اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مونو استابل بدون حالت اولیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار مونو استابل بدون حالت اولیه

با سلام و خسته نباشید
    یه مدار می خواستم که هرموقع با میکروکنترلر بهش پالس می دم توی خروجی بهم پالس بده

فقط!! :surprised:

مشکل کار اینجاست که اکثر مدارات موجود دارای حالت اولیه هستند. یعنی توی زمان روشن شدن و استارت اکثرا یه ولتاژ به خروجی میدن که خیلی برام مهم و مشکل سازه ..
    با پ امپ 741 هم یه مدار طراحی و تست کردم که با تغذیه 12 حدود 2 ولت خروجی داشت :sad:
    با مونو استابل 555 هم تست کردم که خروجی در لحظه اول پالس بود و به راحتی با اسکوپ دیده می شه :sad:

[move] :read:؟؟؟ نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟ :read:[/move]

پاسخ : مدار مونو استابل بدون حالت اولیه

نوشته اصلی توسط electron113
    با سلام و خسته نباشید
    یه مدار می خواستم که هرموقع با میکروکنترلر بهش پالس می دم توی خروجی بهم پالس بده

فقط!! :surprised:

مشکل کار اینجاست که اکثر مدارات موجود دارای حالت اولیه هستند. یعنی توی زمان روشن شدن و استارت اکثرا یه ولتاژ به خروجی میدن که خیلی برام مهم و مشکل سازه ..
    با پ امپ 741 هم یه مدار طراحی و تست کردم که با تغذیه 12 حدود 2 ولت خروجی داشت :sad:
    با مونو استابل 555 هم تست کردم که خروجی در لحظه اول پالس بود و به راحتی با اسکوپ دیده می شه :sad:

[move] :read:؟؟؟ نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟ :read:[/move]

یکم بیشتر توضیح می دین برای چه منظوری می خواین پالس بدین و پالس بگیرین منظورم نقش اون طبقه هستش
    التماس دعا

دیدگاه

مثل بافر
      مثلا برای درایو یه قطعه
      که طبقه نهایی می تونه رله ترانزیستور فت ماسفت و... باشه

الته رله مناسب نیست
      و مهم درصد اطمینان بالا برام هستش.

چون اگه ناخواسته فرمان بده همه چی به هم می ریزه!!!(مثلن در لحظه ی بوت میکرو )

دیدگاه

فکرکنم متوجه مشکلتون شدم البته بافر هم ورودی رو به خروجی می بره وقتی میکرو داره بوت می شه اتفاقاتی که می افته دست شما نیست واسه همین از xor استفاده کنید و ۲ تا از خروجی ها میکرو بدین فقط وقتی خروجی ۱ می شه که خروجی ها متفاوت باشن این جوری ضریب اطمینان بالا می ره اگه بیشتر می خواین خروجی xor با یک خروجی دیگه and کنید
        التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X