اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلیفایر با ولتاژ بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلیفایر با ولتاژ بالا

با سلام خدمت همه
    دوستان بنده به یه مشکلی برخوردم
    تو یه دار به یه فانکشن ژنراتور با دامنه 300 ولتا نیاز پیداکردم،اما همونطور که میدونیم ته دامنه خروجی غالب فانکشن ها زیر 10 ولته،حالا موندم چکار کنم البته خیلی هم نموندم ها!!!!!!!!در حدی که نمیدونم برم دنبال کدوم روش تاتو اون گیر بیفتم!!!!!!
    تا یادم نرفته بگم که فرکانسمون بین 5 تا 15 کیلو هست و موجمون هم سینوسی هستش
    یه روش اینه که فانکشونو بزنم به یه ترانس که البته چون ترانس های عادی تو این فرکانس کار نمیکنن باید از فریت استفاده کنم،فکر کنم اگه از چوک پاور کامپیونر بصورت برعکس استفاده کنم یه چیزایی بشه؟!

یه روش دیگه استفاده از ضرب کننده های ولتاژ که با خازن و دیود میسازنشون هست که البته نمیدونم تو این فرکانسا چیجوریاس!

یه روش دیگه استفاده از ترانزیستور بعنوان افزاینده ولتاژه که اصن نمیدونم شدنیه یا نه!!!!!!!

یه روش دیگه روشیه که شما قصد دارین پیشنهاد بدین

خلاصه اینا روشایی بودن که تا حالا پیدا کردم و حالا چشمم به انگشتان گرم شماست تا اونهارو نقدکنین ، پیشنهاد بدین و راهکار
    ممنونم
    ................Fx7SAM................

پاسخ : آمپلیفایر با ولتاژ بالا

فک کنم که بتونی از یه ترانزیستور با قدرت سوئیچ بالا استفاده کنی ونوسانی روایجاد کنی ونوسان رورو ولتایمورد نظرت اعمال کنی
    حالا نمیدونم میشه یانه
    عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

ترانس میشه چون سینوسی هست کم دردسر تر هم هستش اما این روش ها که تا این گفتین هر کدوم یک مشکلی داره مثلا این مورد اخر شما نمی خواین سوییچ کنین و پالس مربعی داشته باشین دیگه ...
          التماس دعا

دیدگاه

ممنون آقا امیر محمد درسته :agree: درسته چرا حواسم نبود با ترانزیستور هم به این روش میشه
            البته یه سوالی ذهنمو مشغول کرده، اینکه منبع 300 ولت نباید با فانکشن زمین مشترک داشته باشه؟
            اگه نیازه ، چطور منتابحال ندیدم فانکشن زمینش بعنوان کانکتور مشخص شده باشه!
            ممنونم ali.ra همینطوره با ترانس راحتتره ، البته اگه جریان کم نیاریم. :angry:ما به 300 ولت و حداکثر 50 میلی امپر نیاز داریم خب مسلما از فانکشن خیلی بیشتر از اینها باید جریان بکشیم و نمیدونم که فانکشن از پسش بر میاد یا نه :cry2:
            اگه بتونه این جریانو تامین کنه که عالیه، با یه ترانس تموم میشه،ولی اگه نتونه باید یه تقویت کننده جریان بذاریم سرراهش که به یه منبع خارجی نیاز پیدا میکنیم و دوباره همون سوال منبع مشترک برام پیش میاد.در ضمن اونوقت علاوه بر ترانس به یک مدار هم نیاز پیدا میکنیم که در اینصورت شاید همون راه آقا امیر محمد بهتر باشه و کمتر وسیله ببره.
            البته نمیدونم شاید هر کدوم از این روش ها معایب خودشون را داشته باشن که از دوستان خواهش کمک دارم
            شاید اصن زمین مشترک نخاد،شایدم بشه یه کاریش کرد :rolleyes:
            البته فکر میکنم با ترانزیستور هم بشه موج سینوسی تولید کرد مثل اینورتر ها
            راستی جناب ali.ra میشه کمی موضوعو باز کنین؟منظورتون کدوم روش ها بود؟

