اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعویض فیش هدفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعویض فیش هدفون

با سلام
    فیش هدفون ام قطع شده است !! میخوام تعویض اش کنم : فیش از نوع 3.5 استریو دارم ولی در مورد سیم ها نمیدانم دقیقا چی به چی هست!!
    کلا سه سیم به رنگ های سبز و ابی و قرمز وجود دارد!! توی این سیم ها به نظر شما gnd کدام هست؟
    این هم یک اموزش هست.
    http://www.gooyait.com/1390/03/21/how-to-replace-a-stereo-connector-and-salvage-audio-cables-and-headphones.html
    سپاس

پاسخ : تعویض فیش هدفون

یه سیم مشترکه یکی مال چپ و یکی مال راست.فکر کنم سیم سبز (یا آبی ) مشترک باشه.با اهمتر چک کن.سیم مشترک نسبت به اون دوتا اهم یکسان باید داشته باشه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
      یه سیم مشترکه یکی مال چپ و یکی مال راست.فکر کنم سیم سبز (یا آبی ) مشترک باشه.با اهمتر چک کن.سیم مشترک نسبت به اون دوتا اهم یکسان باید داشته باشه.
      ممنون دوست عزیز: منظور شما از سیم مشترک همان gnd هست؟
      روش تست با مولتی متر دقیقا به چه صورت هست؟منظور شما از اهم یکسان چیست؟
      سپاس

دیدگاه

بله سیم مشترک همون گرانده.یعنی اگه سیم مربوط به هدفونه اهم هرکدوم از سیمها با سیم مشترک باید با هم برابر باشه چون به بلندگوها وصله دیگه و اهم بلندگوها هم با هم برابره.
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
          با سلام
          فیش هدفون ام قطع شده است !! میخوام تعویض اش کنم : فیش از نوع 3.5 استریو دارم ولی در مورد سیم ها نمیدانم دقیقا چی به چی هست!!
          کلا سه سیم به رنگ های سبز و ابی و قرمز وجود دارد!! توی این سیم ها به نظر شما gnd کدام هست؟
          این هم یک اموزش هست.
          http://www.gooyait.com/1390/03/21/how-to-replace-a-stereo-connector-and-salvage-audio-cables-and-headphones.html
          سپاس
          سیم مشترک به احتمال زیاد سبز باید باشه.چون من خودم زیاد اینکار اتفاق میافتاد وزیاد تعویض میکردم.اگه سیم بی رنگ بود مشترکش سیم بی رنگ بود.ولی به احتمال زیاد همون سبز هستش.درمورد چپو راستشم بعد اینکه مشترکشو وصل کردی میتونی به نوبت هدفون رو بزاری تو گوشتم و فیش رو وصل کنی به یه چیزی و سیمهارو اتصال بدی ببینی صدا از کدوم طرف پخش میشه.بعد طبق اون عکسی که گذاشتی چپ و راستو وصل کنی به فیش.موفق باشی

دیدگاه

ممنون دوستان: سیم گراند رنگ اش توی بعضی از هدفون ها متفاوت هست !!!
            من با مولتی متر خواستم مقدار مقاومت سیم ها را تست کنم ولی چیزی نشان نداد !! کسی روش درست اش را می دانه چطوری هست!!
            من سلکتور روی 200 اهم گذاشتم و پراب مشکی را روی سیم ابی(گراند) و پراب قرمز را روی سیم قرمز گذاشتم ! ولی هیچ مقداری را نشان نداد !!
            سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان: سیم گراند رنگ اش توی بعضی از هدفون ها متفاوت هست !!!
              من با مولتی متر خواستم مقدار مقاومت سیم ها را تست کنم ولی چیزی نشان نداد !! کسی روش درست اش را می دانه چطوری هست!!
              من سلکتور روی 200 اهم گذاشتم و پراب مشکی را روی سیم ابی(گراند) و پراب قرمز را روی سیم قرمز گذاشتم ! ولی هیچ مقداری را نشان نداد !!
              سپاس
              اگه نشون نده ینی هیچ کدوم از سیمها مشترک نیس.باید یکی از سیمهارو ول کنی بری سراغ سیم سوم که مشترکشون اونه.که اهم هرکدوم از گوشی ها فک کنم سی اهم باید باشه.البته درست یادم نیس.خلاصه اگه درست باشه مقدار اهم گوشی رو نشون میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin_new2
                اگه نشون نده ینی هیچ کدوم از سیمها مشترک نیس.باید یکی از سیمهارو ول کنی بری سراغ سیم سوم که مشترکشون اونه.که اهم هرکدوم از گوشی ها فک کنم سی اهم باید باشه.البته درست یادم نیس.خلاصه اگه درست باشه مقدار اهم گوشی رو نشون میده
                ممنون دوست عزیز: والا تک تک سیم ها را تست کردم ولی هیچ کدام اهم نداشتند ولی در عمل کار می کنند!! دلیل اهم نداشتم برام سئوال شده !!!
                راستی زمانیکه فیش را عوض می کنم با توجه به اینکه ورودی سیم صدا فیش بزرگ هست باعث میشه که سیم با دست زدن به فیش حرکت کنه و صدا خراب بشه(توی عکس مشخص کردم) !! توی فیش ها فابریک شرکت داخل فیش انگار چسب ریختند تا حرکت نکند و پرس شود !! شما ایده یا راه حلی سراغ دارید برای این مشکل؟

