناهای ما یک گاوداری سمت اشتهارد (1.5 ساعتی تهران) داره. خالیه و پول نداره گاو بخره! من میتونم این مکان رو به رایگان، و یا با کرایه خیلی کم ازش بگیرم، بعد به همون اندازه که پولم برسه (فکر کنم نهایت 2-3 تا بشه) گوساله بگیرم و خلاصه بعد عید که حسابی تپل و مپل شدن بفروشم! خلاصه بزنم توی کار گاوداری!!!

علاقه شخصیم هم اینه که یک کار تولیدی داشته باشم!
    بعدشم اینکه تولیدم یه چیز صنعتی باشه و حالت دانش بنیان داشته باشه! ولی خب چنین تولیدی حداقل شاید 1-2 سال از زمان ایده، تا ساخت محصول اولیه شاید زمان ببره! و من میخوام توی این مدت یک شغلی داشته باشم و اگر بشه ازدواج هم بکنم! پس باید یه کاری داشته باشم که یه حداقل درآمدی داشته باشه!

البته یک راه چهارم هم اینه که برم فرضا به عنوان یک مهندس توی یک شرکت کارمند بشم و حقوق ماهانه بگیرم. اما من چون قصد شرکت توی کنکور دکترا و بعدشم ادامه تحصیل دارم، باید برم دنبال کار پارت تایم! برای همین فکر کنم اگر روی اون 3 تا گزینه بالا کار کنم، شاید با همون میزان وقت و کار(حالا کمی بیشتر) آینده و سود خیلی بهتری داشته باشم؟؟!!! شایدم نه! و اگر میرفتم توی یه شرکت خوب کارمند میشدم آیندم بهتر بود! تمیدوتم!!

راستی اگر کسی تجربه تدریس رو هم داره بگه... اینم میتونه یک گزینه دیگه باشه(هرچند من کلا از سر و کله زدن با دیگران زیاد خوشم نمیاد و اعصاب و اخلاقشو ندارم!!). ولی انصافا بخوام درس بدم خوب درس میدم :nerd:

دوستان لطفا هر راهنمایی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید! دیوانه شدم بس که این چند وقته به این قضایا فکر کردم :angry:

پاسخ : کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لطفا کسانی که در بازار الکترونیک تجربه دارن

پیشنهاد میکنم تایپک زیر را مطالعه کنید
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=115798.0
    اگر توانایی لازم را دارید بهتون پیشنهاد میکنم یه تیم جمع کنید و شروع به کار کنید
    بازار برای کارهای نو وجود داره اما همت و تلاش + حمایت مالی مناسب برای تولید و بازاریابی نیاز هست
    در مورد پیشنهاد اول ساعت کار چجوریه و چقدر از زمانت را میگیره + اینکه چقدر تجربه از بازار و روابط میتونید بدست بیاورید
    ذر مورد دوم تجربه ای ندارم سایر دوستان راهنمایی کنن
    مورد سوم با توجه به هزینه های رفت و امد اگر بتونید کار تحقیقاتی و ساخت را تو همون گاوداری بکنید ( البته سخت هست ) و در کنارش اون 3 تا گوساله را هم چاق و چله کنید بد نیست

دیدگاه

پاسخ : کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لطفا کسانی که در بازار الکترونیک تجربه دارن

نوشته اصلی توسط aliiran2008
      پیشنهاد میکنم تایپک زیر را مطالعه کنید
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=115798.0
      اگر توانایی لازم را دارید بهتون پیشنهاد میکنم یه تیم جمع کنید و شروع به کار کنید
      بازار برای کارهای نو وجود داره اما همت و تلاش + حمایت مالی مناسب برای تولید و بازاریابی نیاز هست
      در مورد پیشنهاد اول ساعت کار چجوریه و چقدر از زمانت را میگیره + اینکه چقدر تجربه از بازار و روابط میتونید بدست بیاورید
      ذر مورد دوم تجربه ای ندارم سایر دوستان راهنمایی کنن
      مورد سوم با توجه به هزینه های رفت و امد اگر بتونید کار تحقیقاتی و ساخت را تو همون گاوداری بکنید ( البته سخت هست ) و در کنارش اون 3 تا گوساله را هم چاق و چله کنید بد نیست
      سلام و ممنون که وقت گذاشتید و خوندید و نظرتون رو گفتید

