ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41
    2014/11/30
    38
    0

فیلم برداری توسط دوربین ov7670 و پخش روی مانیتور توسط کابل vga به صورت real time

برنامه به زبان verilog نوشته میشود
    این پروژه بر روی تراشه spartan-6 پیاده میشود.
    دوربین بدون fifo هست و پخش فیلم باید real time باشد.
    تصویر مورد نظر یک تصویر 640*480(اندازه vga که پیشفرض دوربین است)
    فیلم توسط کابل vga روی مانیتور نمایش داده میشود
    *
    *
    *
    *
    دوستانی که علاقه مند هستند میتوانند همراه شوند و از نظریات و دانستنیهایشان بهره مند شویم.
    سوال اول) از بین فرمتهای خروجی RGB565/555/444 , yuv/ycbcr 422 شما کدام مورد را برای خروجی دوربین بهتر میبینید.چرا؟
    و.......
    2011/09/04
    کردستان
    1,365
    62

پاسخ : فیلم برداری توسط دوربین ov7670 و پخش روی مانیتور توسط کابل vga به صورت real time

سلام. فکر کنم با توضیحاتی که دادی خودت واردتر از همه باشی :redface:
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2011/02/10
    68
    0

پاسخ : فیلم برداری توسط دوربین ov7670 و پخش روی مانیتور توسط کابل vga به صورت real time

سلام دوست عزیز
    ایشاالله تو کارت موفق باشی .
    منم کار با fpga رو تازه شروع کردم و همچین کاری میخام بکنم با اسپارتان 6 ، منتها با vhdl.
    منتظرم یکم راه بیفتم بعدش شروع کنم به این قسمت.
    در هر صورت ، الگوریتم کارمون یکیه ولی زبان فرق میکنه که زیاد مهم نیست.منم هنوز درگیر این قسمت ها نشده بودم و فلوچارتی واسه کار درست نکرده بودم.
    ظاهرا شما همچین کاری کردین و مراحل رو مشخص کردین ، اگه اینطوره بگین تا منم همراه بشم .
    اگه مایل بودی به این تاپیک هم یه سری بزن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=116344.0
    2014/11/30
    38
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmelody
    سلام دوست عزیز
    ایشاالله تو کارت موفق باشی .
    منم کار با fpga رو تازه شروع کردم و همچین کاری میخام بکنم با اسپارتان 6 ، منتها با vhdl.
    منتظرم یکم راه بیفتم بعدش شروع کنم به این قسمت.
    در هر صورت ، الگوریتم کارمون یکیه ولی زبان فرق میکنه که زیاد مهم نیست.منم هنوز درگیر این قسمت ها نشده بودم و فلوچارتی واسه کار درست نکرده بودم.
    ظاهرا شما همچین کاری کردین و مراحل رو مشخص کردین ، اگه اینطوره بگین تا منم همراه بشم .
    اگه مایل بودی به این تاپیک هم یه سری بزن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=116344.0
    اگر همراه بشید خوشحال میشم
    2014/11/30
    38
    0

اگر بخواهیم از فرمت پیش فرض دوربین استفاده کنیم درگیر تبدیل دیتای دوربین به rgb میشویم و اگر بخواهیم ریجیستر های دوربین را عوض کنیم درگیر پروتکل SCCB دوربین میشویم (البته پیاده سازیش کار سختی نیست)
    دوستانی که کار کردن اگه راهنمایی بکنن ممنون میشم.
    2011/02/10
    68
    0

من فعلا نمیخاستم درگیر این قسمت ها بشم ، اما تاپیک شما باعث شدش دیروز که وقتم آزاد بود برم سراغ vga
    تونستم یه جواب اولیه ازش بگیرم
    جواب اولیه شامل نشون دادن رنگ های دلخواه با فرمت 565 در یک فریم ثابت بود که به راحتی روی مانیتور نمایش داده شد.
    دوربینی که من در حال حاضر موجود دارم به همراه بافر هستش ، برای تست اولیه ایشالله تو تعطیلات آخر هفته سعی میکنمبرم سراغ sccb ببینم چیکارش میتونم بکنم
    البته تو بیشتر پروژه هایی که من دیدم از ov9650 استفاده کردن ، فرق این 2 دوربین میدونین در چیه ؟
    2014/11/30
    38
    0

