اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن fpga های altera و یک مشکل!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن fpga های altera و یک مشکل!!!

سلام دوستان عزیز.بعضی وقتها موقع پروگرم کردن fpga های altera (مثلا epm 7032 slc44 ) توسط نرم افزار quartus پیغام خطایی به صورت زیر ظاهر میشه .
    JTAG ID CODE SPECIFIED IN JEDEC STAPL FORMAT FILE DOESN'T MATCH ANY VALID JTAG ID CODES FOR DEVICE.
    باید اضافه کنم که پروگرمر من هیچ مشکلی نداره . من بعد از طراحی کامپایل میکنم و سپس پایه های FPGA را مشخص کرده و سپس پنجره program کردن رو باز میکنم. جلوی فایل گزینه program/configure را تیک می زنم و سپس دگمه start رو میزنم . تا اینجاش که درست بود . پس چرا بعضی وقتها این پیغام ظاهر میشه؟ که تا حالا با این مشکل برخورد کرده که حلش کرده باشه؟
    .................................................. ....................
    مهمترین چیز در زندگی آن است که بدانی چه چیز ی مهمتر است.

پروگرم کردن fpga

سلام دوست محترم
    یک نکته خیلی مهم رو نباید فراموش کنی و اون اینکه هر سری از آی سی های altera پروگرمر مخصوص به خود رو دارند، آیا شما هنگام پروگرمر کردن این نکته رو رعایت می کنید؟
    پیروز و موفق باشید
    هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

دیدگاه

پروگرم کردن fpga

من از byte blaster mv که همون پروگرمر خود شرکت آلتراست استفاده میکنم ( یک بافر 244 داره) . در ضمن این مشکل وقتی که ic های با یک شماره رو استفاده میکنم پیش میاد بنا براین اصولا نباید چند تا پروگرمر بخواد.منتظر جواب دوستان هستم.
      خود help نرم افزار quartus که اینو می گه.
      CAUSE: You directed the Programmer to configure the specified device. However, the Programmer cannot successfully configure the device because the JTAG ID code for the specified target device does not match any of the valid ID codes for the device. This problem occurs when the target device's location on the circuit board does not match the device's location in the device chain in a Chain Description File (.cdf), as displayed in the Programmer window.
      ACTION: Make sure the target device's location on the circuit board matches the device's location in the device chain as displayed in the Programmer window.

دیدگاه

پروگرم کردن fpga

سلام دوست محترم
        من خیلی با altera و برنامه پروگرمر اون که "مکس پلاس تو" هست کار نکردم ولی فقط اونقدر می دونم که هر سری از آی سی های altera یک پروگرمر مخصوص به خود دارند.
        به عنوان مثال تو دانشگاه ما تمام بردهای fpga موجود آی سی altara سری MAX 7000 هستند و پروگرمر اون هم فقط با این سری از آی سی ها جور هست.
        پس در نتیجه اگه دانشجویی تو دانشگاهمون بخواد با سری دیگه ای از آی سی های altara کار کنه ، مجبور خودش پروگرمر مخصوص به اون سری رو تهیه کنه.
        آیا آی سی و JTAG شما همدیگر رو پشتیبانی می کنند؟
        پیروز و سربلند باشید.
        هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

دیدگاه

پروگرم کردن fpga

دوست عزیز از اینکه این مطلب را پیگیری می کنید تشکر میکنم .من فقط از آلترا اون هم فقط از سری max7000 و فقط آی سی 7032 epm استفاده میکنم.حالا یک بار آی سی پروگرو میشه یک بار نمیشه یک بار verifyمیشه یک بار نمیشه. یک بار checkblank میشه یک بار نمیشه . خلاصه بد جوری کلافم کرده.کمک.آیا بعد از نصب نرم افزار لازمه گزینه ای رو تیک بزنم که نزدم.

دیدگاه

پروگرم کردن fpga

ic من jtag رو پشتیبانی میکنه.هر چی هست تو این jtag id code است.چه جوری میشه اونو با اون چیزی که نرم افزار میگه انطباق داد؟ :?: :!: :(

دیدگاه

پروگرم کردن fpga

سلام دوست محترم
              متاسفانه کسی که مشکل شما رو ازش پرسیدم هنوز به من جواب نداده، اما من مشکلتون رو از رئیس سایت www. fpga4fun.com پرسیدم. ایشون گفتند که احتمال داره نرم افزار Quartus با آی سی EPM7032S مچ نباشه.
              مشکلتون رو هم در یک فروم مطرح کردم.لطفا لینک زیر رو دنبال کنید:
              http://www.edaboard.com/ftopic191700.html

اگر احتمالا هیچ کدام یک از اون راهنمایی ها اثربخش نبود ، سعی کنید نرم افزارتون رو عوض کنید.
              پیروز و سربلند باشید

دیدگاه

fpga

دوست عزیز خیلی خیلی ممنون.

دیدگاه

پاسخ : پروگرم کردن fpga

این رو هم ببینید

www.altera.co.jp/literature/ds/dsbyte.pdf

دیدگاه

این ایراد مربوط به ورژن نرم افزار بود حالا از ورژن 6 استفاده می کنم. در ضمن از بافر ls جای hc استفاده می کنم.

دیدگاه

سلام دوستان من واسه اولین بار میخوام با fpga کار کنم میشه واسه ساخت پروگرامر کمکم کنید.مدارش رو از کجا پیدا کنم؟
                      از epm7064s استفاده میکنم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantom
                        سلام دوستان من واسه اولین بار میخوام با fpga کار کنم میشه واسه ساخت پروگرامر کمکم کنید.مدارش رو از کجا پیدا کنم؟
                        از epm7064s استفاده میکنم ممنون
                        با سلام
                        در آدرس زیر مدار پروگرامر رو میتونید پیدا کنید .
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10649.0.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X