اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ic برای روشن کردنIGBT

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ic برای روشن کردنIGBT

این تراشه ها به گیت درایو معروفند من یکی به نام HCPL316J را تهیه کرده ام اما از ان سر در نمی آورم می شود در مورد آن توضیح دهید :cry2:
    یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن

پاسخ : ic برای روشن کردنIGBT

با این آی سی باید خیلی با احتیاط کار کنی چون سریعا می سوزه . یه UPS سینوسی رو قبلا طراحی کرده بودم که از این چیپ استفاده کرده بودم و پس از اینکه ده دوازده تایی سوزوندم بالاخره راهش رو فهمیدم . اما الان هرچی گشتم پیداش نکردم . فایلش تو DVD هام هست . می گردم پیداش کردم می ذارم همین جا .

این درایور رو به نحو مطلوبی می تونی با ترانزیستور و پ تو کوپلر بسازی . فقط یه کم حجم مدارت بیشتر می شه . از IR2113 هم می تونی استفاده کنی . خیلی ارزونتره .
    آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
    سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

سلام بیشنهاد میکنم اگر ولتاز خیلی بالایی را سوئیچ نمیکنید . برای شروع به کار با igbt از ic tlp250 که قیمت مناسبی داره استفاده کنید . البته در pdf ic مورد استفاده شما به طور کامل با سخ شما وجود داره0

دیدگاه

می بخشید اگر با تراشهhcpl316j قبلا کار کردید من مدار آن را طبق کاتالوگ روی برد چاپی برای 6 تا تراشه پیاده کرده ام ولی با اینکه 6 تا مدار کاملا کپی هستند و تمام شرایط یکسان است ولی دو تا از تراشه ها اصضلا کار نمی دهد و بقیه هم یک بار کار می دهد و یک بار نمی دهد می شود راهنمایی کنید در ضمن ورودی pwm و 5 ولت تغذیه کاملا درست است -5 ولت را نگذاشته ام واتصال کوتاه کرده ام و 18 ولت هم دقیقا درست است
        یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
        هان ای صنما،دل یک دله کن
        گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

سلام من یه آی سی میشناسم اگه بخویی میتونی ازش استفاده کنی ir2113
          http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/ir2110.pdf

دیدگاه

سلام به همه دوستان خسته نباشین ووقت همتون بخیر
            راستش من می خوام بوسیله میکرو atmega 16و ir 2113و mosfet برق 12 dc رو به 12ac بتبدیل کنم و بعد انو با ترانس افزایش دهنده به 220 acتبدیل کنم و حالا دنبال یه مداری میگردم و یا اینکه اساتید یه مقاله ای کتابی سایتی چیزی رو معرفی کنند و یا زحمت عنوان کردن اینکه من باید برنامه میکرو رو بر چه منطقی و چطور بنویسم
            خلاصه اینکه برای تبدیل 12 dcبه 12ac به چه نکاتی باید توجه کنم و یه توضیحی از نحوه عمل کرد ir2113و چطور راه اندازی اون بوسیله میکرو خیلی زیاد اطلاعات می خوام نه ؟ به هر حال پیشاپیش از همه شما عزیزان ممنون هستم

دیدگاه

سلام به همه دوستان خسته نباشین ووقت همتون بخیر
              من یه سخت افزار رو دیدم که با این روش کار میکرد ولی برنامه میکرو اونو میخوام نمی دونم برنامه رو از کجا شروع کنم و با اون سخت افزار تستش کنم با بسکام کار میکنم
              خلاصه اینکه برای تبدیل 12 dcبه 12ac به چه نکاتی باید توجه کنم و یه توضیحی از نحوه عمل کرد ir2113و چطور راه اندازی اون بوسیله میکرو خیلی زیاد اطلاعات می خوام نه ؟ به هر حال پیشاپیش از همه شما عزیزان ممنون هستم

دیدگاه

[/img]
                نوشته اصلی توسط سید امین گلستانه
                می بخشید اگر با تراشهhcpl316j قبلا کار کردید من مدار آن را طبق کاتالوگ روی برد چاپی برای 6 تا تراشه پیاده کرده ام ولی با اینکه 6 تا مدار کاملا کپی هستند و تمام شرایط یکسان است ولی دو تا از تراشه ها اصضلا کار نمی دهد و بقیه هم یک بار کار می دهد و یک بار نمی دهد می شود راهنمایی کنید در ضمن ورودی pwm و 5 ولت تغذیه کاملا درست است -5 ولت را نگذاشته ام واتصال کوتاه کرده ام و 18 ولت هم دقیقا درست است
                سلام
                یه مدار گیت درایور که تو عمل جواب گرفتم براتون میزارم.اینجا آی سیرو حذف کردم
                [img][/img]

دیدگاه

برای درایو IGBT من از TLP250 استفاده کردم و کاملا جواب گرفتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X