اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز جدی به کمک دوستان برای خرید یک هویه+هیتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز جدی به کمک دوستان برای خرید یک هویه+هیتر

با سلام
    دوستان من قصد دارم انشاالله در هفته که پیشآ‌رو است یک هویه رومیزی+هیتر بخرم Solde-Station+Hot-Air (من نمیآ‌دانم چرا توی بازار ما به این Hot-Air میآ‌گویند هیتر؟ به نظرم گزینه بهتر هوای داغ است). بودجه من هم حدود ۷۰-۸۰ هزار تومان است. با یک جستجوی اولیه در بازار جمهوری قیمتآ‌هایی از حدود ۴۵ تومان تا ۷۵ تومان و به بالا برخوردم حالا برام چند سوال ایجاد شده میآ‌خواهم با دوستانی که تجربه در این زمینه دارند یک مشورتی کنم:

۱. بعضی از مدلآ‌ها دیجیتال هستند. آیا این امکان فاید خاصی دارد و ارزش دارد که پول بیشتری بدهیم؟
    ۲. به نظر چندین مدل مختلف با قیمتآ‌های گوناگون موجود است که به قول فروشندآ‌ها بعضی تقلبی هستند؟ حالا کدوم بهتره و یا کدام فروشنده صادقآ‌تره؟؟
    ۳. بین این هویهآ‌های تقریبا ارزان قیمت با هویهآ‌های با مارکآ‌های معروف (مانند weller) تفاوت قیمت بسیار شدیدی وجود دارد شاید حدود ۴ یا ۵ برابر؟ این تفاوت قیمت آدم را نگران میآ‌کند که ممکن است این مدلآ‌های ارزان قیمت (البته ارزان در مقایسه با مدلآ‌های گران) یکبار مصرف باشند؟ البته استفاده من در حد یک استفاده آماتوری و hobby است نه استفاده هر روزه در یک شرکت؟
    ۴. در آخر مغازه و یا مدل خاصی را پیشنهاد میآ‌کنید؟

با تشکر فراوان از شما

--امیدوارم که این تاپیک برای کسانی که میآ‌خواهند هویه بخرند مفید واقع شود!
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

پاسخ : نیاز جدی به کمک دوستان برای خرید یک هویه+هیتر

من از جزئیات فنی اینا اطلاعاتی ندارم. ولی خودم دو ساله با GORDAK952 کار می کنم. تا حالا هم مشکلی پیش نیومده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
      من از جزئیات فنی اینا اطلاعاتی ندارم. ولی خودم دو ساله با GORDAK952 کار می کنم. تا حالا هم مشکلی پیش نیومده.
      با سلام
      خوب خیلی ممنون از جوابتون، فقط چند سوال: شما از هر دو قسمت کاملا استفاده کردهآ‌اید؟ دستگاه شما مدل دیجیتال است یا آنالوگ؟ از قیمتش هم خبری دارید؟
      با تشکر فراوان
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

GORDAK 952 مدل دیجیتاله و دو سال پیش 55 تومن دادم( البته زیاد مطمئن نیستم. ممکنه اشتباه کرده باشم).
        از هویه نسبت به هیتر استفاده خیلی بیشتری می کنم. تا حالا که دوام خوبی داشته. ( از اون تایلندی های خوبه :mrgreen

[ آقا این وبلاگتو هم الان دیدم. عالیه ]

دیدگاه

من از Lukey مدل 8520 استفاده میکنم. مورد استفاده منم مثه خودت گاه گداریه. البته من در هنگام خرید غیر از کیفیت محصول خوشگلیش رو مد نظر قرار دادم.
          حسن این دستگاه اینه که فنش در داخل دسته قرار گرفته، بر خلاف سایر هیترهای دیگه که فن داخل کیس قرار داده شده. عیبش هم اینه که در مقایسه با گرداک اگر دستش خراب بشه گرونتر باید بخریش.
          سایر مشخصاتش رو هم میتونی با جستجو تو اینترنت بدست بیاری.

آدرس مغازیه ای که ازش خریدم اینه: خ جمهوری - بعد از پل حافظ (بطرف میدان جمهوری) - پاساژ توکل - زیرزمین آخرین مغازه سمت راست
          آدم خیلی با انصافیه. خودش هم مزایا و معایب هرکدومش رو بهت میگه.

امیدوارم خوب راهنمایی کرده باشم
          زندگی لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است.

دیدگاه

3 سال پیش هویه ولر چهارصد هزارتومانی من رو دزدیدند . از اون موقع تا حالا با یه هویه قلمی معمولی کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده . به نظر من پولتو حیف نکن.