راستش جمع کردن تیم و بعدشم مدیریت کردنش، یعنی یک کار 24 ساعته!!!!!!! واقعا head یک تیم بودن خیلی سخته مهندس! بعدشم من نهایت سرمایه نقد 10 تومن بیشتر ندارم! و تقریبا هیچ امکانات دیگه ای جز همین که فرضا اون مغازه دار با ما آشنا باشه و جنسمون رو بگیره و توی فروش بهمون کمک کنه ندارم!

ایده خاصی هم واسه تولید ندارم ، بازار ایران رو هم اصلا نمیشناسم!

البته شاید بعد 2-3 ماه که برم و بقولی شاگردی کنم یه چیزای خوبی توی این زمینه ها دستم بیاد و بفهمم چی به چیه، ولی بعدش چطور و چی بخوایم تولید کنیم؟ نمیدونم .... ولی اتفاقا نظر خودمم همین بود. یعنی برم و بفهمم چی به چیه، بعد اگر یه ایده زود بازده به ذهنم رسید که نیاز به R&D نداره و میشه در حد چند ماه به ساخت و تولید رسوند، برم تو کار تولیدش! اگر نه، خودم یه مغازه بگیرم و کار روتین انجام بدم مثل بقیه، اما در کنارش تنهایی R&D رو هم ببرم جلو!! که اینم آخه بعید میدونم بشه!

الان همین تیم که شما فرمودین، آیا منظورتون اینه فرضا چنتا دانشجو بیان و رایگان و بطور شریکی با هم روی یک پروژه کار کنن، اگر جواب گرفتن که هرکس طبق توافق درصد خودش رو از فروش برمیداره، اگرم نه که، نخود نخود هرکه رود خانه خود؟! و هیچ هزینه ای (جز هزینه احتمالی ساخت نمونه و آزمایش) پرداخت نشه؟

اگر چنین تیمی پیدا بشه و واقعا کار کنه، آره فکر خوبیه، اما اگر نه مثلا قرار باشه پول بدم استخدام کنم، و حقوق بدم که آیا بشود آیا نشود، متاسفانه الان پولشو ندارم!

---------------

درباره ایده سوم، خوبیش اینه که، گاوداری یک کار روتین و بدون نیاز به فکر کردنه :biggrin: و اتفاقا خوبی اصلیشم همینه! راحت در فراق بال و آسودگی خیال، هم میشه درس خوند، و هم به طراحی محصولات نوآورانه فکر کرد!

شما هر کار تخصصی ای بخوای انجام بدی باید بهش فکر کنی! نه تنها در ساعات کاری، بلکه در تمامی 24 ساعت(حتی شبها توی خوابم باید بهش فکر کنی!). و این خودش یه مانع و سد بزرگ هست واسه درس خوندن و تمرکز آدم رو میگیره و به خودش مشغول میکنه!

من توی دوره ارشد دقیقا همین مشکل رو داشتم! سال اول ارشد کار میکردم، تازه کارم خیلی تخصصی هم نبود، اما همون وقت و خستگی ذهنی که واسم ایجاد میکرد، دیگه حس و حال درسخوندن رو میگرفت و خسته میکرد آدمو! مگه این مغز بیچاره چقدر کشش داره آخه!

ولی خب اونم سختیای خودش رو داره! کمترینش، هر روز 3 ساعت رفت و برگشته! بعدشم احتمالا صبح تو تاریکی باید بری و نیمه شب تو تاریکی برگردی!! جمعه ها هم باید بری! تا کمر برف بباره نه تنها باید بری، بلکه باید شبم پیش گاوها بخوابی یکوقت سردشون نشه مریض بشن

نمیدونم والا چیکار کنم!

آهان در مورد ساعت کاری لاله زار هم، راستش اونجا فکر کنم حول و حوش 9-10 صبح باز بشه و همین حدودای شب هم بسته بشه!!! ولی من اگر بخوام برم، صبح تا ساعت نهایت 3 بیشتر نمیمونم. حقوقشم آنچنان برام مهم نیست و همین که بیکار نباشم و نگن بیکاره فعلا واسم کفایت میکنه!!!

