اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط پرینتر و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط پرینتر و میکرو

درود
    من میخاهم میکرو را به پرینتر وصل کنم. :rolleyes: ولی فکر کنم نمیتوانم از پرینترهای usb استفاده کنم. نظر شما چیه؟
    برای پرینت کردن داده هایی که از کیبورد وارد میشوند در bascom، باید آنها در یک آرایه کاراکتری ذخیره کنم.
    مثل: dim char(100) as string*1
    در نهایت برای پرینت کردن آرایه باید آنرا به یک string*100 تبدیل کنم. چطور باید این کار را انجام دهم؟ :angry:
    ممنون از پاسخ شما.
    :eek:

پاسخ : ارتباط پرینتر و میکرو

درود.
    دوستان این تاپیک بیشتر از 20 بار مشاهده شده ولی دریغ از یک حواب!
    یعنی اینجا کسی با آرایه کاراکتری و پرینتر کار نکرده؟!!!
    ممنون از شما

دیدگاه

دستور Print برای ارسال سریال دیتا هست.
      با این دستور می تونی اطلاعات رو با نرخ ارسال مشخص از طریق ارتباط سریال به خارج از میکرو ارسال کنی.
      اما برای ارتباط با پرینتر اطلاعات زیادی ندارم. نمی دونم به دستور Print مرتبطه یا نه

دیدگاه

سلام ...................

من با زبان C کار می کنم (که البته شاید به کارتون نیام) . اما در مورد پرینتر تا جایی که بتونم ، هستم ................
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

من قبلا این کار رو انجام دادم ولی نه به طور مستقیم .من دیتاهای میکرو رو از طریق پورت پورت سریال به کامپیوتر فرستادم واز طریق برنامه ای که با ویژوال بیسیک نوشتم دیتاها رو دریافت کردم و تو همون برنامه vb دستور پرینت از دیتاهای ورودی به کامپیوتر رو دادم کار سختی نیست اگه تو برنامه سمت vb مشکل داشتید بگید تا برنامشو براتون بزارم
          چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

سلام.
            در مورد پرینتر فکر کنم که در هیچ صورتی نمی توان با میکرو با پرینترهای usb دار ارتباط برقرار کرد. حالا اگه کسی چیزی می دونه بگه.
            اما پرینترهای معمولی که به پورت موازی وصل می شوند را هم مطمئن نیستم بشه درست و راحت راه اندازی کرد. و باید از خود پرینترها اطلاعات کاملی داشت.مثل قالب اطلاعاتی که باهاش عمل می کنند و ...
            اما تو سیستم های سانترال مانیتورهای پزشکی نوعی پرینتر دیدم که خیلی کوچک و جالب بود. ساخت امریکا بود و قیمتش 500 هزار تومان بود.البته چون مستقیما باید از امریکا وارد می شد قیمتش اینقدر گرون بود.ضمنا فناوری انحصاری داشت و هیچ جور نمی شد ازش یه کپی زد ( البته من که امتحان نکردم اما یکی از دوستانم که توی یک شرکت تعمیرات پزشکی کار می کرد بیشتر از 5 ماه باهش ور رفت اما نتونست کپی بزنه.)
            و ارتباط با این پرینتر خیلی ساده بود و با پورت com معمولی راه اندازی می شد.

اینا رو گفتم که بگم اگه دوستان اطلاعاتی درباره ارتباط میکرو با پرینتر دارند به ما هم بگن.
            اقای حسام الدین شما اطلاعات خاصی در این زمینه داری؟

دیدگاه

درود
              ممنون از همه شما دوستان.

من هم در مورد USB از چند نفر پرسیدم، گفتند هر پرینتر دادهآ‌های مربوط به خودش را داره که با سایر پرینترها فرق میآ‌کنه و این وظیفه سیستم عامله که به وسیله درایور این دادهآ‌ها را تشخیص بده. و این یعنی میکرو نمیتونه به پرینتر USB وصل بشه.

به همین خاطر مجبوریم از LPT استفاده کنیم.

