اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد این گزینه در تنظیمات گرید ویو در آلتیوم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد این گزینه در تنظیمات گرید ویو در آلتیوم؟

سلام داشای گلم:mrgreen:
    این منو (Multiplier) که من بازم کردم کارش چیه؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه :applause:

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : کاربرد این گزینه در تنظیمات گرید ویو در آلتیوم؟

در صفحه مشکی رنگ نرم افزار، یک سری خطوط شطرنجی وجود داره، با تغییر این گزینه فاصله اون خطوط تغییر میکنه و در عمل پله های (stepها) جاگذاری قطعات تغییر میکنه. یعنی با هر تغییر جای موس قطعه چقدر تغییر جا میده.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از شما دوست خوبم
      ممنون میشم بیشتر توضیح بدید چون یکم هنوز برام گنگ هستش این موضوع
      یعنی اگه روی گزینه 10x gride step بزاریم از زمانی که گرید ها نمایش داده نمیشن(یعنی در خیلی zoom out کردیم) و وقتی کم کم Zoom in میکنیم و میریم به pcb نزدیک میشیم خطوط شطرنجی(خطوط راهنما، گرید و...) نمایش داده میشن و تا جایی میریم جلو که دیگه ببش از اون نشه zoom in کرد...... الان کاربرد این گزینه توی این موضوع چیه؟

با تغییر این گزینه فاصله اون خطوط تغییر میکنه و در عمل پله های (stepها) جاگذاری قطعات تغییر میکنه
      مگه فاصله بین خطوط راهنما(اندازه هر مربع این صفحه شطرنجی) با گزینه step X , step Y تغییر نمیکنه؟ پس چه ربطیش به قسمت Display ?

من یکم ور رفتم با نرم افزار . مثل این که کارش اینه که میزان zoom out شدن رو تعیین میکنه و اون گزینه های step X , step Y میزان zoom in شدن رو تعیین میکنن.....درسته؟

دیدگاه

سلام
        مقداری که در فیلد Stepx قرار میدی در واقع فاصله بین دو نقطه در صفحه گرید است. اما اون گزینه multiplier مشخص میکنه این اندازه که در stepx مشخص کردی رو در چند ضرب کنه و در نهایت فاصله بین دو نقطه در صفحه گرید برابر می شه با حاصلضرب عدد multiplier در اندازه Stepx.

دیدگاه

زمانی که Zoom میکنید، اگر دقت کنید دو نوع خطوط شطرنجی داریم، یکسری مربع های ریز و یکسری مربع های بزرگتر که تشکیل شده از چند مربع کوچک.
          قسمت Step سایز اون مربع های کوچیک رو تعیین میکنه و Display اون مربع های بزرگ . ضربدر 5 یعنی هر 5 تا از اون مربع های کوچیک میشه یک مربع بزرگ . یکی از دلایلی هم که این امکان در نرم افزار گذاشته شده بخاطر اینه که برای هر چیزی از خط کش استفاده نکنید و کارتون سریعتر بشه
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

ممنون از شما :applause:...دمتون گرم :mrgreen:
            چیزی که من فهمیدم با توضیحات شما و ور رفتن با نرم افزار :biggrin:

1) بعد از شروع zoom in کردن و نمایش دادن grid ها، فقط یک بار مربع های بزرگ به مربع های کوچک تبدیل میشن(به ازای هر نوع تنظیماتی)

2) اندازه کوچترین مربع به ازای هر نوع gride step ایی، همشون برابر هستن و این طور نیست که بگیم به ازای 10x gride step اندازه کوچکترین مربعش این قدره و به ازای 10x gride step اندازه کوشچترین مربع اون قدره، اندازه کوچترین مربع در تمامی حالات یکسان هستش

3) اندازه مربع ها فقط با step X , step Y تغییر میکنه و نه چیز دیگه ای.

4) (با توجه به نکته شماره 1) به کمک gride step ما تعیین میکنیم که بعد از zoom in شدن به اندازه مناسب، هر مربع بزرگ به چند مربع کوچک تبدیل شود، که اگه روی گزینه 10x gride step بزارید هر مربع بزرگ به 100 تا مربع تبدیل میشه(10*10) و اگه روی گزینه 5x gride step بزارید به 25 تا مربع کوچک تبدیل میشه(5*5) و...(در ضمن خودتون فک کنم میتونید مقدار دیگه ای غیر از 2، 5، 10 انتخاب کنید، مقدارتون رو بنویسید به جای این اعداد)

بیان کلی : به صورت کلی و مختر بخوام بگم کار gride step اینه که : اگه توجه کرده باشین وقتی از صفحه به مقداری دور شویم خطوط راهنما(خطوط شطرنجی، گرید یا هر اسم دیگه ای) غیب میشه، ما به کمک gride step میایم و میگیم آقا کاری کن که در موقعی که از صفحه خیلی دور میشیم خط کشی ها غیب نشه و بازم باشه لذا برای این کار باید عدد بزرگی برا gride step انتخاب کنیم مثلا 10x gride step ، ولی اگه نیازی به این خطوط خط کشی نداشتیم برای خلوت تر شدن صفحه میتونیم عدد کوچیکی برا gride step انتخاب کینم....در عکس زیر میتونید حرفم/ توضیحاتم رو ببینید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X