دیدگاه

دوست عزیز دیدم چند وقتی است در خیلی از تاپیک ها به موضوع کار و اشتغال و ... تاکید می کنید گفتم نظر خودم را صادقانه برایتان بگویم
        ببینید بنده خودم تقریباً از سال 1380 مشغول فعالیت تجاری در زمینه برق و الکترونیک و کامپیوتر هستم
        از خدمات سرویس و تعمیر و نصب و نگهداری گرفته تا خدمات طراحی و نمونه سازی و تولید و همچنین خرید و فروش انجام داده و انجام میدهم
        کار کردن در ایران و البته جاهای دیگه به خیلی از عوامل و شرایط و امکانات بستگی دارد
        دانش و سواد علمی ، تجربه و کار عملی ، سرمایه و امکانات ، روابط و ارتباطات موثر ، مدیریت پول و سرمایه ، مدیریت نیروی انسانی و ... و ...
        این مباحث برای همه یکسان و در یک حد و اندازه نیست و بنابراین نمی شود برای همه نسخه ثابت پیچید
        ولی اگر نظر شخصی بنده را بخواهید صادقانه بگویم از میان تمامی زمینه های کاری ، درآمد و سود و سهل الوصولی خرید و فروش یا به عبارتی دلالی از همه بیشتر است
        البته خود خرید و فروش و دلالی اصلاً یک رشته محسوب می شود و کمتر از تولید به دانش و فن و تجربه و سرمایه و روابط و مدیریت نیاز ندارد (آن را ساده نگیرید)
        تولید شرایط خاص خودش را دارد و هر کسی نمی تواند در آن دوام آورده و به سود دهی مطلوب برسد در شرایط یکسان از خرید و فروش زحمت و دردسر بیشتری دارد
        از هر نظر منابع بالایی نیاز دارد (دانش و فن و تجربه و سرمایه و روابط و مدیریت) بخصوص اگر بخواهید کار سطح بالا و با کیفیت انجام دهید
        مساله تمرکز کاری و از این شاخه به آن شاخه نپریدن هم موضوع بسیار مهمی است ولی تمرکز کاری ، هم زمان بر است و هم تلاش وافری نیاز دارد
        به هر حال بهتر است با خودتان رو راست باشید ، اگر هدف از کار صرفاً یا درصد بالایی از آن کسب درآمد مطلوب است (برای 99 موارد درصد اینچنین است)
        پس بهتر است زمینه ای را انتخاب کنید که درآمد بیشتر و بهتر و سریعتر و سهل الوصول تری دارد
        حتی اگر شغل و زمینه کاری غیر مرتبط با رشته تحصیلی و علاقه تان باشد چون اگر علاقه داشته باشید ولی پول نداشته باشید (نتوانید از آن پول درآورید)
        علاقه تان هم رفته رفته از بین می رود و سرخورده می شوید ، امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسانم و صد البته هر تصمیمی که گرفتید انشاالله موفق باشید

دیدگاه

در ضمن گاوداری هم ، آنچنان کار سهل و آسان و روتینی نیست که شما فکر می کنید ، کلاً در مورد هیچ کاری ساد و آسان فکر نکنید ، همه کارها تلاش و زحمت و دردسر دارد
          نابرده رنج گنج میسر نمی شود ، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
          هر کاری در این دینا صد در صد نیاز به دانش و فن و تجربه و سرمایه و روابط و مدیریت دارد ، حالا یک کاری کمتر یک کاری بیشتر ، حتی دلالی ، حتی د.ز.د.ی
          یعنی فکر نکنید شما با خیالت راحت و آسوده و فراق بال و حوری به زیر می نشنید زیر آفتاب اشتهارد و آن گوساله های بدبخت خود به خود گاو می شوند

دیدگاه

پاسخ : کدام یک از این سه راه رو انتخاب کنم؟ لط&#160

سلام و تشکر از حضور شما در بحث

خب پس چکار کنیم مهندس؟ من از همه ی صحبت های شما به این نتیجه رسیدم که دلالی از همش راحتتر و بصرفه تره! و احتمالا ریسکش هم کمتره!