دیدگاه

یه سوال؟ فقط قول بدین نخندینا.... قول دادیناااا :mrgreen:
              هویه رو میدونم و کار کردم..................... ولی هیتر رو نه! اون یکی دسته رو میگم! هیتر دقیقاً چیه؟ به چه درد میخوره؟ کاربردش چیه؟...... :redface: شرمنده :mrgreen:
              دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                یه سوال؟ فقط قول بدین نخندینا.... قول دادیناااا :mrgreen:
                هویه رو میدونم و کار کردم..................... ولی هیتر رو نه! اون یکی دسته رو میگم! هیتر دقیقاً چیه؟ به چه درد میخوره؟ کاربردش چیه؟...... :redface: شرمنده :mrgreen:
                با سلام
                خوب یکی از کاربردآ‌هاش در آوردن قطعات SMD هست یعنی همزمان با هوای گرم تمام پایهآ‌های یک چیپ SMD رو گرم میآ‌کنی و قطعه رو در میآ‌آوری.

دیدگاه

آقا زیاد حساس نشو
                  اکثر جنسهای تو بازار چینی هستن
                  وسواس به خرج نده . . .
                  " مانند دریا باش که هر گاه کسی سنگی بر تو پرتاب کرد سنگ غرق شود نه تو متلاتم شوی "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الیاس . ج
                    آقا زیاد حساس نشو
                    اکثر جنسهای تو بازار چینی هستن
                    وسواس به خرج نده . . .
                    با سلام
                    اتفاقا دوست عزیز تقریبا همین کار را کردم. من مدل آنالوگ هیتری که آقای حامد معرفی کردند را از پاساژ امجد خریدم حدود ۶۵ تومن. امیدوارم چیز خوبی باشه!
                    من با هیتر که کار کردم یه سوال برام پیش آمده، وقتی که قطعات رو با هوای داغ از روی برد بر میآ‌دارم (مثلا با دمای حدود ۳۰۰ - ۳۵۰ درجه)، قطعات خیلی داغ میآ‌شوند. نمیآ‌دانم که این قطعات سالم میآ‌مانند یا نه؟ چون قصد دارم که چند ایسی را از روی بورد باز کنم و در یک مدار دیگر استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام.
                      واسه این کار خیلی دقت کنید. دسته هیتر رو کاملا عمودی روی پایه های ای سی یا قطعه مورد نظر بزارید و با سرعت یکنواخت دسته را بچرخانید. به عبارتی دیگه عدالت رو در مورد تمامی پایه های ای سی به نحوی کامل اجرا کنید. ضمنا حواستون باشه حرارت به قطعه های دیگه به صورت مستقیم نرسه تا لااقل فقط یک قطعه بسوزه. :mrgreen: ( همون قطعه ای که می خواین درش بیارید.)
                      هیچ تضمینی نیست که قطعات نسوزند. همه چی به خود شما و درصدی هم به جنس و کیفیت ای سی مورد نظر و کیفیت برد و میزان قلع موجود روی پایه ها بستگی داره. مثلا ای سی هایی که خود اتمل می زنه تحمل دمای بالایی دارند و از این نظر پوست کلفتند.اینو تجربه کردم. :mrgreen:
                      یه نکته دیگه استفاده از جک مخصوص است که ازش بخوبی استفاده کنید.به جز جک از چیز دیگه ای استفاده نکنید.
                      چون احتمال این هم هست که پایه های ای سی بشکنند.در کل جک خیلی می تونه کمک کنه.
                      اینا تجربه های من بود که در مدت کمی که با هیتر کار کردم بدست اوردم. البته شما خودت استادی.ببخشید جسارت کردیم.
                      حرف اخر: در کل اگه حرارت رو ملایم بدین مشکلی نیست. البته اگه ای سی شما بزرگ باشه کار سخت می شه. یه چند تا ای سی که دربیارید این کاره می شید.
                      موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                        سلام.
                        واسه این کار خیلی دقت کنید. دسته هیتر رو کاملا عمودی روی پایه های ای سی یا قطعه مورد نظر بزارید و با سرعت یکنواخت دسته را بچرخانید. به عبارتی دیگه عدالت رو در مورد تمامی پایه های ای سی به نحوی کامل اجرا کنید. ضمنا حواستون باشه حرارت به قطعه های دیگه به صورت مستقیم نرسه تا لااقل فقط یک قطعه بسوزه. :mrgreen: ( همون قطعه ای که می خواین درش بیارید.)
                        هیچ تضمینی نیست که قطعات نسوزند. همه چی به خود شما و درصدی هم به جنس و کیفیت ای سی مورد نظر و کیفیت برد و میزان قلع موجود روی پایه ها بستگی داره. مثلا ای سی هایی که خود اتمل می زنه تحمل دمای بالایی دارند و از این نظر پوست کلفتند.اینو تجربه کردم. :mrgreen:
                        یه نکته دیگه استفاده از جک مخصوص است که ازش بخوبی استفاده کنید.به جز جک از چیز دیگه ای استفاده نکنید.
                        چون احتمال این هم هست که پایه های ای سی بشکنند.در کل جک خیلی می تونه کمک کنه.
                        اینا تجربه های من بود که در مدت کمی که با هیتر کار کردم بدست اوردم. البته شما خودت استادی.ببخشید جسارت کردیم.
                        حرف اخر: در کل اگه حرارت رو ملایم بدین مشکلی نیست. البته اگه ای سی شما بزرگ باشه کار سخت می شه. یه چند تا ای سی که دربیارید این کاره می شید.
                        موفق باشید.
                        با سلام
                        خیلی ممنون از پاسختون. من در این زمینه کاملا (۱۰۰٪) مبتدی هستم! منظورتون از جک چیه؟
                        با تشکر فراوان

