اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

virtex-5 ,spartan-3 ethernet

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

virtex-5 ,spartan-3 ethernet

ﭘروژه ی کارشناسی من در رابطه با طراحی برد fpga جهت ارسال و دریافت داده بین برد و کامﭘیوتر در شبکه ی lan ترجیحا ethernet می باشد. من با توجه به گران بودن core های سخت افزاری قصد دارم این ﭘروژه رو بیشتر بر مبنای برنامه نویسی (اگه بشه بدون استفاده از core های نرم افزاری ) انجامش بدم . به همین منطور برای شروع به مطالعه ی منابعی که سایت www.xilinx.com\ethernet در رابطه با برقراری ارتباط ethernet در ر virtex 5 , spartan 3 قرار داده بود ﭘر داختم و لی به دلیل کمبود و قت جهت انجام ﭘروژه از کسانی که منابعی در رابطه با شناخت شناخت کامل microblaze ها و powerpc processor در viretex 5 دارند در این تاﭘیک قرار بدن تا هم من و هم دیگران ازشون استفاده کنند.

مرسی

پاسخ : virtex-5 ,spartan-3 ethernet

سلام منم موافقم
    اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره از اعضای سایت دریغ نکنه بشدت نیازمند یاری سبزتان هستیم :agree:
    خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
    حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سلام
      بابا چرا هیچ کس به این تا پیک کمک نمی کنه ؟
      خداوکیلی فقیر ترین قسمت سایت از جهت همیاریه :cry2:

دیدگاه

سلام ..................

من در مورد شبکه و اصول اون اطلاعات دارم . خوشحال میشم بتونم حداقل به این قسمت بحثتون کمک کنم . (تا جایی که بلدم) موفق باشید .
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

دقیقا منظورتون چی هست؟یه کم متناقضه
          hard core ها رو نمیخواید استفاده کنید که از جهتی هم کار خوبی میکنید.
          و soft core هم نمیخواین استفاه کنید :eek: :eek: پس میخواین خودتون همش رو با HDL بنویسید و اگه نیاز به یه پردازنده پیدا کردید اون پردازنده و معماریش رو هم خودتون طراحی و با HDL پیاده سازی کنید و بنویسید یعنی دو سه تا پروژه تو دل یه پروژه
          پس اینم نیست....
          باید عرض کنم که MicroBlaze و PowerPC هائی که در FPGA استفاده میشوند خودشون سافت کور هستن......شرکت Altera هم توی ابزارهاش یه سافت کور با قابلیت تنظیم بالا به اسم NIOS داره....اینا همه سافت کور هستن...
          البته PowerPC یه پردازنده است که بیشتر توسط شرکت اپل و در رایانه های مکینتاش و بقیه محصولاتش استفاده میشه ولی اونائی که روی FPGa پیاده میشن سافت کور هستن در واقع اپن سورس شدن روی سایت opencore میتونین ازین دست زیاد ببینید.حتی z80 هم میتونین سافت کورش رو پیدا کنید.....میکروهای ARM که این روزا خیلی باب شدن سافت کورشون به شکل تجاری هست که به نظرم لطفی ندارن مگه واقعا سیستمی بر اساسشون داشته باشین که نخواین ویرایشش کنید.....
          بهرحال شما باید به این نکته هم توجه کنید که اصطلاحا مگافانکشن (یا IP ) های زیادی هست که میتونین ازونها استفاده کنین تا اونجائی که من میدونم اینترفیس Ethernet در انواع مختلف و انواع پورتهای مثل USB و IEEE1394 به شکل آماده و رایگان هست و حتی لازم نیست که با HDL برنامه شون رو بنویسید مگه اینکه هدف پروژه تون این باشه که فرضا یه چیپست رو برای Ethernet بنویسید.....

دیدگاه

opencore.org رو یک سری بزن.
            زیاد برا این جور پروژه ها ح م ا ل ی نکن،ارزش نداره، اون چیزی هم که بنویسی تا تو عمل جواب بده و از سنتز موفق بیرون بیاد،پیرت می کنه،تازه برات ن و ن و آ ب نمی شه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjtooba
              opencore.org رو یک سری بزن.
              زیاد برا این جور پروژه ها ح م ا ل ی نکن،ارزش نداره، اون چیزی هم که بنویسی تا تو عمل جواب بده و از سنتز موفق بیرون بیاد،پیرت می کنه،تازه برات ن و ن و آ ب نمی شه.
              سلام ..................