من خودم یک مذت میرفتم بازار، پیش عمویم که توی صنف دیگه هستش، اونجا مشکل من این بود که به دلیل نداشتن سرمایه های میلیاردی!! همیشه دست دوم یا شاید حتی سوم در یک جنس میشدیم! یعنی یارو که میلیاردر بود، وارد میکرد، بعد میاورد به دست های اصلی خودش توزیع میکرد و سود خودشو برمیداشت(سود انحصاری و اصلی که مال اون میشد) بعد تازه همون دستها هم خودشون سهم دلالی خودشون رو برمیداشتن، بعد تازه به ما میرسید! ما تقریبا میشه گفت سودمون خیلی کم بود و همچنین رقیب ما هم زیاد بود!

فقط یادمه یه کلاسوری داشتم پر از چک! دیگه بهترینش چک یکماهه بود! بعد تازه همین یکماه هم میرسید و زنگ میزدی میگفتی آقا پاس نشد، میگفت بیار یه چک دیگه به جاش بدم! مثلا باز میفتاد 15 روز دیگه!! (تازه اونم چک خودش نبود که! اصلا معلوم نیست این چک ها واسه کی بودن! مثل پول جا به جا میشدن فقط!!)

و کلا بیشترین وقت و سرگرمی ما پاس کردن این چک ها بود! البته بعضی وقتها فراتر از سرگرمی!!

یه بارم طرف 40 میلیون چک رو پاس نکرد و بردیم انداختیمش زندان! الانم 2 ساله آب خنک میخوره ولی چه فرقی به حال ما داره؟!! 40 تومن ما پرید رفت! تازه زن و بچه شم راه میفتن میان که آقا رضایت بدید! هر روز اعصاب آدم خورد میشه(یعنی میشد!! چون خیلی وقته دیگه نمیرم اونجا)

من از اینطور چیزای بازار اصلا خوشم نمیودمد
            اینکه دست چندم باشم
            اینکه خودم کار خاصی نکنم و فقط در حد یک انبار دار باشم که جنس از این دست بگیرم به اون دست بدم و چک واسه خودم جمع کنم!
            اینکه هیچ فرق خاصی با رقبای خودم نداشته باشم، چون اصلا هیچکس هیچ کار خاصی نمیکنه و کار همه ما مشخصه! و جایی واسه نوآوری و خلاقیت نیست!

الان تو صنف الکتریکی هم حتما همینه دیگه! یک عده گردن کلفت با سرمایه میلیاردی، میرن حالا چه قانونی و چه زیرآبی جنسشون رو میارن، بعد همه باید با واسطه یا بی واسطه برن از اون طرف بخرن و اون رو میلیاردر تر و گردن کلفت تر کنن! بعدشم بیارن بصورت رقابتی با هم، با کمترین سود بفروشن، و به پاس شدن چک هاشون امیدوار باشن! (ولی جالبه من نگاه میکنم با همین وضع موجود هم من دایی خودم شاید 15 سال پیش بود با دست خالی و صفر شروع کرد(توی همین لاله زار) و الان هم مغازه داره، هم پاسداران خونه خریده، هم خرید و فرش ماشین های گرون قیمت(بالای 100-150) هم گهگاه انجام میده.

نمیدونم چه کنم والا!

2تا چیز الان منو شدیدا مردد کرده!
            گزینه 1 و 3. چون بنظرم الان زمان کار 2 نیست و فقط حمالیه و اون طراح برد سود اصلی رو میبره! و من با فوق لیسانس که نباید کارگر مونتاژ باشم انصافا! پس این همه درس رو واسه چی رفتم خوندم!(از نظر اینکه وقتمو هدر میده میگم)

اما نمیدونم، گاوداری موقعیت بهتری برای درس خوندن و کار کردن روی ایده های شخصی بهم میده، یا کار کردن توی بازار؟؟؟؟ این سوال رو جوابشو پیدا کنم، تقریبا مسئله برام حل شده است!

