اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب پرژکتور روی خودرو و استفاده از رله 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب پرژکتور روی خودرو و استفاده از رله 12 ولت

من میخوام روی ماشینم یه جفت پرژکتور نصب کنم که آمپر بالایی دارند. که متوجه شدم باید از رله سر راه پرژکتور استفاده کنم.
    اما الان با سیم کشی ای مواجهم که چند نوع ابهام برام داره . اینکه باتری ماشین، رله، کلید، پرژکتور ها، بدنه... همه دخیل این موضوع هستن. درواقع احتیاج به ی نقشه سیم کشی دارم .
    رله هام دارای چهار پایه هستند که 30، 85، 86، 87 رو روی هر پایه نوشته

پاسخ : نصب پرژکتور روی خودرو و استفاده از رله 12 ولت

سلام عزیز چند امپر میکشه ؟؟؟ عکس از رله ایی که داری بزار تا راهنماییت کنم

دیدگاه

پاسخ : نصب پرژکتور روی خودرو و استفاده از رله 12 ولت

نوشته اصلی توسط فرهاد حریری
      من میخوام روی ماشینم یه جفت پرژکتور نصب کنم که آمپر بالایی دارند. که متوجه شدم باید از رله سر راه پرژکتور استفاده کنم.
      اما الان با سیم کشی ای مواجهم که چند نوع ابهام برام داره . اینکه باتری ماشین، رله، کلید، پرژکتور ها، بدنه... همه دخیل این موضوع هستن. درواقع احتیاج به ی نقشه سیم کشی دارم .
      رله هام دارای چهار پایه هستند که 30، 85، 86، 87 رو روی هر پایه نوشته
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
      کاز سختی نیست فقط کمی حوصله و دقت می خواهد. وسایل مورد نیاز یک رله 12 ولت 10 آمپر، یک کلید برای روشن و خاموش کردن پروژکتور، و مقداری سیم با قطر مناسب شدت جریان 10 آمپر. آماده سازی برای نصب به قرار زیر است.
      1- دو عدد پروژکتور را در جای مناسب خود رو وصل کنید، سپس یکی از سیم ها را اتصال بدنه ( اگر ال ای دی است کاتد به اتصال بدنه) کنید. دو سر سیم های دیگر دو پرژکتور را بهم وصل و به کنتاکت N.O یا در حالت باز یک رله ببندید. ولتاژ 12 ولت را مستقیما از باتری گرفته و به پل این رله ببندید. یک پایه کویل رله را اتصال بدنه و سر دیگر آن را توسط کلیدی که برای روشن شدن پروژکتور در نظر گرفته اید با سیم به برق +12 ولت وصل کنید. حالا با روشن کردن این کلید پروژکتور روشن و با خاموش کردن این کلید پروزکتور خاموش می شود. نصب یک فیوز 15 آمپری در سر برق این مدار الزامیست.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X