اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد شناسایی خطوط در pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد شناسایی خطوط در pcb

با سلام
    من دنبال خط gnd در پی سی بی زیر هستم !! به نظر شما ان نقطه که مشخص کردم gnd هست؟ از کجا باید فهمید؟ یا شاید فلش ابی یا زرد gnd باشد!
    ان نقطه ای که با gnd مشخص کردم انگار به جایی وصل نیست!
    چند سئوال دیگه:
    1. ایا pcb زیر با پلی گان طراحی شده است؟
    2.ان خط هایی که خط سبز پر رنگ هست خطوط pcb مدار هست یا سبز کم رنگ؟ سبز کم رنگ انگار پلی گان شده است!

سپاس

پاسخ : راهنمایی در مورد شناسایی خطوط در pcb

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    با سلام
    من دنبال خط gnd در پی سی بی زیر هستم !! به نظر شما ان نقطه که مشخص کردم gnd هست؟ از کجا باید فهمید؟ یا شاید فلش ابی یا زرد gnd باشد!
    ان نقطه ای که با gnd مشخص کردم انگار به جایی وصل نیست!
    چند سئوال دیگه:
    1. ایا pcb زیر با پلی گان طراحی شده است؟
    2.ان خط هایی که خط سبز پر رنگ هست خطوط pcb مدار هست یا سبز کم رنگ؟ سبز کم رنگ انگار پلی گان شده است!

سپاس
    برای پیدا کردن gnd مدارتون بهتره رگولاتور تغذیه مدار رو پیدا کنین و با مولتی متر جاهایی از مدار رو که می خوایین بدونین gnd هست یا نه رو چک کنین
    جواب سوال 1:
    بله پلی گان شده
    جواب سوال 2:
    خط های سبز پر رنگ رو اگه روشون رو بتراشین می بینین که ترک های مدارتون هستند ، پس خطوطی که شما در آلتیوم می کشین همین خطوط هستن
    نه محیط هایی که به رنگ سبز کم رنگ هستن مارکاژ سبز رنگی هست که روی کل برد زده شده
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ™AG
      برای پیدا کردن gnd مدارتون بهتره رگولاتور تغذیه مدار رو پیدا کنین و با مولتی متر جاهایی از مدار رو که می خوایین بدونین gnd هست یا نه رو چک کنین
      جواب سوال 1:
      بله پلی گان شده
      جواب سوال 2:
      خط های سبز پر رنگ رو اگه روشون رو بتراشین می بینین که ترک های مدارتون هستند ، پس خطوطی که شما در آلتیوم می کشین همین خطوط هستن
      نه محیط هایی که به رنگ سبز کم رنگ هستن مارکاژ سبز رنگی هست که روی کل برد زده شده
      ممنون دوست عزیز: والا این pcb برای برد صدای جلوی کامپیوتر هست که به مدار برد وصل میشه !! رگولاتور گمان نکنم داشته باشد !!!
      روش دیگه ای برای تشخیص پایه gnd سراغ دارید؟ مثلا از طریق فیش سبز رنگ صدا که سه پایه دارد!!! پایه gnd فیش را گمان کنم بفهمم حل میشه قضیه !!
      منظور شما از مارکاژ چی هست؟

سپاس

دیدگاه

منظور شما از مارکاژ چی هست؟
        چاپ مارکاژ، لایه محافظ رنگی ( معمولا) سبز هستش که روی برد قرار میگیره برای محافظت از مدار در مقابل اکسید شدن، اتصال کوتاه ناخواسته و راحتی مونتاژ و .....

طبق این عکس که می بینم:
        1- به احتمال زیاد بدنه فلزی کیس به زمین مدارتون وصل هستش ( تست بوق)
        2- احتمالا بدنه کانکتور USB هم زمین است
        3- از پایه GND خود کانکتور USB هم میتونی زمین رو پیدا کنی
        4- پدهایی که حالت ستاره به پلی گان وصل شدن هم زمین هستند
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م
          چاپ مارکاژ، لایه محافظ رنگی ( معمولا) سبز هستش که روی برد قرار میگیره برای محافظت از مدار در مقابل اکسید شدن، اتصال کوتاه ناخواسته و راحتی مونتاژ و .....

طبق این عکس که می بینم:
          1- به احتمال زیاد بدنه فلزی کیس به زمین مدارتون وصل هستش ( تست بوق)
          2- احتمالا بدنه کانکتور USB هم زمین است
          3- از پایه GND خود کانکتور USB هم میتونی زمین رو پیدا کنی
          4- پدهایی که حالت ستاره به پلی گان وصل شدن هم زمین هستند
          ممنون دوست عزیز:
          1.توی عکس: شما گفتید که پد هایی که ستاره دارند gnd هستند !! خب ان پدی که با دایره زرد مشخص کردم به کدام پین می رود؟ ایا درست مشخص کردم؟
          کلا تشخیص خطوط ارتباطی را متوجه نمیشم که کدام خط به کدام پین وصل شده !! این پلیگان عجب چیز مزخرفی هست :mrgreen:
          2.روش تست با بیزر به چه صورت هست؟
          در کل من اگر بتونم از همین مسیر gnd را پیدا کنم بهتر هست چون کانکتور usb سیم کشی جدا دارد و دنگ و فنگ داره ........

.
          سپاس

دیدگاه

توی عکس: شما گفتید که پد هایی که ستاره دارند gnd هستند !! خب ان پدی که با دایره زرد مشخص کردم به کدام پین می رود؟ ایا درست مشخص کردم؟
            سمت راست بالا، دایره زرد رنگ، یکی از پین های GND هستش . در پلی گان ما اتصال خطوط نداریم، در اصل شما یک لایه های مسی در نظر بگیرید که بعضی جاهای آن سوراخ شده و به عنوان PAD استفاده شده.

کلا تشخیص خطوط ارتباطی را متوجه نمیشم که کدام خط به کدام پین وصل شده !! این پلیگان عجب چیز مزخرفی هست
            هر جایی که سبز کمرنگ دارید هیچ مسی در آنجا وجود ندارد، برای اینکه راحتر متوجه شوید پیشنهاد میکنم قسمتی از فیبر را که سبز پررنگ است را با تیغ یا سمباده بتراشید تا به مس برسید، فکر کنم اینجوری بهتر متوجه قضیه بشید.

.روش تست با بیزر به چه صورت هست؟
            تست بیزر همون تست اتصال کوتاه با مولتی متر است.

از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: یعنی چی اتصال خطوط نداریم : اینطوری اگر باشه چطور ارتباط برقرار میشه؟باید یک خط ارتباطی به پد وصل باشه که تا دیتا ارسال بشه !!
              مثلا به عکس فیش زیر صدا زیر نگاه کنید: پایه وسط اش احتمالا gnd هست که به یکی از ان 5 پین که gnd هست وصل میشه !!

ماجرا زیر را بخوانید بد نیست مرتبط به مشکل من هست :mrgreen:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=116100.0
              سپاس

دیدگاه

یعنی چی اتصال خطوط نداریم : اینطوری اگر باشه چطور ارتباط برقرار میشه؟باید یک خط ارتباطی به پد وصل باشه که تا دیتا ارسال بشه !!
                ببینید ما در پلی گان به جای اتصالات خطوط اتصالاتی به شکل تکه های مس داریم، شما فرض کن خطوطی بسیار ضخیم تر و با شکل نا متوازن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X