اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در باره ساخت شارژر پرتابل و رفع ایرادات فنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در باره ساخت شارژر پرتابل و رفع ایرادات فنی

سلام. من می خوام یه شارژر پرتابل برای گوشی خودم که گلکسی اس 5 هست بسازم. چند تا اموزش ساخت با باتری قلمی و باتری 9 ولت رو تو اینترنت بررسی کردم ولی نقطه ی ابهامی که برام پیش میومد این بود که اون اموزش ها کمتر از1امپر خروجی داشتن و برای شارژ کردن گوشی من که ورودی شارژرش 2 امپر هست اصلا کافی نیست. اول می خواستم بدونم که وقتی از مبدل بوست 3به 5 ولت یا مبدل کاهنده 9 یا بیشتر به 5 ولت دی سی می خوایم استفاده کنیم مولفه ی شدت جریان خروجی رو چه فاکتوری تعیین می کنه و چطوری میشه شدت جریان مورد نظر (2امپر) رو با ولتاژ خروجی 5 ولت بدست اورد . و دوم اگر راهنمای اموزش ساخت شارژر مد نظر من رو دارید لطفا به من معرفی کنید تا ازش استفاده کنم . با تشکر

پاسخ : راهنمایی در باره ساخت شارژر پرتابل و رفع ایرادات فنی

نوشته اصلی توسط sajjad7311
    سلام. من می خوام یه شارژر پرتابل برای گوشی خودم که گلکسی اس 5 هست بسازم. چند تا اموزش ساخت با باتری قلمی و باتری 9 ولت رو تو اینترنت بررسی کردم ولی نقطه ی ابهامی که برام پیش میومد این بود که اون اموزش ها کمتر از1امپر خروجی داشتن و برای شارژ کردن گوشی من که ورودی شارژرش 2 امپر هست اصلا کافی نیست. اول می خواستم بدونم که وقتی از مبدل بوست 3به 5 ولت یا مبدل کاهنده 9 یا بیشتر به 5 ولت دی سی می خوایم استفاده کنیم مولفه ی شدت جریان خروجی رو چه فاکتوری تعیین می کنه و چطوری میشه شدت جریان مورد نظر (2امپر) رو با ولتاژ خروجی 5 ولت بدست اورد . و دوم اگر راهنمای اموزش ساخت شارژر مد نظر من رو دارید لطفا به من معرفی کنید تا ازش استفاده کنم . با تشکر
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    برای ساخت یک شارژر خوب و استاندار شما باید به ولتاژ و آمپر ساعت باتری دستگاه نگاه کنید سپس اقدام به طراحی وساخت آن کنید. استاندارد شارژ باتری های قابل شارژ 1/10 ظرفیت اسمی باتری می باشد. حالا بفرمائید ولتاژ باتری چند ولت و جریان باتری چند آمپر ساعت است.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در باره ساخت شارژر پرتابل و رفع ایرادات فنی

ولتاژ اسمی روی باتری 5.3 ولت با 2800 میلی امپر ساعت ظرفیت هست. ولتاژ خروجی روی اداپتور همراه گوشی که در جعبه گوشی قرار داشت 5.3 ولت با شدت جریان خروجی 2 امپر است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X