اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع جریان جهت ساخت اهم متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع جریان جهت ساخت اهم متر

سلام.
    من برای ساخت یک اهم متر با avr نیاز به یک منبع جریان با جریان های متفاوت دارم .
    من خودم میخواستم این مدار رو ببندم ولی گفتم قبلش نظر شما رو هم بپرسم.
    کسی مدار بهتری سراغ داره که اصولی تر باشه؟؟

متشکرم
    فایل های پیوست شده
    www.icesi.ir

پاسخ : منبع جریان جهت ساخت اهم متر

سلام
    میلاد جان اگه از fet استفاده کنید بهتره.........تو لینک زیر آقای عزیزی یه pdf گذاشتن:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18423.msg87259#msg87259

دیدگاه

ممنون..

راه حلی نداری؟؟

برای یک اهم متر این روش خوبیه؟؟

چند تا مدار باید درست کنم؟؟
      www.icesi.ir

دیدگاه

متاسفانه خیر.
        راستش یه سرچی هم زدم (ohm meter design)ولی چیز به درد بخوری پیدا نکردم.
        این هست که حتما خودتون دیدید.ولی چیز خاصی توش نیست!!
        http://www.electricianeducation.com/electrical/ohm_meter.htm

دیدگاه

سلام.
          روش کار رو میدونم چیه!!
          باید یک منبع جریان درست کنم و مقاومت رو باهاش سری کنم بعد هم جریان و هم افت ولتاژ دو سر مقاومت بار رو گیریم. بعد هم ولتاژ رو داریم هم جریان به راحتی مقاومت رو حساب میکنیم.

ولی نمیدونم چه طوری رنج بندی کنم.
          www.icesi.ir

دیدگاه

چرا به منابع جریان معروفی مثل کاسکو - ویدلار - یا حتی منبع جریان ساده فکر نمی کنید ؟

اگر پایداری و میزان سوینگ خیلی برات مهم هست از کاسکور پیشرفته استفاده کن.
            تو اکثر کتاب های الکترونیک به اینا اشاره شده میتونی اشتفاده کنی

دیدگاه

.

.
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                چرا به منابع جریان معروفی مثل کاسکو - ویدلار - یا حتی منبع جریان ساده فکر نمی کنید ؟

اگر پایداری و میزان سوینگ خیلی برات مهم هست از کاسکور پیشرفته استفاده کن.
                تو اکثر کتاب های الکترونیک به اینا اشاره شده میتونی اشتفاده کنی
                بالا عکس ی که گذاشتمو نگاه کن ....

مدرکمو ببین ... آقا امیر لطفا یک چیزی بگید تا ما هم سر در بیاریم. و یا کامل توضیح بدید..
                www.icesi.ir

دیدگاه

دوستان عزیز
                  برای ساخت اهم متر با میکرو اصلا به منبع جریان نیاز ندارید!
                  کافیست از ولتاژ رفرنس میکرو یک مقاومت معلوم را با مقاومت مجهول سری کنید. همه ی شما رابطه ی تقسیم ولتاژ با مقاومت را می دانید و در برنامه می توانید از عکس این رابطه برای بدست آوردن اهم استفاده کنید.
                  اگر هم بر منبع جریان اصرار دارید یک پ امپ را بصورت نون اینورنیگ ببندید. یعنی یک مقاومت معلوم (مقاومت رنج) از پایه ی رفرنس میکرو به سر منفی پ امپ وصل کنید و مقاومت مجهول را بین خروجی و پایه منفی قرار دهید. اگر پایه ی مثبت پ امپ را زمین کنید ولتاژ خروجی پ آمپ دقیقا برابر با جریان ورودی پ امپ ضرب در مقاومت مجهول خواهد شد. OP07 پ امپی دقیق و ارزان است.
                  http://irelec.persianblog.ir
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

فکر کنم مداری که آقای عزیزی ارائه کردند کاملترین شکل ممکن هست

در مورد آینه های جریانی که من گفتم میلاد جان شما بگو چه کتاب الکترونیکی (در حد الکترونیک 2 ) در دسترس داری که از اونجا آدرس بدم که مطالعه کنی. چیزی که من گفتم پایه مدارات آینه جریان هست که میتونه منبع جریان خوبی بهت بده ولی طراحی همونها خودش مقداری تجربه نیاز داره. اگر با مدار فوق نتیجه نگرفتی باهم رو یکی از اینا کار میکنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                      دوستان عزیز
                      برای ساخت اهم متر با میکرو اصلا به منبع جریان نیاز ندارید!
                      کافیست از ولتاژ رفرنس میکرو یک مقاومت معلوم را با مقاومت مجهول سری کنید. همه ی شما رابطه ی تقسیم ولتاژ با مقاومت را می دانید و در برنامه می توانید از عکس این رابطه برای بدست آوردن اهم استفاده کنید.
                      اگر هم بر منبع جریان اصرار دارید یک پ امپ را بصورت نون اینورنیگ ببندید. یعنی یک مقاومت معلوم (مقاومت رنج) از پایه ی رفرنس میکرو به سر منفی پ امپ وصل کنید و مقاومت مجهول را بین خروجی و پایه منفی قرار دهید. اگر پایه ی مثبت پ امپ را زمین کنید ولتاژ خروجی پ آمپ دقیقا برابر با جریان ورودی پ امپ ضرب در مقاومت مجهول خواهد شد. OP07 پ امپی دقیق و ارزان است.
                      http://irelec.persianblog.ir
                      تا حالا روش اول رو ندیده بودم.. اگه میشه یکمی بیشتر توضیح بدید..خودتون کار کردید؟؟

آقا بلورچیان بسیار سپاس گذار.
                      www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X