دیدگاه

ببینید بحث حساب و کتاب و تسویه و ... در هر کاری است ، اگر دنبال نقد یا به اصطلاح عامیانه جرینگی هستید که باید بگم از فکر تولید هم بیایید بیرون
              دیگر بهتر از تولید کننده های لوازم خانگی یا خودرویی تو ایران مصرف کننده انبوه و ممتد برد الکترونیکی که نداریم حداقل چک اشخاص 3 ، 4 ماهه می دهند (6 ماه هم داده می شود)
              در مورد بحث دانشگاه و مدرک و سواد و تحصیلات و توانایی انجام کار و درآمد قبلاً خیلی بحث شده این مورد را بیخیال شوید ، سطح تحصیلات به صورت مدرک اصلاً ملاک و مطرح نیست
              در مورد کار نقد هم ، کارهای مرتبط با شکم مثل رستوان و ساندویچی و فست فود و غذای خانگی و ... نقد هستند ، مواد اولیه را با چک بخرید محصول نهایی را نقد بفروشید
              از قدیم هم گفتند "هر که بامش بیش برفش بیشتر" ، در تجارت هم هر چه سرمایه بیشتر بطبع همه چیز بیشتر هم دردسر هم ریسک هم سود هم سهم بازار ! این قانون است !
              یا باز هم شنیده اید که از قدیم گفته اند "پول ، پول می آورد" ، جالب است بدانید سال پیش یک بانک سوئیسی نتایج تحقیقی را منتشر کرد که نشان می داد
              میزان 0.004 درصد از جمعیت کل جهان (حدود 210 هزار نفر) به تنهایی صاحب 30 تریلیون دلار از کل ثروت جهان هستند که می شود 13 درصد ثروت کل جهان و جالب است که هر روز ثروتمندتر می شوند
              ولی اگر خرید و فروش و دلالی با حساب و کتاب و گاهی و زرنگی و تیزبینی (صد البته با پاکی و درستی که به اعتقاد بنده اگر نباشد پشیزی ارزش ندارد) همراه باشد معمولاً نتایج خوبی می توان از آن گرفت

دیدگاه

اشباع نشده دلالی تو ایران؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaeeee
                  اشباع نشده دلالی تو ایران؟!
                  :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
                    :rolleyes:
                    به قول بچه های اسمشو نیار : وات د فاز؟

جدا اشباع نشده دلالی الکتریکی؟ چون من فکر کن تو زمینه مغازه و فروشندگی ما چندین برابر ظرفیت، دلال و فروشنده داریم

دیدگاه

در مرحله اول باید بگم : تا گوساله به گاو شود .. جیگر صاحبش به آب شود ...

خب در مورد گاو داری میتونم بگم که اینگونه کار های تولیدی اصلا به صرفه نیست تو ایران
                      چون حمایت نمیشن
                      و همیشه اجناس خارجی با کیفیت تر و ارزان تره از تولیدات داخلی .. مخصوصا تو این تحریمات
                      که تولید کننده ها هم با واردات نیاز هاشون مشکل دارن و هم در قسمت فروش

همین جور که میدونید تحریم ها ایران رو کاملا فلج کرده
                      تا جایی که طرز تفکر مردم رو هم تحت شعاع قرار داده

افکاری که تا دیروز پر از عیب و نقص بود .. حالا کاملا بشکل طبیعی دررومده
                      فقط مثال زدم که تحریم ها تا چه اندازهع روی اقتصاد و همچنین موارد دیگه مثل فرهنگ ما تاثیر داشته

و باز در مورد گاو داری اشاره میکنم
                      اتفاقا الان همه گاوداری ها دارن تعطیل میشن ... هزینه بیشتر از درامد شده
                      از جمله اشنای ما که گاوداری شو برای فروش گذاشته .. و نه تنها اون .. بلکه تمام گاوداری های اون منطقه اعلام برشکستی و درماندگی کردن و همه منتظر یه خریدار بدبختن تا با بدبخت کردن اون خودشونو نجات بدن

خب دیگه تحریمات همه رو بی رحم کرده هاهاهاها
                      گفتم که قبلا تحریمات و ناکار امدی یک عده چه بلای سر این کشور اورده بگذریم

پس تا میتونی از کار تولیدی فاصله بگیر .. چون جنس های خارجی خیلی بهتر هستن ..

