اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره زمان صفر شدن flag اینتراپت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره زمان صفر شدن flag اینتراپت

لطفا بگید بعد از اینکه اینتراپت خارجی آمد و روتین اینتراپت اجرا شد flagاینتراپت در اول روتین برنامه اینتراپت صفر می شود یا در آخر روتین برنامه اینتراپت؟و اینکه میکرو خودش اتوماتیک این flag را صفر می کند یا باید خودمان صفرش کنیم؟
    پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

پاسخ : سوال درباره زمان صفر شدن flag اینتراپت

نوشته اصلی توسط dr_dfm
    لطفا بگید بعد از اینکه اینتراپت خارجی آمد و روتین اینتراپت اجرا شد flagاینتراپت در اول روتین برنامه اینتراپت صفر می شود یا در آخر روتین برنامه اینتراپت؟و اینکه میکرو خودش اتوماتیک این flag را صفر می کند یا باید خودمان صفرش کنیم؟
    پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.
    سلام.
    در میکروهای PIC صفر کردن پرچم وقفه (Interrupt Flag) به شکل نرم افزاری باید انجام بشه وگرنه دیگه وقفه ای تشخیص داده نمیشه.
    بهتره صفر کردن در آخر روتین اینتراپت انجام بشه. از اون بهتر این هست که وقفه عمومی در طول روتین اینتراپت خاموش بشه. البته اگر روتین طولانی نباشه و در طول اجرای اون، اومدن اینتراپت مشکل ساز نباشه. ضمن رعایت این نکته که اگر میکروی شما اولویت وقفه (Interrupt priority) نداشته باشه، در طول اجرای زیربرنامه وقفه، اومدن وقفه ی جدید، باعث میشه که اجرای تابع وقفه ی قبلی، نیمه کاره رها میشه.
    موفق باشیم

دیدگاه

با تشکر از جوابتون
      دوست عزیز الان من این پرچم را صفر نمی کنم ولی باز هم اینتراپت کار میکنه و روتینش اجرا می شه آیا این به این معنی هست که ابتدا یا انتهای روتین این پرچم خودش صفر می شود یا دلیل دیگری دارد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr_dfm
        با تشکر از جوابتون
        دوست عزیز الان من این پرچم را صفر نمی کنم ولی باز هم اینتراپت کار میکنه و روتینش اجرا می شه آیا این به این معنی هست که ابتدا یا انتهای روتین این پرچم خودش صفر می شود یا دلیل دیگری دارد؟
        سورس کد رو لطفا قرار بدین. جهت اطلاع، کامپایلر CCS خودش اتوماتیک این کار رو انجام میده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X