اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ریختن برنامه بوت لودر در میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ریختن برنامه بوت لودر در میکرو

سلام،من میخوام یه پروگرم بسازم با میکرو avr که قابلیت بوت لودر داشته باشه و اینکه برنامه بوت ریختن چه جوریه و چجوری باید نوشت و چگونه بریزم تو میکرو و از طریق پورت سریال برنامه رو وصل کرده و پروگرم کنه بدون نیاز به کابلی یا چیزی

پاسخ : نحوه ریختن برنامه بوت لودر در میکرو

نوشته اصلی توسط paradise_6671
    سلام،من میخوام یه پروگرم بسازم با میکرو avr که قابلیت بوت لودر داشته باشه و اینکه برنامه بوت ریختن چه جوریه و چجوری باید نوشت و چگونه بریزم تو میکرو و از طریق پورت سریال برنامه رو وصل کرده و پروگرم کنه بدون نیاز به کابلی یا چیزی

درود.
    سوالتون مشخص نیست ؟؟؟
    پروگرامر میخواین درست کنید ؟ یا بوت لودر بریزید تو میکرو ؟ یا پروگرامری بدون نیاز به کامپیوتر ؟؟؟؟
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام خدمت شما،یه پروگرمر با میکرو avr که قابلیت بوت لودر داشته باشه که فکنم atmega 16 , 32 این قابلیت رو داشته باشن،بدین صورت که با ساختن این پروگرمر دیگه نیازی به کامپیوتر نیست و برنامه رو از کامپیوتر رو فلش میریزیم و به پروگرمر وصل میکنیم و پروگرم میشه،تو نت که گشتم اینجوری توضیح داده بود که برنامه بوت میکرو رو از نت میگیریم و هم روی میکرو وهم روی کامپیوتر میریزیم و از طریق پورت سریال سیستم به پروگرم وصل شده و برنامه رو پروگرم میکنیم،در صورتی که تو پروژه من دیگه کامپیوتری نیست فقط پروگرمرهستش که خودش پروگرم میکینه،هر چی گشتم شماتیکی پیدا نکردم،میشه راهنمایی کنید،مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط paradise_6671
        سلام خدمت شما،یه پروگرمر با میکرو avr که قابلیت بوت لودر داشته باشه که فکنم atmega 16 , 32 این قابلیت رو داشته باشن،بدین صورت که با ساختن این پروگرمر دیگه نیازی به کامپیوتر نیست و برنامه رو از کامپیوتر رو فلش میریزیم و به پروگرمر وصل میکنیم و پروگرم میشه،تو نت که گشتم اینجوری توضیح داده بود که برنامه بوت میکرو رو از نت میگیریم و هم روی میکرو وهم روی کامپیوتر میریزیم و از طریق پورت سریال سیستم به پروگرم وصل شده و برنامه رو پروگرم میکنیم،در صورتی که تو پروژه من دیگه کامپیوتری نیست فقط پروگرمرهستش که خودش پروگرم میکینه،هر چی گشتم شماتیکی پیدا نکردم،میشه راهنمایی کنید،مرسی

درود.
        پروگرامر بدون نیاز به کامپیوتر رو اقای اسدی ساختن.تو انجمن هست بگردید.
        یک روش پروگرام کردن هم هست که برنامه رو میریزی رو SD کارت و وصل میکنی به میکرو.
        میکرو با بوت لودر خودش ، خودشو پروگرام میکنه
        این روش واسه ی همه میکرو ها هست
        من فقط واسه مگا64 رو دارم.

یک روش دیگه هم هست با سریال یا همون UART میکرو پروگرام میشه.البته تو این روش نیاز به کامپیوتر هست.
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

ممنون که پاسخگو هستین،جسارتا با usb هستش؟ هر چی میزنم پیدا نمیکینم،با چه عنوانی جستوجو کنم؟ چون باهر عنوانی میگردم چیزی پیدا نمیشه،ایشون چگونگی کار با بوت رو هم یاد دادن؟ تو یوتیوب پیدا کردم و ایشون با atmega 8 ساخته و usb 2 استفاده کرده فقط اینکه مقادیر دیگه مقاومتها معلوم نیس چون ایشون از بردشون تو آلتیوم فیلم گرفتن اما همین پروژه منه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X