اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده گیرنده رادیوی برد 25km

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده گیرنده رادیوی برد 25km

سلام دوستان من تو یه پروژه باید دتا رو حدود 25kmارسال کنم حجم دتام کمه اطلاعاتم هم از مخابرات پایینه باید چی کار کنم ایا ماژول اماده ای هست تا من ازش استفاده کنم اگه هست چیه
    یه سوال دیگه هم داشتم نحوه محاسبه برد فرستنده بر اساس توان خروجی چجوریه
    یه چیزی هم از دوستان شنیدم انتن یاگی میگن برد فرستنده رو زیاد میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!! ایا واقعیت داره؟
    ممنون میشم اگه سوالام رو جواب بدین

پاسخ : فرستنده گیرنده رادیوی برد 25km

با سلام

شما میتونید ماژولهای GPRS یا GSMرا بدون محدودیت فاصله استفاده نمائید .
    بطور مثال از sim900 یا از شرکتهای دیگه.
    اطلاعات را میتوانید با یک میکرو به این ماژول داده و از طرف دیگه درریافت کنید ایم ماژولها معمولا از یوزارت پشتیبانب میکنند و اطلاعات را نیز با پروتکلهای دیگر میتوانید به میکرو ارسال و دریافت نمائید.
    دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

ممنون از توجهتون جایی که من میخوام استفاده کنم سیمکارت انتن نمیده در ثانی قیمت ماژول هم برام مهم نیست فقط مهمه انجام بشه لطفا اگه ماژولی میشناسید کمک کنید

دیدگاه

انتن yagi uda و انتن horn پترن خطی دارند و موج رو در یک جهت می فرستند و با این کار توان ای که به گیرنده می رسه نسبت به انتن های dipole که دایره ای هست پترنش بیشتره
        التماس دعا

دیدگاه

برای فاصله ۲۵کیلو متر توان خروجی باید چقد باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezanikdel
            ممنون از توجهتون جایی که من میخوام استفاده کنم سیمکارت انتن نمیده در ثانی قیمت ماژول هم برام مهم نیست فقط مهمه انجام بشه لطفا اگه ماژولی میشناسید کمک کنید
            همون ماژول بالا که گفتم یکی از همین سری ماژولهاست.
            فقط ماژول به تنهای کار نمی کنه و باید با پردازنده مثل میکروهای معمول اطلاعات پردازش و فرستاده بشه.
            در صورت نیاز آمادگی برای ساخت دستگاه کامل و انتقال اطلاعات به کامپیوتر یا روی صفحات وب نیز میسر است(پیغام بگذارید).
            با تشکر

دیدگاه

ببینید میشه gprs رو بدون سیمکارت راه اندازی کرد؟من sim900رو راه اندازی کردم

دیدگاه

به طور کلی در مخابرات 3 تا پارامتر مهم هستش پیچیدگی توان پهنا باند
                توان یکی از پارامتر هاست که با انتخاب مدولاسیون مناسب (پیچیدگی) و پهنا باند( تنها طیف کوچکی از پهنا باند ها ازاد هستند برای استفاده) و سپس انالیز نویز مقدار snr که تو گیرنده می خواین رو تعیین کنید از روش توان ارسالی بدست میاد
                التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24
                  همون ماژول بالا که گفتم یکی از همین سری ماژولهاست.
                  فقط ماژول به تنهای کار نمی کنه و باید با پردازنده مثل میکروهای معمول اطلاعات پردازش و فرستاده بشه.
                  در صورت نیاز آمادگی برای ساخت دستگاه کامل و انتقال اطلاعات به کامپیوتر یا روی صفحات وب نیز میسر است(پیغام بگذارید).
                  با تشکر
                  الان منظورتون اینه میشه بدون سیمکار دتا با gprs ارسال کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                    به طور کلی در مخابرات 3 تا پارامتر مهم هستش پیچیدگی توان پهنا باند
                    توان یکی از پارامتر هاست که با انتخاب مدولاسیون مناسب (پیچیدگی) و پهنا باند( تنها طیف کوچکی از پهنا باند ها ازاد هستند برای استفاده) و سپس انالیز نویز مقدار snr که تو گیرنده می خواین رو تعیین کنید از روش توان ارسالی بدست میاد
                    مفهومو گفتین حالا اگه دتا بخواد ۲۵ کیلو متر ارسال بشه چقد توان خروجی لازم داره؟