من فعلا نمیخاستم درگیر این قسمت ها بشم ، اما تاپیک شما باعث شدش دیروز که وقتم آزاد بود برم سراغ vga
    جواب اولیه شامل نشون دادن رنگ های دلخواه با فرمت 565 در یک فریم ثابت بود که به راحتی روی مانیتور نمایش داده شد.
    دوربینی که من در حال حاضر موجود دارم به همراه بافر هستش ، برای تست اولیه ایشالله تو تعطیلات آخر هفته سعی میکنمبرم سراغ sccb ببینم چیکارش میتونم بکنم
    البته تو بیشتر پروژه هایی که من دیدم از ov9650 استفاده کردن ، فرق این 2 دوربین میدونین در چیه ؟
    دوربین ov7670 پیشرفض دادن تصاویرش YUV هست و برای تبدیل به RGB باید ریجیسترش را عوض کنم یا با کد نویسی تبدیل کنم
    فقط ی سوال شما سیگنال های Horizonal sync & Vertical sync را از دوربین گرفتید (HREF & HSYNC دوربینا میگم) یا خودتون ساختید؟
    اگه در مورد زمان بندیتون توضیح بدید و کد قرار بدید ممنون میشم
    2014/11/30
    38
    0

دوربین ov9650 دقیق تر هست مثلا برای فرمت QVGA میتونه 60 فرم بر ثانیه بده درحالی ک ov7670 برای همه فرمت ها 30فرم میده و یک سری تفاوتای دیگه...
    2011/02/10
    68
    0

فعلا هنوز سراغ دوربین نرفتم ، کار با دوربین و برای شروع فقط قسمت SCCB رو میخام بزارم برای آخر این هفته که وقت آزاد داشته باشم .
    سیگنال های کنترلی vsync و hsync توسط خود پردازنده تولید میشد.
    برای داشتن رزولیشن 480*640 طبق آموزش های pdf یه بنده خدا(رفرنس آموزش vhdl و اسپارتان 3 که از همین سایت دانلودش کردم و اسم نویسندش pong p. cho تو نت سرچ بزنین میتونین دانلودش کنین.فصل 12 و 13 در مورد vga توضیح داده ) باید برای رزولیشن 525*800 (دقیقا خاطرم نیست) سیگنال های کنترلی رو درست کنین و وقتی که شمارنده های سیگنال های مذکور در بازه نمایشی قرار گرفت ، سیگنال های تصویر رو رفرش کنین.
    برای اینکه تصویر روی صفحه مانیتور بدون لرزش باشه فرکانس رفرش تصویر باید 60 هرتز باشه .در نتیجه کلاک لازم اینطوری حساب میشه : 800*525*60 که تقریبا برابر 25 مگاهرتز میشه.
    خودم چون تازه شروع به کار کردم و هنوز کاملا به vhdl وارد نیستم اول از همه اومدم فرکانس اوسیلاتور بوردم رو که برابر 48 مگ بود تبدیلش کردم فرکانس های دلخواه ساختم. بعد که از این قسمت جواب گرفتم بقیه کار رو انجام دادم.
    بقیه کار هم خیلی سادست ، با چند تا شرط ساده میتونین سیگنال های کنترلی رو تولید کنین و در نهایت سیگنال تصویر رو برای پیکسل های دلخواه رفرش کنید.
    فعلا به کد دسترسی ندارم تا غروب که برم خونه و کد و یه عکس از نمایش یه فریم رنگ های دلخواه واستون بزارم.
    تا اون موقع اگه میتونین کلاک تقریبی 25 مگ رو درست کنین به راحتی با توضیحات بالا میشه vga رو درایو کرد.
    اگه نه پیشنهادم اینه که برای دستگرمی یه فرکانس 1 هرتز درست کنین و صحت عملکردشو رو بردتون تست بگیرین .
    =========
    و برای دوربین
    به نظرم باید بتونیم SCCB رو درایو کنیم.چون بعضی جاها تصویر رنگی میخایم و بعضی جاها تصویر خاکستری یا سری گزینه های دیگه.
    نتیجه اینکه درایو کردن SCCB اجتناب ناپذیره و عملا مهم ترین بخش این پروژه همین قسمته.وگرنه خوندن 8 بیت دیتا با یه سری سیگنال کنترلی که کار سختی نیست .
    2011/02/03
    172
    9

سلام

من با این دوربین کار کردم (مدل بدون بافر) برای اون از کد های سایت زیر استفاده کردم:
    http://hamsterworks.co.nz/mediawiki/index.php/OV7670_camera

اولین چیزی که مجبور شدم به پروژه اضافه کنم, یک Dual Port BRAM بود. که یک پورت به دوربین وصل بود و یک پورت هم به VGA. درایور VGA هم که ساده هست. کد رو ببین و برای خودت customize کن!
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41