اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن موتور پمپ آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن موتور پمپ آب

با سلام به دوستان ,
    من زیاد فنی نیستم در این مورد, تازگی به ی مشکل خوردیم در مورد پمپ آب ساختمان , تا چند روز پیش درست کار میکرد ولی الان بعد از مقداری کار کردن خاموش میشه, البته تابلو برقش کنتاکتور و بیمتال هم داره , هر دو را تازه عوض کردیم , چون اولش فکر میکردیم یکی از این دو خراب هست , و به اصطلاح ی تاسیساتی اوردیم و هر دوشو عوض کرد , ولی هنوز مثل قبل هست , و بعد از چند بار خاموش و روشن شدن بیمتال برقشو قطع میکنه , امپر رو هم گرفت موقع استارت ۱۶و بعدش ۷ امپر بود , بیمتال هم روی عدد ۸ هست , توی خود پمپ نفر اول که اومد نصب کنه ی خازن گذاشت , این مشکل میتونه از اون خازن باشه؟؟؟ یعنی خازن سوخته یا ضعیف شده , حالا این مشکل به وجود اومده؟؟؟ ممنون میشم از پاسختون

پاسخ : خازن موتور پمپ آب

سلام دوست عزیز
    باید چک کنید ببینید شاید مشکل از خازن باشه
    چون معمولا خازن راه انداز هستن و در استارت اولیه نقش دارن و حتما الکتروموتور نیاز داشته که گذاشته
    نوع کلید اتومات پمپ و برق ورودی را تکفاز یا سه فاز؟
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

تکفاز هست

دیدگاه

سلام
        خازن تو راه اندازی پمپ ها فن ها کاربرد اصلی داره
        چرا نیاز به خازن است فن یا پمپ برای راه اندازی به ولتاژ خیلی بالایی نیاز دارند (البته در کسری از ثانیه) با گذاشتن خازن این کم بود ولتاژ که هر هنگام راه اندازی به وجود میاید رفع میشه من برای راه اندازی فن ها از خازن 30uf 450v استفاده میکنم ولی در مورد پمپ چیزی نمی دونم
        در مورد تست خازن بگم شما هر ولتاژی رو داری البته کم تر از 12 ولت باشه به خازن بده و بگم که خازن از مدار جدا باشه و با مولتی متر ولتاژ رو اندازه میگیری که باید ولتاژ کم بشه که خازن درست است (البته این روش من است)
        www.andishmandan-javan.com
        گروه الکترونیک واتس اپ 09140710365 پیام بدید

دیدگاه

بیمتال رو روی امپر بالاتری بگزارین روی 9 یا 10 امپر
          خاموش و روشن شدن های پمپ رو کنترل کنید شاید به دلیل مشکل مخزن اب پمپ سریع و زیاد روشن و خاموش میشود و بیمتال هم عمل میکند

دیدگاه

ممنون از تمامی دوستان , مشکل پیدا شد , از ترموستات روی پمپ بود , دیافراگم خاصیت خودشو از دست داده بود , تعویض شد و مشکل برطرف ... ممنون دوستان

دیدگاه

ترموستات ؟ اوتومات نگرتان هست ؟ مخزن بادی روی پمپ ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X