اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهم ریختن کد C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهم ریختن کد C

سلام دوستان من برای یه پروژه مجبورم سورس برنامه رو تحویل بدم
    ولی خب قاعدتا تمایلی به این کار ندارم
    شنیدم یه برنامه هست که کد C رو بش میدی و اون برنامه میاد کد رو جوری تغییر میده که کامپایل میشه و همون کد هگز رو تولید میکنه ولی جوری بهم میریزه کد رو که قابل فهم نیست
    مثلا اسم متغییر ها رو تغییر میده و ...
    اگر چنین برنامه ای سراغ دارید معرفی کنید
    ممنون
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : بهم ریختن کد C

سلام :smile:
    اینجا بپرس احتمالا جواب میدن
    www.stackoverflow.com
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
      سلام دوستان من برای یه پروژه مجبورم سورس برنامه رو تحویل بدم
      ولی خب قاعدتا تمایلی به این کار ندارم
      شنیدم یه برنامه هست که کد C رو بش میدی و اون برنامه میاد کد رو جوری تغییر میده که کامپایل میشه و همون کد هگز رو تولید میکنه ولی جوری بهم میریزه کد رو که قابل فهم نیست
      مثلا اسم متغییر ها رو تغییر میده و ...
      اگر چنین برنامه ای سراغ دارید معرفی کنید
      ممنون
      منم شنیدم هستش اما به شخصه خودم یک فایل هگز از یک برنامه فروشی رو رایگان گرفتم بعد با شبیه سازی کدش رو فهمیدم نوشتم
      یه مورد دیگه اینکه فایل هگز قابلیت تبدیل به اسمبلی رو داره به راحتی
      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
        سلام :smile:
        اینجا بپرس احتمالا جواب میدن
        www.stackoverflow.com
        سلام
        بله بله آشنایی دارم باشون :biggrin:

نوشته اصلی توسط ali.ra
        منم شنیدم هستش اما به شخصه خودم یک فایل هگز از یک برنامه فروشی رو رایگان گرفتم بعد با شبیه سازی کدش رو فهمیدم نوشتم
        آره میدونم ولی میدونی کد ارزش اینو نداره بخوان اینقد روش وقت بذارن فقط یکم میخوام شیطنت کنم حتی اسمبلیشم بشون بدم سر در نمیارن ( طرف کلا اینکاره نیست )
        فقط بیشتر دلم میخواست بیشتر بدونم این نرم افزا چییه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

برای C# به وفور هست ...
          ------------------------------------------------------------------------------
          نمونه برای زبان C:
          http://www.plexaure.de/cms/index.php?id=cobf

دیدگاه

جسارتاً چناب بیرامی موقع توافق برای کار موضوع تحویل سورس مطرح شده و مبلغی برای آن در نظر گرفته شده است یا خیر ؟
            خودتان بهتر از بنده می دانید که اگر جواب مثبت است پس دریافت سورس بی عیب و نقص حق کارفرما می باشد ، به هر حال ...
            اگر می خواهید اسمبلی تحویل بدهید پس همان فایل تبدیل شده از C توسط کدویژن را تحویل بدهید
            که با ATMEL AVR Assembler هم کامپایل شده و همان HEX را تحویل می دهد (روال کامپایل برنامه C و ایجاد HEX همین است)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dariai
              برای C# به وفور هست ...
              ------------------------------------------------------------------------------
              نمونه برای زبان C:
              http://www.plexaure.de/cms/index.php?id=cobf
              ممنون مهندس چک میکنم ببینم چظوری مار میکنه