دیدگاه

سلام.
                          یه چیز رو یادم رفت بگم. مراقب باشید حرارت هیتر به صورت مستقیم به بدنه ای سی مورد نظرتون نخوره. با رعایت این نکات مطمئن باشید که ای سی سالم در می اید.
                          در مورد جک : نمی دونم این وسیله تو بازار بصورت اماده وجود داره یا نه. ولی احتمالا باید باشه. چون کار رو راحت می کنه. بگرد اگه نبود خودت درست کن. ما خودمون ساختیم.
                          اینطوری بگم که جک روش علمی نسبت به استفاده از دم باریک یا انبر و ... برای دراوردن قطعات است. بالاخره وقتی شما قطعه ای را حرارت می دهید باید به اون سمتش که دیگه قلع نداره و تقریبا داره جدا می شه با یه چیزی فشار وارد کنید تا از سطح برد بالا بیاد و دوباره نچسبه و بعد برید سراغ قسمت (نیمه) دیگه. خب می تونید از دم باریک استفاده کنید. اما این کار تمرکز رو کار را بهم می زنه. چون تا بیایید دم باریک رو بندازید روی قطعه , لحیم ها دوباره سفت می شوند. خب بهتره که از جک استفاده بشه.

جک دقیقا مثل یک اهرم می مونه که می ره زیر ای سی دسته انرا بسمت بالا می کشیم تا به ای سی فشار بیاره.

یه ای سی از نوع DIP رو در نظر بگیر که می خوای درش بیاری. خب برای اینکار بهتر است قبل از حرارت دادن دو عدد سیم معمولی نسبتا کلفت مثل سیم تلفن یه خورده کلفتتر ( در حدی که براحتی خم نشوند و ضمنا سیم ها باید نسوز باشند ) را از زیر پایه های ای سی که روی برد چسبیده رد کنی تا سیمها از اون طرف ای سی در بیایند. در حین اینکه داری حرارت میدی اون طرف سیمها را که بیشتر بهش حرارت دادی را به سمت بالا بکش تا یه طرفش بیاد بالا. برای اینکه خودت روشن نشی! ( یعنی دستت نسوزه ) یه طرف سیم ها رو به یه تیکه چوب یا پلاستیک محکم گره بزن. شکل زیر رو نگاه کن:
                          یه دسته پلاستیکی و دو تا سیم.

نما از بغل! :

دقت کن اگه سیم ها رو مثل بالا کمی خم دار کنی فقط کافیه فشار بسیار کمی به دسته بیاری. اصلا زور نزن. ضمنا تا پایه ها داغ نشدن به ای سی فشار نیار در غیر اینصورت پد ها کنده می شوند.

اخرین نکته: واسه دراوردن ای سی ها اگه دقت کنید قبل از حرارت دادنشان لحیم موجود روی پایه ها کمی تیره رنگ است که بدلیل گذشت زمان و ... اینطوری شده. شما باید موقعی به دسته فشار وارد کنید که رنگ قلع پایه ها در اثر حرارت مثل قلع معمولی روشن می شود. به عبارتی مثل اینه می شوند. ( مثل زمانی که مقداری قلع را با هویه اب می کنیم ) این زمانی است که قلع ها اب شده اند.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

دیدگاه

یا خدا چقدر ارزون بوده اونموقع 45 هزار تومن هیتر هویه؟!!! االان 1300 شده فقط دسته هیتره شده 130 تومن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein7921 نمایش پست ها
                              یا خدا چقدر ارزون بوده اونموقع 45 هزار تومن هیتر هویه؟!!! االان 1300 شده فقط دسته هیتره شده 130 تومن
                              اون موقع خیلی چیزا ارزون بود . مثل مرغ و برنج و کارت گرافیک و اهم متر و....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X