دیدگاه

عرض کردم پیش از این متفاوت هستش باید پارامتر های بیشتری رو بجز فاصله گزارش کنید یک مثال شاید ملموس تر در فرستنده های am توان زیادی ارسال می شه اما گیرنده اون ساختش سادست در fm پهنای باند موثر بیشتر و گیرنده پیچیده تری اما توان ارسالی کمتر هستش و نسبت به نویز هم بهتر
                      اگه اهل مطالعه هستین کتاب کارلسون برای سیستم های مخابراتی رو نگاه کنید
                      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezanikdel
                        ببینید میشه gprs رو بدون سیمکارت راه اندازی کرد؟من sim900رو راه اندازی کردم
                        sim900بدون سیم راه انداختی و از سرویسهای مخابرات مثل صوت-gsm-gprs-وبقیه استفاده کردی؟ :eek:
                        شماره های اضطراری بازن ولی غیر این........ :eek: :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24
                          sim900بدون سیم راه انداختی و از سرویسهای مخابرات مثل صوت-gsm-gprs-وبقیه استفاده کردی؟ :eek:
                          شماره های اضطراری بازن ولی غیر این........ :eek: :eek:
                          نه بدون سیم کارت که راه اندازی نمیشه

اضافه شده در تاریخ :
                          نوشته اصلی توسط ali.ra
                          عرض کردم پیش از این متفاوت هستش باید پارامتر های بیشتری رو بجز فاصله گزارش کنید یک مثال شاید ملموس تر در فرستنده های am توان زیادی ارسال می شه اما گیرنده اون ساختش سادست در fm پهنای باند موثر بیشتر و گیرنده پیچیده تری اما توان ارسالی کمتر هستش و نسبت به نویز هم بهتر
                          اگه اهل مطالعه هستین کتاب کارلسون برای سیستم های مخابراتی رو نگاه کنید
                          دوست عزیز چه چیز هایی تاثیر داره واقعیتش زمان تحویل پروژه خیلی نزدیکه میشه کمکم کنید تا بتونم پروژمو انجام بدم

دیدگاه

نوع مدولاسیون و افت کانال و snr مطلوب در خروجی اولین چیز هایی که باید مشخص بشه مدولاسیون که بستگه به انتخاب تون داره افت کانال هم باید مشخص کنید snr ورودی تقویت کننده هم اول snr خروجی گیرنده رو در نظر بگیرید که چه از snr min باید بیشتر باشه بعد با توجه به اینکه گیرنده چقدر snr رو خراب می کنه snr در ورودی بدست می اید از رو اینها قابل محاسبه هستش اگه نمی خواید این کار ها رو انجام بدین همه چیز رو over design کنید و ازمایش کنید
                            التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                              نوع مدولاسیون و افت کانال و snr مطلوب در خروجی اولین چیز هایی که باید مشخص بشه مدولاسیون که بستگه به انتخاب تون داره افت کانال هم باید مشخص کنید snr ورودی تقویت کننده هم اول snr خروجی گیرنده رو در نظر بگیرید که چه از snr min باید بیشتر باشه بعد با توجه به اینکه گیرنده چقدر snr رو خراب می کنه snr در ورودی بدست می اید از رو اینها قابل محاسبه هستش اگه نمی خواید این کار ها رو انجام بدین همه چیز رو over design کنید و ازمایش کنید
                              خیلی از حرفاتونو متوجه نشدم ولی یه چیزی که فهمیدم اینجوری که شما توضیحح دادین ضاهرا عوامل محیطی مثل باد وباران تاثیری نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X