نوشته اصلی توسط aie_saber
              جسارتاً چناب بیرامی موقع توافق برای کار موضوع تحویل سورس مطرح شده و مبلغی برای آن در نظر گرفته شده است یا خیر ؟
              خودتان بهتر از بنده می دانید که اگر جواب مثبت است پس دریافت سورس بی عیب و نقص حق کارفرما می باشد ، به هر حال ...
              اگر می خواهید اسمبلی تحویل بدهید پس همان فایل تبدیل شده از C توسط کدویژن را تحویل بدهید
              که با ATMEL AVR Assembler هم کامپایل شده و همان HEX را تحویل می دهد (روال کامپایل برنامه C و ایجاد HEX همین است)
              والا داستانش طولانیه
              ولی جریان از این قراره که خیر هیچ وجهی برای اون در نظر گرفته نشده و اینکه تقریبا به اجبار قبول کردیم که سورس رو بدیم چون پروژه از دست نره
              ولی تا اینجاشم مشکلی نداشتیم چون قرار بود این سورس رو به کسایی بدیم که کلا کارشون این نیست و ازش هم استفاده ای نمیکردن ( مثل کارمندای یه شرکت دولتی که تا حالا میکرو هم از نزدیک ندیدن )
              ولی مشکل از اونجا شروع شد که مهندس ناظر پروژه حالا که دیده ااا طرح و ایده جالبیه میخواد سورس ها رو بگیره و چون خودش شرکت داره اونو کپی کنه
              و خب ما هدفمون از گرفتن این پروژه نه مبلغ پروژه ، بلکه به تجهیزات جانبی هست که در کنار اون میتونیم بفروشیم برای همین نمیخوایم با دادن اطلاعات کلا خودمون رو از میدون به در کنیم ( نمیخوایم فقط بتونن توی کد تغییری بدن یا نتونن درک کنن چطوری نوشته شده حداقل خودشون فک کنن و بشینن از اول بنویسن)
              وگرنه اگر ما تو کار دغل بازی نیستیم
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                والا داستانش طولانیه
                ولی جریان از این قراره که خیر هیچ وجهی برای اون در نظر گرفته نشده و اینکه تقریبا به اجبار قبول کردیم که سورس رو بدیم چون پروژه از دست نره
                ولی تا اینجاشم مشکلی نداشتیم چون قرار بود این سورس رو به کسایی بدیم که کلا کارشون این نیست و ازش هم استفاده ای نمیکردن ( مثل کارمندای یه شرکت دولتی که تا حالا میکرو هم از نزدیک ندیدن )
                ولی مشکل از اونجا شروع شد که مهندس ناظر پروژه حالا که دیده ااا طرح و ایده جالبیه میخواد سورس ها رو بگیره و چون خودش شرکت داره اونو کپی کنه
                و خب ما هدفمون از گرفتن این پروژه نه مبلغ پروژه ، بلکه به تجهیزات جانبی هست که در کنار اون میتونیم بفروشیم برای همین نمیخوایم با دادن اطلاعات کلا خودمون رو از میدون به در کنیم ( نمیخوایم فقط بتونن توی کد تغییری بدن یا نتونن درک کنن چطوری نوشته شده حداقل خودشون فک کنن و بشینن از اول بنویسن)
                وگرنه اگر ما تو کار دغل بازی نیستیم
                پس به نظر بنده همان کد اسمبلی معادل (خروجی کدویژن) را تحویل بدید و عنوان کنید که پروژه با اسمبلی پیاده شده است
                به هیچ عنوان هم نمی توانند ادعایی بکنند چون برنامه براحتی با ATMEL AVR Assembler کامپایل شده و کد ماشین خروجی معتبر است
                عمراً هم بتوانند داخل کد تغییراتی بدهند مگر اینکه یک دوره کامل اسمبلی نخود سیاه گذرانده باشند
                حتی کامنت های داخل فایل اسمبلی که اشاره به قسمت معادل در سورس C را می کند هم پاک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
                  پس به نظر بنده همان کد اسمبلی معادل (خروجی کدویژن) را تحویل بدید و عنوان کنید که پروژه با اسمبلی پیاده شده است
                  به هیچ عنوان هم نمی توانند ادعایی بکنند چون برنامه براحتی با ATMEL AVR Assembler کامپایل شده و کد ماشین خروجی معتبر است
                  عمراً هم بتوانند داخل کد تغییراتی بدهند مگر اینکه یک دوره کامل اسمبلی نخود سیاه گذرانده باشند
                  حتی کامنت های داخل فایل اسمبلی که اشاره به قسمت معادل در سورس C را می کند هم پاک کنید
                  آره دقیقا خودمم به این فک کردم که بگم ما کد رو به اسمبلی نوشتیم :biggrin:
                  ولی کلا برام جالب بود همچین برنامه ای برای به هم ریختن کد رو باش آشنا بشم
                  این لینکی دوستمون گذاشت رو من گرفتم ولی کار نکرد یه فایلی رو نداره حالا باز من بش ور میرم ببینم میتونم باش کار کنم
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

سلام
                    می تونید پروژه رو وارد قلمرو همگانی کنید..!
                    که حداقل انحصار تولید مختص اون آقا و شرکتش نباشه..!!!
                    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

سلام.
                      من قبلا که تو سایت کدویژن می گشتم .می گفت اگه دوست دارید کتابخونه تو نو بدید تا ایشون انکریپتش کنه .
                      دقیقا مث تموم کتابخونه های کدویژن که کد شدن.
                      براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra

یعنی چی با شبیه سازی فهمیدم چیه ؟ کد رو چجوری استخراج کردین ؟

دیدگاه

باید نسبت به کلیت ماجرا اشراف داشته باشید و با ابزار های دیباگ و انالایزر ها و ... اکثر کد ها رو می شه دوباره مدل کرد...
                          التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X