اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تطبیق امپدانس با بالن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تطبیق امپدانس با بالن

سلام از دوستان کسی میدونه چه طوری میشه با ترانسفورمر امپدانس 50 اهمی رو به 75 اهمی تطبیق کرد یا در واقع مدار بالن ایجاد کرد
    ترانسفورمر مورد نظر من از نمونه زیره
    TCM4-19+
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...OrLiH2Y8zscfag
    اگه راه دیگه ای هم مدنظر دارید بیان کنید
    نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
    * برای آینده درست مصرف کنیم*

پاسخ : تطبیق امپدانس با بالن

سلام
    کاربردتون کجاست ؟
    خیلی جاها میشه یکی دو دی بی تضعیف رو بیخیال شد و مستقیما وصلش کرد ( شاید خود ترانس تطبیق امپدانس تضعیف بیشتری بده )

دیدگاه

اگه باند باریک می خوای با rlc هم می شه اگه نه که فرض کن ایده ال باشه ترانست امپدانست با نسبت دور به توان دو منتقل می شه
      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
        سلام
        کاربردتون کجاست ؟
        خیلی جاها میشه یکی دو دی بی تضعیف رو بیخیال شد و مستقیما وصلش کرد ( شاید خود ترانس تطبیق امپدانس تضعیف بیشتری بده )
        در فرکانس 600 مگاهرتزی در تقویت کننده کم نویز که بعد از تقویت سیگنال میخوام با کابل کواکسیال به طبقات بعدی منتقل بشه
        اگه باند باریک می خوای با rlc هم می شه اگه نه که فرض کن ایده ال باشه ترانست امپدانست با نسبت دور به توان دو منتقل می شه
        من به پهتای باندی تقریبا 200 مگاهرتزی نیاز دارم البته در حد سه چهار دی بی تضعیف در قسمت تطبیق اشکالی نداره
        به نظرتون از ترانسفورمر مورد نظر استفاده کنم یا شبکه تطبیق rlc ؟
        نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
        * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تذرو
          در فرکانس 600 مگاهرتزی در تقویت کننده کم نویز که بعد از تقویت سیگنال میخوام با کابل کواکسیال به طبقات بعدی منتقل بشه من به پهتای باندی تقریبا 200 مگاهرتزی نیاز دارم البته در حد سه چهار دی بی تضعیف در قسمت تطبیق اشکالی نداره
          به نظرتون از ترانسفورمر مورد نظر استفاده کنم یا شبکه تطبیق rlc ؟
          سلام
          عدم تطبیق امپدانس 75 به 50 تلفاتی کمتر از اینا بوجود میاره پس مستقیم بزنین بهتره

دیدگاه

از rlc مناسب نیست استفاده کنی q کمی داری با توجه به فرکانس مرکزی و پهنای باند ایی که گفتی
            التماس دعا

دیدگاه

از اینکه میبینم چند مخابراتی گاه اینجا هستند خوشحالم! و البته من دانش چندانی در حوزه مخابرات ندارم.
              ببخشید من از یک سیستم سیگنال میگیرم که فرکانسش متغیر است و لذا امپدانس مختلفی ایجاد میکند. میخواهم با یک LNA این سیگنال را تقویت کنم. حالا 50 اهم ورودی LNA را چگونه با این امپدانس تطبیق دهم؟ یا اینکه چگونه امپدانس سیستم را تعریف کنم که با ورودی LNA بتوانم تطبیق بدهم؟
              احساس میکنم این شبیه همان بحث تیونر هست چون عملا به علت رنج فرکانسی زیاد آنتن عملا امپدانس آنتن هم تغییر میکنه که آنتن میشه سیستم من!
              لطفا کمک کنید و واقعا ناامید شدم و از جایی چواب نگرفتم.
              با تشکر