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: والا تک تک سیم ها را تست کردم ولی هیچ کدام اهم نداشتند ولی در عمل کار می کنند!! دلیل اهم نداشتم برام سئوال شده !!!
                  راستی زمانیکه فیش را عوض می کنم با توجه به اینکه ورودی سیم صدا فیش بزرگ هست باعث میشه که سیم با دست زدن به فیش حرکت کنه و صدا خراب بشه(توی عکس مشخص کردم) !! توی فیش ها فابریک شرکت داخل فیش انگار چسب ریختند تا حرکت نکند و پرس شود !! شما ایده یا راه حلی سراغ دارید برای این مشکل؟

سپاس
                  ینی هرسه سیم رو امتحان کردین البته دوتا دوتا ولی تو هیچکدومشون اهم نشون نداد؟!!!!!!! oo:.برای اون قسمت از سیم که شل هست میتونی یا دور سیم اونقد لنت بچسبونی تا هم اندازه اون قسمت از فیش بشه یا میتونی با چسب حرارتی پرش کنی .درمورد قسمت قبلیم مطمعن شو که با مولتی متر که چک میکنی روی اهم گذاشته باشی یا روقسمت بازر مولتی متر باشه.موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin_new2
                    ینی هرسه سیم رو امتحان کردین البته دوتا دوتا ولی تو هیچکدومشون اهم نشون نداد؟!!!!!!! oo:.برای اون قسمت از سیم که شل هست میتونی یا دور سیم اونقد لنت بچسبونی تا هم اندازه اون قسمت از فیش بشه یا میتونی با چسب حرارتی پرش کنی .درمورد قسمت قبلیم مطمعن شو که با مولتی متر که چک میکنی روی اهم گذاشته باشی یا روقسمت بازر مولتی متر باشه.موفق باشی
                    ممنون دوست عزیز:والا من تمام سیم ها را چک کردم هم روی حالت بازر و هم روی حالت مقاومت که میشه اهم !! هیچی مقداری نشان نمی دهد !! این امکان وجود داره که 2 تا بلند گو اش سوخته باشد؟ راهی برای تست هست !؟
                    ==============================
                    منظور شما از لنت چی هست؟
                    چسب حرارتی منظورتان این هست؟ تا حالا کار نکردم !!
                    http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9/4146-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%86%D8%B3%D8%A8-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9.html
                    سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:والا من تمام سیم ها را چک کردم هم روی حالت بازر و هم روی حالت مقاومت که میشه اهم !! هیچی مقداری نشان نمی دهد !! این امکان وجود داره که 2 تا بلند گو اش سوخته باشد؟ راهی برای تست هست !؟
                      منظور شما از لنت چی هست؟
                      چسب حرارتی منظورتان این هست؟ تا حالا کار نکردم !!
                      http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9/4146-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%86%D8%B3%D8%A8-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9.html
                      سپاس
                      اگه سوخته باشن که کلا صدا از گوشی پخش نمیشه.حالا ماله شما چرا اینطوریه خدا میدونه.منظورم از لنت همون چسب نواری سیم برق هستش.بله چسب حرارتی اونا هستن

دیدگاه

دوستان یک سئوال: روی این 3 تا سیم رنگی : یک لایه پلاستیکی وجود دارد که در واقع رنگ سیم ها را مشخص می کند !! ایا ان لایه های پلاستیکی را با اتش بسوزونیم مشکلی پیش می اید!! چون لایه پلاستیکی روی سیم مانع از لحیم شدن سیم میشود!
                        سپاس

دیدگاه

هم میشه بسوزونی هم میشه یکم با تیغی چیزی بتراشی. من خودم موقع لحیم کردن سر هویه رو پر قلع میکنم( در حدی که نریزه) بعد سر سیم لاکی رو داخل قلع نگه میدارم تا اون لاک روی سیم از بین بره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_zt
                            هم میشه بسوزونی هم میشه یکم با تیغی چیزی بتراشی. من خودم موقع لحیم کردن سر هویه رو پر قلع میکنم( در حدی که نریزه) بعد سر سیم لاکی رو داخل قلع نگه میدارم تا اون لاک روی سیم از بین بره
                            ممنون دوست عزیز: دیدم هر کاری می کنم فیش درست نمی شد :mrgreen:!! مشکل از همین لایه پلاستیکی بود یا فندک سوزاندم اش الان اکی شد !! الان مولتی متر اهم هم نشان میده !! یکی 56 اهم و ان یکی نزدیک 70 اهم !! نمی دانم چرا متفاوت هست!! در هر صورت مشکل حل شد .
                            سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: دیدم هر کاری می کنم فیش درست نمی شد :mrgreen:!! مشکل از همین لایه پلاستیکی بود یا فندک سوزاندم اش الان اکی شد !! الان مولتی متر اهم هم نشان میده !! یکی 56 اهم و ان یکی نزدیک 70 اهم !! نمی دانم چرا متفاوت هست!! در هر صورت مشکل حل شد .
                              سپاس
                              ینی شما اون لایه لاکی رو برنداشته بودین؟!!!! :eek:خب مشکلت همون بوده که اهم نشون نمیداد.به فکر منم نرسیداا بهتون بگم موفق باشین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X