دیدگاه

!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSMQ
                5 تا 16 کیلو 300 ولت
                :twisted:
                افرین با این فانکشن بیشتر از نیم ساعت کار نکن سلول های خاکستری رو نابود میکنه خستگی عجیب غریب هنوز تحقیقات در مورد عوارضش تکمیل نشده
                خواهش میکنم ناامیدم نکن !:cry: :cry:
                یعنی شما میگین نمیشه؟
                مطمینید؟؟؟
                اخه 10 کیلو که فرکانسی نیست
                شما رو چه حسابی میگین؟ :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                  ممنون آقا امیر محمد درسته :agree: درسته چرا حواسم نبود با ترانزیستور هم به این روش میشه
                  البته یه سوالی ذهنمو مشغول کرده، اینکه منبع 300 ولت نباید با فانکشن زمین مشترک داشته باشه؟
                  اگه نیازه ، چطور منتابحال ندیدم فانکشن زمینش بعنوان کانکتور مشخص شده باشه!
                  ممنونم ali.ra همینطوره با ترانس راحتتره ، البته اگه جریان کم نیاریم. :angry:ما به 300 ولت و حداکثر 50 میلی امپر نیاز داریم خب مسلما از فانکشن خیلی بیشتر از اینها باید جریان بکشیم و نمیدونم که فانکشن از پسش بر میاد یا نه :cry2:
                  اگه بتونه این جریانو تامین کنه که عالیه، با یه ترانس تموم میشه،ولی اگه نتونه باید یه تقویت کننده جریان بذاریم سرراهش که به یه منبع خارجی نیاز پیدا میکنیم و دوباره همون سوال منبع مشترک برام پیش میاد.در ضمن اونوقت علاوه بر ترانس به یک مدار هم نیاز پیدا میکنیم که در اینصورت شاید همون راه آقا امیر محمد بهتر باشه و کمتر وسیله ببره.
                  البته نمیدونم شاید هر کدوم از این روش ها معایب خودشون را داشته باشن که از دوستان خواهش کمک دارم
                  شاید اصن زمین مشترک نخاد،شایدم بشه یه کاریش کرد :rolleyes:
                  البته فکر میکنم با ترانزیستور هم بشه موج سینوسی تولید کرد مثل اینورتر ها
                  راستی جناب ali.ra میشه کمی موضوعو باز کنین؟منظورتون کدوم روش ها بود؟
                  فانکشن ها معمولا 20 ولت رو می می دن که 300/20=15 اگه اینو در .05 امپر ضرب کنید 750 میلی به بالا جریان می خواید دو مدل فانکشن داریم بعضی مقاومت خروجی 50 و بعضی 600 اهم هستند مه تو همون 50 اهم هم رو 20 ولت زیر 400 میلی جریان می ده پس اگه می خواید از ترانس استفاده کنید به تقویت جریان نیاز دارید
                  در مورد اینکه می گن مشکلی پیش میاد هم می تونید کل ترانس رو داخل یک باکس فلزی مثل پاور قرار بدید ( داخل پاور هم که هم فرکانس بالاست هم ولتاژ ... )
                  التماس دعا

دیدگاه

آقا ممنون امیدوارم کردی،اصن حواسم به پاور نبود،درسته توی پاور همچین ولتاژی با فرکانس چندین برابر داریم :wow: :wow:
                    راستی منم فهمیدم که سیم مشکی فانکشن زمینشه نه منفی،به این ترتیب مشکل زمین مشترک هم حل شد :agree:
                    با توجه به کمک های شما و جستجوهاییکه تاحالا داشتم همون روش ترانس از همه بهتر باشه فکر کنم
                    بنابراین باید دنبال محاسبات هسته های فریت و یک تقویت کننده جریان بگردم،تقویت کننده ای که از شکل موج به خوبی حفاظت کنه چون شکل سینوسی برام مهمه،همچنین نباید زیر بار افت زیادی داشته باشه یعنی مثلا اگه تو بی باری 300 ولته یهو زیر بار نیاد روی 200 که البته چون خیلی به تقویت جریان زیادی نیاز نداریم (جریان فقط باید دو سه برابر بشه)و قسمت اصلی رو ترانس انجام میده بعید میدونم زیاد افت داشته باشه

دیدگاه

چون رنج فرکانسیت تو بازه صوتی هستش توصیه می کنم از power amp های موجود کلاس ab استفاده کنی که گبن 20db هم معمولا می دهند و در توان های مختلف هم وجود دارند ...
                      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                        چون رنج فرکانسیت تو بازه صوتی هستش توصیه می کنم از power amp های موجود کلاس ab استفاده کنی که گبن 20db هم معمولا می دهند و در توان های مختلف هم وجود دارند ...
                        میشه بگی اینی که میگی چیه؟
                        یه عکسی هم بدی عالیه

دیدگاه

تقویت کننده صوتی هستن دیگه
                          http://eshop.eca.ir/%D8%B5%D9%88%D8%AA-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1/2477-%D8%A2%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-tda2030a.html
                          التماس دعا

دیدگاه

درسته فکر خوبیه، ممنون
                            فقط این کلاس کاری و اون 20 db چیه؟
                            البته فکر کنم اینیکه گذاشتی یه کم ضعیف باشه

دیدگاه

از کجای دیتاشیتش باید بفهمم که :
                              ولتاژ ورودی در چه حد باشه خوبه
                              ولتاژ خروجی در چه حده؟