اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درمورد ساخت منبع تغذیه متغیر با آی سی مگا 16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درمورد ساخت منبع تغذیه متغیر با آی سی مگا 16

سلام.منبع تغذیه من خراب شده.من تصمیم گرفتم که خودم یه منبع تغذیه متغیر با ترانس منبع قبلیم بسازم.بیشتر وسایلشو دارم.از قبیل ای سی مگا.ال سی دی کاراکتری.ترانس و غیره .دوس دارم برنامه نویسیشو خودم بنویسم.البته برنامه نویسیم درحد خیلی خیلی مبتدی هستش.کامل بگم درحد یه فلشر یا چشمک زن.البته میتونم حروف رو هم روی ال سی دی کاراکتری نمایش بدم :biggrin: :bye :applause:.برای ساختنشم بیشتر قطعات رو هم دارم.شاید چنتا چیز جزیی کم داشته باشم.الان منتظر کمکهای انسان دوستانه شما هستم تا قدم به قدم منو راهنمایی کن.اول از همه در مورد برنامه نویسیش.دومم در مورد تهیه pcb.آیا میتونم از راهنمایی های دوستان استفاده کنم؟ممنون میشم جواب بدین. :redface: :nerd: :read:

پاسخ : راهنمایی درمورد ساخت منبع تغذیه متغیر با آی سی مگا 16

برای نمایش ولتاژ و جریان خروجی روی lcd می خوای از میکرو استفاده کنی ؟ بقیش انالوگ باشه ؟
    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
      برای نمایش ولتاژ و جریان خروجی روی lcd می خوای از میکرو استفاده کنی ؟ بقیش انالوگ باشه ؟
      بله.تقریبا همینطوره.ترانس منبعم فک کنم2آمپره.چون ماله منبع قبلیمه که خراب شد

دیدگاه

برای اندازه گیری ولتاژ از واحد adc میکرو استفاده کنید و با انجام محاسبات لازم اون رو به ولتاژ تبدیل کنید و رو lcd نشون بدید مثال های زیادی از ولت متر پیدا می شه می تونید از اون ها هم استفاده کنید برای جریان هم باید تبدیل به ولتاژ بشه بعد اندازش بگیرید
        التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
          برای اندازه گیری ولتاژ از واحد adc میکرو استفاده کنید و با انجام محاسبات لازم اون رو به ولتاژ تبدیل کنید و رو lcd نشون بدید مثال های زیادی از ولت متر پیدا می شه می تونید از اون ها هم استفاده کنید برای جریان هم باید تبدیل به ولتاژ بشه بعد اندازش بگیرید
          ایناییرو که گفتین درست.ولی من در برنامه نویسی خیلی مبتدی هستم و از این چیزا سردر نمیارم.واضحتر بگم اگه بخاین برام توضیح بدین باید مو به مو همه چیو برام بگین :nerd:.فرض کنین من شاگردم اومدم پیش شما که برنامه نویسی این پروژرو یاد بگیرم که همین طورم هست.حالا از اول برام توضیح بدین :read: :agree:

دیدگاه

سلام من اگه جای شما بودم منبع خودم رو با 7107 می ساختم هم برنامه نویسی نداره، من یکی ارزون و جمع و جور ساختم 0-20-20+ ولت متغییر 1 آمپر کلا سر جمع 40 هزارم نشد
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
              سلام من اگه جای شما بودم منبع خودم رو با 7107 می ساختم هم برنامه نویسی نداره، من یکی ارزون و جمع و جور ساختم 0-20-20+ ولت متغییر 1 آمپر کلا سر جمع 40 هزارم نشد
              کلا بیشتر وسایلشو دارم.اینکارو برا این میکنم که هم تو برنامه نویسی بیشتر آشنا بشم وهم اینکه خودم درستش کرده باشم.حالا میتونین راهنماییم کنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin_new2
                کلا بیشتر وسایلشو دارم.اینکارو برا این میکنم که هم تو برنامه نویسی بیشتر آشنا بشم وهم اینکه خودم درستش کرده باشم.حالا میتونین راهنماییم کنین؟
                خیلی هم خوب، من یه نقشه آماده دقیقا با میکرو Atmega16 داشتم ، میگردم اگه پیدا کردم با برنامه اش براتون قرار میدم
                رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                  خیلی هم خوب، من یه نقشه آماده دقیقا با میکرو Atmega16 داشتم ، میگردم اگه پیدا کردم با برنامه اش براتون قرار میدم
                  واقعا؟!!!اگه اینکاروبکنین ممنون میشم.اگه فایل هگز با فایل بسکامشو داشته باشین که عالیترم میشه.لطف میکنین :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X