اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی h bridge با ماسفت و ir2110

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی h bridge با ماسفت و ir2110

سلام به همه. من میخوام یه H-Bridge با ماسفت و درایور ir2110 درست کنم ولی به مشکلات زیر برخوردم . چیز خوبی هم تو نت براش پیدا نکردم . اگه کسی چیزی می دونه و یا لینک خوبی داره بگه تا بقیه هم استفاده کنن.
    پلی که من بستم اینه:

ماسفت های من irf3205 هستن و ولتاژ تغدیه میکرو هم 5 ولت . با این پل میخوام یه TEC (المان های سرد کننده) رو در دو جهت کنترل کنم . ولتاژ تغذیه درایور و ولتاژ درین دو ماسفت بالایی هم 12 ولت هستش.

سوال اول: درسته؟ یعنی می شه هر دو ولتاژ مساوی باشن؟ یا باید با هم اختلاف خاصی داشته باشن؟
    خازن بوت استرپ هم 47 میکرو گذاشتم. ورودی A و C رو به هم و ورودی های B و D رو هم به هم وصل کردم .
    سوال دوم: درسته؟ همین جوری باید وصل کنم؟
    من به یکی (یعنی AوC) سیگنال PWM میدم و به دیگری ( یعنی BوD) صفر و برا تغییر جهت برعکس عمل می کنم.
    سوال سوم : این کاری که من می کنم درسته؟ روش PWM دادن به این ورودیا چجوریه؟ و اینکه حتما باید از دو پایه PWM میکرو استفاده کرد؟
    سوال چهارم : توی این روش چجوری خازن بوت استرپ شارژ میشه تا بتونه گیت high side رو تریگر کنه؟ نمی تونم خوب تحلیلش کنم!
    سوال پنجم : این dead time که تو بعضی سایتا میگن چیه ؟ واینکه اینجا به کار من میاد؟
    سوال ششم : بعضی سایتا گفته بودن نمی تونم از 100 درصد دیوتی سایکل استفاده کنم . ایا درسته و در چه مواقعی این محدودیت به وجود میاد؟
    سوال هفتم : عمده مشکم اینه که ماسفت های high side خوب درایو نمی شن . به نظرتون علت چیه؟

به خدا خسته شدم از بس نت رو شخم زدم و هی درایور سوزوندم (تا الان 6تا). هر کی میتونه و قبلا پل بسته کمک کنه و حتی اگه استاد خوبی تو دانشگاهی می شناسید بگید برم پیشش . بسیار سپاسگذار
لطفا صبر کنید...
X