دیدگاه

اینکه می گین فرکانس زیاد تغییر می کنه اگه نمی خواین از ترانس استفاده کنین راحش گذاشتن چند تا مدار تطبیق هستش که باز اون جا مثل فیلتر میان تقریب در نظر می گیرن ...
                التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                  اینکه می گین فرکانس زیاد تغییر می کنه اگه نمی خواین از ترانس استفاده کنین راحش گذاشتن چند تا مدار تطبیق هستش که باز اون جا مثل فیلتر میان تقریب در نظر می گیرن ...
                  فرکانسم از 100Khz تا 100Mhz پیوسته در حال تغییره
                  بخاطر همین نمیدونم چه امپدانسی در نظر بگیرم دقیقا شبیه همین بحث مدارهای مخابراتیه
                  یک بالون پیدا کردم که این رنج فرکانسی رو ساپورت میکنه... سیگنال رو با بالون میارم تو مدار حالا بخوام بزنم به LNA :cry2:
                  خواهش میکنم کمی بیشتر کمک کنید چون واقعا نمیدونم چیکار کنم :cry2:
                  از فیلتر سر در میارم اما برای بحث تطبیق به این سبک مخابراتی نه.

دیدگاه

lna یا ترانس هر دو در یه رنج فرکانسی امپدانس مشخصی میتونن داشته باشند بر اساس داده های دیتاشیت- فرضا 75 یا 50 اهم از فلان فرکانس تا فلان فرکانس -خارج از این محدوده ممکنه نویز زیاد شه یا تقویت به اندازه ی کافی نباشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                      lna یا ترانس هر دو در یه رنج فرکانسی امپدانس مشخصی میتونن داشته باشند بر اساس داده های دیتاشیت- فرضا 75 یا 50 اهم از فلان فرکانس تا فلان فرکانس -خارج از این محدوده ممکنه نویز زیاد شه یا تقویت به اندازه ی کافی نباشه!
                      واللا نوشته ورودی LNA امپدانسش 50 اهم است و بازه فرکانسی از چند khz تا چند صد Mhz رو خطی تقویت میکنه. یک مدار هست.
                      بالون هم رنج فرکانسی رو پوشش میده در واقع سیگنالم بصورت unbalanced میاد و میشه balanced و میخوام بدم LNA
                      ولی گیر همین تطبیق امپدانس هستم که امپدانس ورودی من ثابت نیست... سر در نمیارم... :cry2: :cry2: :cry2:

ببخشید کسی میتونه تحلیل ac این مدار رو روی کاغذ انجام بده بفرسته؟ گین و امپدانس ورودی تقویت کننده میخوام و اگر چیز دیگری تشخیص دادید(اگر هزینه ای هم خواستید چاره ای ندارم دیگه!) فقط خواهش میکنم بخدا راهی ندارم
                      http://s6.picofile.com/file/8230802876/DSC_0006.JPG
                      پسوردش 1212
                      با تشکر

دیدگاه

خب شما هم سیگنالتون رو روی 50 اهم بدید به ورودی lna

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                          خب شما هم سیگنالتون رو روی 50 اهم بدید به ورودی lna
                          واللا گفتم که امپدانس ورودی متغیره... میخوام سیگنالش نمونه برداری کنم فرکانسی که ازش میاد متغیره منم نمیدونم چه جوری این وسط تطبیق امپدانس کنم...
                          یکبار دیگه پست قبلیم رو بررسی کنید. ممنون

دیدگاه

میدونم دوست عزیز پستتون رو خوندم قبلا -همونطور که خودتون هم گفتید اگر این سیستم شما رو مثل یک انتن در نظر بگیریم نهایت و بهترین کار اینه که امپدانس رو در نزدیک ترین حالت به ورودی lna قرار بدید - هر قدر از این امپدانس دورتر بشه تقویت هم کمتر میشه - بالاخره سیگنال شما باید در یک محدوده ای پایدار باشه تا بهترین انتقال رو انجام بده
                            مگر امپدانس سیگنال اولیه چقدر تغییر میکنه

دیدگاه

این ها همه با چند تا مدار تطبیق درست میشه
                              ببین شما تو هر محدوده یک مدار تطبیق قرار می دی که و هر مقدار امپدانس ورودی داره اون جا رو به هر مقداری که می خوای می بری و هرچی اعداد این مدار های تطبیق زیاد بشه به چیزی که می خوای نزدیک تر می شی...
                              التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X