اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

"سوال" روش صنعتی برای پاک کردن لاک سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

"سوال" روش صنعتی برای پاک کردن لاک سیم

سلام

روش صتعتی برای پاک کردن لاک سیم میخواستم

الان 70 تا ترانس سوئیچنگ و 70 تا سلف دارم که میخوام مونتاژشون کنم بخوام سمباده بزنم دوسال طول میکشه هر ترانس و سلفی از سیم های 5 لا و 7 لا تشکیل شده که این خودش میشه حدود 2000 تا سیم که باید لاکشون پاک شه

پاسخ : "سوال" روش صنعتی برای پاک کردن لاک سیم

ببینید تینر فوری کار رو راه می اندازه
    اگه نشد با همین کسایی که ترانس میسازن تماس بگیر راهنمایی بگیر
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

استفاده از قلع مذاب فکر کنم گزینه خوبی باشه. من سیم لاکی1.2 را با این روش لاکش را پاک کردم خوبی این کار اینه که سیم قلع اندود هم میشه اگه یه حوضچه قلع کوچیک داشته باشی خیلی سریع می تونی کار را پیش ببری.
      این را نگاه کن:
      http://www.newkiteshop.com/product_i...B3%DB%8C%D9%85

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
        ببینید تینر فوری کار رو راه می اندازه
        اگه نشد با همین کسایی که ترانس میسازن تماس بگیر راهنمایی بگیر
        مگه رنگ پرایده !!! شوخی

ترانس ها رو بیرون پیچیدن
        بعد از این که با پیک برام فرستاد متوجه شدم هیچ کدوم قلع اندود نشده و باهاش که تماس گرفتم دبه در آورد و گفت باید از اول میگفتی و ....

به دو تا ترانس پیچ وموتور پیچ هم مراجعه کردم که گفتن همه با سمباده میزنیم

حالا من موندم 140 تا ترانس و سلف

نوشته اصلی توسط DesignerEng
        استفاده از قلع مذاب فکر کنم گزینه خوبی باشه. من سیم لاکی1.2 را با این روش لاکش را پاک کردم خوبی این کار اینه که سیم قلع اندود هم میشه اگه یه حوضچه قلع کوچیک داشته باشی خیلی سریع می تونی کار را پیش ببری.
        این را نگاه کن:
        اتفاقا با وان قلع امتحان کردم اون جوری که میخواستم نشد چون سر سیم ها کوتاهه و سیم ها هم قطرشون زیاده ، حرارت قرقره رو خراب میکنه

فردا میخوام برم اسید بگیرم ببینم چی میشه

دیدگاه

بهترین روشی که تو نت تجربه شده ترکیب سود سوز اور و نمک مذابه روش ترکیب و.......هم تو نت هست سرچ کنید:
          http://forum.allaboutcircuits.com/threads/best-method-to-strip-enamel-off-magnet-wire.29861/
          https://www.youtube.com/watch?v=B9MimqTtLgg

روش صنعتی هم همون تراشیدنه .سیم لخت کنهای صنعتی 3تا تیغه داره از هم باز میشه سیم را می گذارید وسطش روشنش می کنید 3تا تیغه سیم را می گیره میکشه یا سیم لخت میشه یا اگر سیم لاکی باشه تراشیده میشه اونم عکس و مشخصاتش تو نت هست سرچ کنید
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

سلام تو کار خانه ای که من کار می کنم از یک ماده به اسم فلاکس و وان قلع 400 در جه کوچک استفاده می کند چون دمای قلع بالاست خدش لاک رو می سوزونه و بعد ازیک مدت روی وان قلع رو با یک کارتک به صورت اتومات تمیز می کنند
            شما یه راحتی می توانی یک وان قلع برای خودت بسازی شمش قلع هم بیرون می فروشند راستی فلاکس همون کار چربی گیری رو انجام میده مثل روغن لحیم

دیدگاه

اگه ترانس هاتو نپیچیدی دست نگه دار
              من هم این مشکل داشتم . یک نمونه سیم لاکی هست که لاک اون با 150 درجه پاک میشه و خیلی راحت با یه هویه قلمی میتونی سیم لحیم کنی
              تراشیدن هم نمیخاد خیلی راحته :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                من هم این مشکل داشتم . یک نمونه سیم لاکی هست که لاک اون با 150 درجه پاک میشه و خیلی راحت با یه هویه قلمی میتونی سیم لحیم کنی
                این سیم هایی که میگید باعث میشه اگر میزان تحمل دمای کاری ترانس را خیلی میاره پایین چون احتمال اتصالی رو زیاد میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_f66
                  سلام تو کار خانه ای که من کار می کنم از یک ماده به اسم فلاکس و وان قلع 400 در جه کوچک استفاده می کند چون دمای قلع بالاست خدش لاک رو می سوزونه و بعد ازیک مدت روی وان قلع رو با یک کارتک به صورت اتومات تمیز می کنند
                  شما یه راحتی می توانی یک وان قلع برای خودت بسازی شمش قلع هم بیرون می فروشند راستی فلاکس همون کار چربی گیری رو انجام میده مثل روغن لحیم
                  وان قلع 500 وات دارم که متاسفانه حوضچه ی اون سوراخ شده و از خیرش گذشتم
                  اگرم سالم بود توی شیراز شمش قلع کمیابه یابد از اصفهان سفارش بدم یا تهران و ...