راستش الان وضعیت اقتصادی خیلی بحرانی شده و میشه گفت بیشتر انصاف در حال برشکسته شدن هستن

البته شوخی میکنم : هاهاها
                      ولی تنها چیزی که به مغزم میخوره اینه که اون خونه رو پارتیشن بندی کنی و چند تا خانوم استخدام کنی
                      و ایجاد شغل کنی

بنظرم پول خوبی بدست بیاری ))))

دیدگاه

1و2و3 برای تمرکز خیلی خوبن ؛ هر کاری موقع شروع یکم سختی و مرارت داره و انتخابش بستگی به علاقه شخصی شما داره ( و به نظر من زدن گاوداری کم ارزشتر از تولید یه دستگاه پیچیده الکترونیکی نیست)
                        روی مورد 4 فقط وقتی فکر کن که صرفا علم برات مهم باشه

دیدگاه

اول می خوام یه داستان واقعی رو بگم شاید جالب باشه براتون برای من خیلی جالب بود
                          یکی از دوستام بهم زنگ زد و با خوشحالی تعریف میکرد تونسته دو تومن از باباش قرض بگیره و با 3 تا از دوستاش یه شرکت تجهیزات پزشکی کوچیک زدن و از سختی های کارش و در امد کمش می گفت
                          چند رو بعد یکی دیگه از دوستان زنگ زد و گفت دو تومن از باباش گرفته و یه خونه و یه ماشین خریده و از باباش می نالید که چرا سرمایه ای برای کار بهش نمیده ...
                          هر دوتاشون دوتمن داشتن البته یکی دومیلیاردو مینالید که کمه و اون یکی دو ملیون و خوشحال بود که این همه پول داره

به نظر من شما از نظر مالی اوضاعت خوبه ولی یه مقدار میترسی ریسک کنی مطمئنن هر کاری تو بازار ریسک داره
                          راحت ترین کار الان تو بازار دلالیه شما با سرمایت میتونی راحت بری تو کار خرید فروش ماشین تجهیزات الکترونیک واردات و .... ملیون ها کار دیگه
                          مطمئنن هرکاری اولش سخته
                          من دوستم گاو داری داره کارش خیلی سخته اگه ادم اهل کاری هستی خیلی کار خوبیه ولی واقعا سخته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ohayo1368
                            اول می خوام یه داستان واقعی رو بگم شاید جالب باشه براتون برای من خیلی جالب بود
                            یکی از دوستام بهم زنگ زد و با خوشحالی تعریف میکرد تونسته دو تومن از باباش قرض بگیره و با 3 تا از دوستاش یه شرکت تجهیزات پزشکی کوچیک زدن و از سختی های کارش و در امد کمش می گفت
                            چند رو بعد یکی دیگه از دوستان زنگ زد و گفت دو تومن از باباش گرفته و یه خونه و یه ماشین خریده و از باباش می نالید که چرا سرمایه ای برای کار بهش نمیده ...
                            هر دوتاشون دوتمن داشتن البته یکی دومیلیاردو مینالید که کمه و اون یکی دو ملیون و خوشحال بود که این همه پول داره

به نظر من شما از نظر مالی اوضاعت خوبه ولی یه مقدار میترسی ریسک کنی مطمئنن هر کاری تو بازار ریسک داره
                            راحت ترین کار الان تو بازار دلالیه شما با سرمایت میتونی راحت بری تو کار خرید فروش ماشین تجهیزات الکترونیک واردات و .... ملیون ها کار دیگه
                            مطمئنن هرکاری اولش سخته
                            من دوستم گاو داری داره کارش خیلی سخته اگه ادم اهل کاری هستی خیلی کار خوبیه ولی واقعا سخته
                            ممنون دوست عزیز ... بله همه چیز نسبیه و هرکس ممکنه توی هر موقعیتی احساس خوشبختی یا بدبختی کنه!

در مورد سختی گاوداری منظورتون دقیقا چیه؟ مثلا اینکه صبح زود باید بلند شی بری پیش گاوها، احتمالا باید غذاشون رو بریزی، بعد باید بیاری بیرون و جاشون رو تمیز کنی، احتمالا یه وعده دیگه هم بعد از ظهر باید بهشون غذا بدی و بازم جاشون رو تمیز کنی و آخر سر شب که شد ببری سرجاشون و برگردی خونه!
                            همچنین روزی 3 ساعت رفتن و اومدن هم زیاد راحت نیست!