فکر نکنم بحث این صحبتا باشه .. ایشون پروژه ای از استادشون گرفتن و فکر کنم یه جورایی استاد میخواسته اذیتشون کنه . :twisted:
              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
                مرسی از این که راهنماییم کردید .
                راستش من رو مجبور نکرده که بدون core این پروژه رو انجام بدم من هم اول به دنبال همین روش بودم هزینه با توجه به جیب من بد جوری می ره بالا ولی من به خاطر این که هزینه بیاد پایین (عدم احتیاج به phy ,..) قصد دارم همشو با کد hdl بنویسم. فقط با دو تا پایه از FPGA برای TX ,RX.
                راستش الانم یه کارایی کردم ولی به طور کامل جواب نمیده مثلا وقتی RJ-45 رو به کامپیوتر وصل می کنم داده به کامپیوتر می فرسته ولی وقتی به HUB وصل می کنم نه ؟ نمی دونم چرا ؟ یکی میگفت باید از PLL استفاده کنی آخه چه ربطی داره؟ بد بختی تو کامپایل کردن هیج ERROR ی نمیده و با هیچ نرم افزاری هم نمی شه شبیه سازیش کرد و از همه بدتر وقتی مستقیما به به کامپیوتر وصل می شه جواب میده.

تو رو جون مادرتون کمک کنید من دیگه نمی دونم چی کارش کنم.

دیدگاه

ارتباط با RJ-45 یه ارتباط مستقیمه.
                  نمیتونم با اطمینان بگم ولی ممکنه توی اون نوع HUB ی که استفاده میکنید بسته به معماریش ناهماهنگی بین هاب و طراحیتون داخل FPGA پیش بیاد....چون ممکنه شما وقتی سیستم تون رو طراحی میکردید ... این نکات خوب بچشم نمیاد....اینکه دقیقا مشکل چی هست با بررسی دقیقتر پیدا میشه.
                  بهرحال نحوه کار HUB و ارتباط و احیانا ناهماهنگی که ممکنه پیش بیاد رو باید بررسی کنید.

دیدگاه

سلام . شرکت اکتل, قویترین شرکت در زمینه تولید fpga است . این شرکت ip های مخصوصی در زمینه شبکه ethernet دارد که قابل پیاده سازی بر روی fpgaهای igloo,proasic3,fusion و ... میباشد . برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت اکتل مراجعه کنید . :nerd:
                    ضمنا این را مد نظر داشته باشید که fpga های شرکت اکتل گرانترین fpga های در دنیاست و اصلا به فکر پیدا کردن آنها در ایران نباشید.
                    برای اطلاع از قیمتها به digikey.com مراجعه کنید .

دیدگاه

بابا این چیزایی که شماها همتون پیشنهاد می کنید کلی پول می خواد . من خودم روی (Tri-mode-ethernet mac (softزوم کرده بودم , کدشم از توی core generator دیدم ولی license می خواد که من پول خریدنشم ندارم . ای کاش فقط همین بود فکر می کنید قیمت ic ای که بشه ازش تو این مورد استفاه کرد چقدره؟ اولا که تو ایران نیست ثانیا در حد چند میلیون آب می خوره . بد بختی tri- mode ethernet mac بالای 10000 خط برنامه نوسی داره(vhdl)
                      حالا من چی کار کنم ؟

دیدگاه

هر کی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه . اگه میتونی با میکرو کنترلر کار کنی کارت خیلی راحت میشه .میکرو های جدید arm خودشون بلوک شبکه ethernet دارن در ضمن قیمتشون هم خیلی کمه . :nerd:

دیدگاه

توجه کنید که آی سی های FPGA اونم تو مقیاس بزرگ واسه prototype هستن که بعدا به ASIC تبدیل بشن نه واسه تولید به عنوان تولید انبوه پس این آی سی چند ملیونی رو قراره شرکتها بخرن تا بعد ازش محصولاتی با تعداد تولید بالا بیرون بدن نه من و شمای دانشجو.......... هر کسی را بهر کاری ساختند......

دیدگاه

بابا این پروژه که من بر داشتمش برای مرکز فجر سپاه (برای پیاده سازی در هلی کوپتر) . حالا می گی من چی کار کنم . فصل خربزه هم که تموم شد تا بخوام روش بلرزم :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadihu
                              بابا این پروژه که من بر داشتمش برای مرکز فجر سپاه (برای پیاده سازی در هلی کوپتر) . حالا می گی من چی کار کنم . فصل خربزه هم که تموم شد تا بخوام روش بلرزم :angry:
                              مشکلی نیست عزیز برو بگو من توی محاسباتم اشتباه کردم و قراردادتو فسق کن و ضررشم بده همین. :redface:
                              راستی مگه سپاه برای این جور پروژه ها پول خوبی نمیده؟؟؟؟
                              خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
                              حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X