اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات ذخیره سازی 125000 و بالاتر« صفر و یک» در ارایه 1 بیتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلات ذخیره سازی 125000 و بالاتر« صفر و یک» در ارایه 1 بیتی

با سلام خدمت دوستان محترم
    می خواستم یه ارایه با طول 125000 تایی داشته باششم ک فقط 1 و 0 داخل اون بریزم و به دلیل کمبود حافظه sram نمیتونم حتی از نوع char که 8 بیتی هستش تعریف کنم لذا از نوع bit استفاده کردم ک 1 بیتی باشه ولی هنگام اجرا ارور میده
    اینم از کد : {0}= [bit temp[25000
    مشکلش چیه ؟ چرا خطا میده ؟
    راه حل بهتری ندارین ؟ از کلاس Boolean هم نمیخوام استفاده کنم چون اونم مثل char هشت بیتی
    در حین اجرا برنامه تو حافظه فلش هم نمیتونم سیو کنم درسته ؟ miCRo = ATMEGA32A

ممنونم بابت پاسخ هاتون

پاسخ : مشکلات ذخیره سازی 125000 و بالاتر« صفر و یک» در ارایه 1 بیتی

مقدار دهی اولیه نکنی هم مشکل داره ؟
    اگه ارایه رو global تعریف کنی خودش مقدار صفر می ده
    التماس دعا

دیدگاه

شما به جای 125000 بیت بیا 15625بایت رو کانفیگ کن بعد بیا به صورت بیتی با اونا برخورد کن...(البته باید حافظه sram ت 16 کیلو داشته باشه )
      براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

به نظر من بهتره از حافظه خارجی استفاده کنی
        مثل اییپرام اگه هم نیاز به ذخیره کردن داءمی نداری رم خارجی بزار
        محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
          مقدار دهی اولیه نکنی هم مشکل داره ؟
          اگه ارایه رو global تعریف کنی خودش مقدار صفر می ده

چه مقدار دهی کنم چه نکنم بازم خطا میگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m52r65
            شما به جای 125000 بیت بیا 15625بایت رو کانفیگ کن بعد بیا به صورت بیتی با اونا برخورد کن...(البته باید حافظه sram ت 16 کیلو داشته باشه )
            نمیشه ،از 15625 هم کمتر در نظر گرفتم اول اومدم 125000 عدد باینری رو مبنای 8 بردم بعد واسه اینکه بازم کمتر بشه اونو با طول long int ارایه بندی کردم (یه جور میشه گفت دوبار کد کردم )ولی بازم حافظه کم اوردم چون متغییر هایی ک باز برای برگشت از این مبنا ها استفاده میکردم یه جورایی جبران میکرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahank
              به نظر من بهتره از حافظه خارجی استفاده کنی
              مثل اییپرام اگه هم نیاز به ذخیره کردن داءمی نداری رم خارجی بزار

اییپرام هم که جا نمیشه(از sramکمتر ) چیزی جز استفاده از حافظه جانبی به فکرم نمیرسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.tohidi
                نمیشه ،از 15625 هم کمتر در نظر گرفتم اول اومدم 125000 عدد باینری رو مبنای 8 بردم بعد واسه اینکه بازم کمتر بشه اونو با طول long int ارایه بندی کردم (یه جور میشه گفت دوبار کد کردم )ولی بازم حافظه کم اوردم چون متغییر هایی ک باز برای برگشت از این مبنا ها استفاده میکردم یه جورایی جبران میکرد .
                بهترین راه حل استفاده از SRAM خراجی هستش. البته مگا 32 به صورت سخت افزاری ساپورتش نمیکنه ولی میشه به راحتی به صورت نرم افزاری کانفیگش کرد.
                براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m52r65
                  بهترین راه حل استفاده از SRAM خراجی هستش. البته مگا 32 به صورت سخت افزاری ساپورتش نمیکنه ولی میشه به راحتی به صورت نرم افزاری کانفیگش کرد.

یه روش دیگه زدم که خیلی مفید بود ، گفتم به شما هم بگم شاید بدردتون بخوره
                  بخاطر اینکه دسترسی بیتی داشته باشم و از تمام بیت های خالی متغییرم استفاده کنم اومدم یه ارایه char تعریف کردم بعد برای نوشتن تو بیت 7 ام مثلا اومدم اونو با 0100000 ، and بیتی کردم و برای خوندن or بیتی کردم ،به این روش به تمام بیت ها دسترسی پیدا کردم البته بگم تعداد داده های من یه صفر کمتر یعنی 12500 بود
                  ممنون از دوستانی ک کمک کردن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X