دوستانی که پرینتر را به میکرو وصل کردند لطفا راهنمایی کنند.
              من چند تا تاپیک در این مورد دیدم ولی... :angry:

آیا به بافر یا آیآ‌سی درایور یا یک اینترفیس خاص یا هر چیز دیگهآ‌ای نیاز داریم؟

ممنون

دیدگاه

دوست عزیز پرینتر هایی که با پورت usb یا سریال کار میکنند دارای زبان مخصوص به خود هستند که هر کمپانی زبان مخصوص به خودشا ایجاد کرده و بر اساس اون پرینتر هاشونا ساختند شما اگر زبان این پرینتر ها را بدونید می تونید با هاشون به راحتی با میکرو ارتباط برقرار کنید برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکتهای سازنده پرینتر سر بزنید،اما در مورد پرینتر هایی که با پورت LPT کار می کنند به راحتی از طریق فرستادن کد اسکی معادل حروف و اعداد برای پرینتر این ارتباط برقرار میشه،جهت اطلاعات بیشتر به کتاب مدارهای واسط نوشته پرفسور مزیدی مراجعه کنید.

دیدگاه

سلام. یه مدل پرینتر سامسونگ دیدم البته تقریبا قدیمیه. یادم رفت شماره مدلشو حفظ کنم. هر وقت دوباره دیدمش مدلشو برمی دارم.
                  با این پرینتر دو جور می شه ارتباط برقرار کرد. یکی LPT و دیگری سریال معمولی که البته سریال خیلی راحتتره و می شه با میکرو معمولی براحتی راهش انداخت و باهاش هر چی دلت خواست چاپ کن.
                  ایا دوستان از مدل و قیمتش و یا پرینترهای دیگه اطلاعی دارند؟
                  ضمنا تو این پرینتر نیاز به هیچ بافر یا آیآ‌سی درایور یا یک اینترفیس خاص نیست.

دیدگاه

من با پرینترهای USB کار نکردم و لی با پرینترهای سوزنی کارکردم و در یکی از تاپیکها جواب کامل دادم اگه سرچ کنید پیدا می کنید
                    gli

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                      سلام.
                      در مورد پرینتر فکر کنم که در هیچ صورتی نمی توان با میکرو با پرینترهای usb دار ارتباط برقرار کرد. حالا اگه کسی چیزی می دونه بگه.
                      اما پرینترهای معمولی که به پورت موازی وصل می شوند را هم مطمئن نیستم بشه درست و راحت راه اندازی کرد. و باید از خود پرینترها اطلاعات کاملی داشت.مثل قالب اطلاعاتی که باهاش عمل می کنند و ...
                      اما تو سیستم های سانترال مانیتورهای پزشکی نوعی پرینتر دیدم که خیلی کوچک و جالب بود. ساخت امریکا بود و قیمتش 500 هزار تومان بود.البته چون مستقیما باید از امریکا وارد می شد قیمتش اینقدر گرون بود.ضمنا فناوری انحصاری داشت و هیچ جور نمی شد ازش یه کپی زد ( البته من که امتحان نکردم اما یکی از دوستانم که توی یک شرکت تعمیرات پزشکی کار می کرد بیشتر از 5 ماه باهش ور رفت اما نتونست کپی بزنه.)
                      و ارتباط با این پرینتر خیلی ساده بود و با پورت com معمولی راه اندازی می شد.

اینا رو گفتم که بگم اگه دوستان اطلاعاتی درباره ارتباط میکرو با پرینتر دارند به ما هم بگن.
                      اقای حسام الدین شما اطلاعات خاصی در این زمینه داری؟
                      سلام

اگر مایل باشید با میکروکنترلرهای 16 بیتی یا 32 بیتی میکروچیپ کار کنید این امکان وجود دارد

AN1233, USB Printer Class on an Embedded Host
                      http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1824& appnote=en537372

کاربردهای دیگر USB HOST داخل این میکرو ها :

Using USB Keyboard with an Embedded Host
                      http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1824& appnote=en536935
                      و

Using a USB Flash Drive with an Embedded Host
                      http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1824& appnote=en534219

موفق باشید :bye

دیدگاه

سلام
                        برای آرایه کاراکتری میتونید اینکارا کنید
                        dim arr as string *100
                        dim buff as string*1
                        'buff='m
                        arr=arr+buff
                        buff='z
                        arr=arr+buff
                        buff='k
                        arr=arr+buff

دقت کنید buff متغیری هست که کاراکتر ورودی داخلش نگه داری میشه برای مثال کاراکتر M دریافت شده
                        در خط arr=arr+buff به رشته arr ملحق میشه برای برنامه بالا نتیجه "mzk" هست که در آرایه ذخیره میشه
                        موفق باشید
                        یاعلی
                        محمد.م

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X