و اینکه احتمالا باید ماهی یکبار هم بری دامپزشک سر گاوها بیاری. سالی 2 بار هم باید غذا بخری و انبار کنی، و گوساله بخری و گاو بفروشی!

چیز خاص دیگه ای به ذهنم نمیرسه! آیا منظور شما از سختی همین کارها هستش؟

من قبول دارم کارهای سختیه، و اینم قبول دارم که آدم اولش کلش داغه و فقط میخواد کارو زودتر راه بندازه و میگه اشکال نداره، اما یکماه که میگذره پشیمون میشه و خسته میشه و کارش تبدیل به عذابش میشه!

ولی خب اگر آدم اینکارو نکنه چه کار کنه؟!! واقعا مگر بازار ما چقدر کشش دلالی رو داره؟!! اونم توی این اوضاع راکد که همه مینالند!

بعدشم مگه دلالی کار راحتیه؟ اولین قسمتش اینه که باید بری کلی بگردی و تحقیق کنی که چی بخری! بعد باید ببینی از کی بخری! بعد میری نقد میخری، و باید ببینی حالا به کی بفروشی؟!!! بعد از کلی گشتن و تبلیغ کردن و از سود خودت زدن (شاید اصلا هیچ سودی نکنی) تازه میتونی جنست رو بفروشی! اما چطوری؟؟؟ با چک!! که آیا پاس بشود، آیا نشود!
                            و بعد یه مدت که چک هات موعدش رسید، باید یه پات بانک باشه، یه پای دیگه ات دنبال مشتری که پولتو پس بگیری!

به نظر من که دلالی پر استرس تر، و سختتر و از همه مهمتر وقتگیر تر و تمرکز گیرتر از کاری مثل دامداری باشه؟

اینطور نیست؟!

دیدگاه

سلام

سریعترین کاری که می توانید انجام دهید:

1- فروش خانه 2.5 طبقه میدان حر

2- خرید یک واحد 120 تا 150 متری یا بزرگتر ، 10 تا 30 ساله مرتب ( طبقه 2 به بالا و اتاق زیاد داشته باشد=بین 5 تا 7 اتاق ) در طبقه دوم در خیابان انقلاب و کوچه های مهم اطراف دانشگاه

3- اجاره هر اتاق به عنوان دفتر کار به شرکتهای فسقلی و تجار فسقلی و امور آموزش ( هر اتاق بین 250 تا 400 هزار تومان اجاره می شود )

4- استفاده از یک اتاق به عنوان دفتر برای هر گونه امور تجاری برای خودتان ( طبق معمول : گزینش دقیق کالا که خیلی مهم است و واردات در حد 20 میلیون تومان و فروش در حد 80 میلیون تومان ! )

5- کالای مورد نظر ، برقی و الکترونیکی نیست، بلکه باید مورد پسند بانوان باشد (بازار هدفت را از 200 هزار برقی رها کن بلکه به 30 میلیون بانوان فکر کن ) ، مثلا" تزیینی و آرایشی

================================================== =====

اگر خواستید وارد تولید شوید، موارد راحتتر و زود بازده تر را می توانید در کانال "ایطرح" تلگرام ببینید

مثل پرورش بلدرچین - ماهیان تزیینی -

https://telegram.me/@Etarh

http://www.etarh.com/forsat94.htm

================================================== =====

ضمنا" از تحصیل مقطع دکترا ، چیزی عاید شما نخواهد شد، نه در ایران و نه در خارج از ایران

ادامه تحصیل ، راحتترین راهی است که افراد در ایران آنرا انجام می دهند!

(اینرا از وضعیت دوستان قدیمی از شریف و تهران و پلی تکنیک و علم و صنعت و خواجه نصیر و صنعتی اصفهان دیده ام و نوشتم )

مگر اینکه شروع کنید برای مقصد جراح شدن و پزشکی بخوانید!

توصیه می شود زودتر یک کار ( الزامی به برقی بودن نیست ) شروع بفرمایید

درود

گشتی در لاله زار
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X