نوشته اصلی توسط S S
                  همه ترانس ها و سلف ها رو دادم بیرون پیچیدن بعدش هم من کسی رو نمیشناسم که حوصله ی پاک کردن 2000 تا سر سیم رو داشته باشه

چند هفته پیش رفتم اسید فروشی و بهش گفتم چی میخوام گفت که دوساعت دیگه بیا برات میسازم

یه مایع صورتی رنگی بهم داد گفت اسید و باز نیست ولی کارت رو راه میندازه

دولیتر خریدم لیتری 3500 تومن

سر سیم ها رو میذارم داخلش بعد از 45 ثانیه کل لاک سر سیم از بین میره بدون هیچ بویی و کثیف کاری
                  از وان قلع و سر سیم تراش هم ارزونتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                    چند هفته پیش رفتم اسید فروشی و بهش گفتم چی میخوام گفت که دوساعت دیگه بیا برات میسازم
                    یه مایع صورتی رنگی بهم داد گفت اسید و باز نیست ولی کارت رو راه میندازه
                    دولیتر خریدم لیتری 3500 تومن
                    سر سیم ها رو میذارم داخلش بعد از 45 ثانیه کل لاک سر سیم از بین میره بدون هیچ بویی و کثیف کاری
                    خیلی کار راه اندازه
                    کاش میپرسیدید اسمی چیزی نداره ما بتونیم تهیه کنیم؟

دیدگاه

سلام

روش صتعتی برای پاک کردن لاک سیم میخواستم

الان 70 تا ترانس سوئیچنگ و 70 تا سلف دارم که میخوام مونتاژشون کنم بخوام سمباده بزنم دوسال طول میکشه هر ترانس و سلفی از سیم های 5 لا و 7 لا تشکیل شده که این خودش میشه حدود 2000 تا سیم که باید لاکشون پاک شه
                      درود بر شما،

برای زدودن لاک از روی سیم، آنچه من شخصاً در صنایع دیده ام، فروبردن سر سیم در حوضچه قلع مذاب است. یک روش بسیار سریع و با نتیجه ی مطمئن و پاکیزه.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
                        درود بر شما،

برای زدودن لاک از روی سیم، آنچه من شخصاً در صنایع دیده ام، فروبردن سر سیم در حوضچه قلع مذاب است. یک روش بسیار سریع و با نتیجه ی مطمئن و پاکیزه.

پیروز باشید
                        ایکاش یه بار تاپیک رو میخونیدید

قبلا این راه رو امتجان کردم:

اتفاقا با وان قلع امتحان کردم اون جوری که میخواستم نشد چون سر سیم ها کوتاهه و سیم ها هم قطرشون زیاده ، حرارت قرقره رو خراب میکنه

فردا میخوام برم اسید بگیرم ببینم چی میشه

دیدگاه

ایکاش یه بار تاپیک رو میخونیدید

قبلا این راه رو امتجان کردم:
                          درود بر شما،

مطمئناً اگر دمای حوضچه ی قلع 350 تا 400 درجه باشد، در کسری از ثانیه لاک سیم را از بین می برد و وسیله ی شما هم سلامت باقی می ماند.

اما راه حل شیمیایی را نمی پسندم و توصیه هم نمی کنم، ضمن این که بسیاری از لاک ها پلیمرهایی هستند که هیچ حلالی ندارند.

باقی می ماند راه حل مکانیکی که سمباده زدن سر سیم است. استفاده از «قلم موی فیبرشیشه» برای ظریفکاری مناسب تر است.

اما توصیه ی من این است که با یکی از کارخانجات سازنده تماس بگیرید و مشکل را با سازنده مطرح کنید. اگر راه حل دیگری وجود داشته باشد، آنها بهتر از هر کسی می دانند.

اینجاها را ببینید:

http://www.slmwire-co.ir/

http://www.parstradeshow.com/companydetail.aspx?coid=573932

http://www.avval.ir/ac.21431/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D9%84%D8%A7%DA%A9%DB%8C

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
                            درود بر شما،

مطمئناً اگر دمای حوضچه ی قلع 350 تا 400 درجه باشد، در کسری از ثانیه لاک سیم را از بین می برد و وسیله ی شما هم سلامت باقی می ماند.

اما راه حل شیمیایی را نمی پسندم و توصیه هم نمی کنم، ضمن این که بسیاری از لاک ها پلیمرهایی هستند که هیچ حلالی ندارند.

باقی می ماند راه حل مکانیکی که سمباده زدن سر سیم است. استفاده از «قلم موی فیبرشیشه» برای ظریفکاری مناسب تر است.

اما توصیه ی من این است که با یکی از کارخانجات سازنده تماس بگیرید و مشکل را با سازنده مطرح کنید. اگر راه حل دیگری وجود داشته باشد، آنها بهتر از هر کسی می دانند.

اینجاها را ببینید:

http://www.slmwire-co.ir/

http://www.parstradeshow.com/companydetail.aspx?coid=573932

http://www.avval.ir/ac.21431/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D9%84%D8%A7%DA%A9%DB%8C

پیروز باشید
                            ممنو از راهنماییتون

مم که خیلی وقته مشکلم حل شده و خیلی از ترانس ها الان روی سیستم های صوتی ماشین ها دارن کارن میکنن
                            شاید برای بقیه روش های پیشنهادی مفید باشه

دیدگاه

من رفتم از لوله کشی و تاسیساتی اسید قوی برای لوله باز کن خریدم یه 4 لیتری شد 9 تومن سر سیمها رو میزارم داخلش و 2 دقیقه بعد در میارم همشون تر و تمیز لخت شدن. فقط باید مواظب باشید که اسید به چشماتون نپاشه خدای نکرده ولی خوب جواب میده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X