اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ترانزیستوری در راه اندازی سون سگمنت دو تایی به روش مولتی پلکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ترانزیستوری در راه اندازی سون سگمنت دو تایی به روش مولتی پلکس

سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه .

من به روش مالتی پلکس یه سون سگمنت دوبل رو راه انداختم . اما یه مشکلی وجود داره . که در عکس های زیر مشهوده .

دو تا ترانزیستور روشن هستند . در صورتی که ما فقط یه یکیشون جریان میدیم .

حالا وقتی پول پشون میکنیم مشکل حل میشه .

چرا در تصویر اول . حتی با وصل نکردن هیچ چیز به بیس . ترانزیستور ما فعاله و زمین مدار رو به پایه مربوطه سون سگمنت ما وصل میکنه ؟

آیا این باگ پروتئوس و یا در عمل هم باید مقاومت های پول پ رو بزارم

با تشکر فراوان .
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : مشکل ترانزیستوری در راه اندازی سون سگمنت دو تایی به روش مولتی پلکس

یه لطفی کن در مدار 1 و 2 در امیتر Q2 یه میلی آمپر سنج بذار و نتیجه رو اعلام کن
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

پول پ نکردن کلکتور ترانزیستور سوئیچ بعضا در عمل مشکل بوجود میاره که این کاملا طبیعی است

دلیلش هم کاملا معلومه چون موقع خاموشی ترانزیستور ، ولتاژ کلکتور اونطور که انتظار میره باید 5 ولت باشه ولی نامعلوم میشه و در نتیجه دیتای نامناسب برروی 7سگمنت قرار میگیره

سعی کنید مقدار پول پ رو مناسب با جریانی که میکشید انتخاب کنید

دیدگاه

اگر راه حل های دوستان جواب مناسب رو نداد، پیشنهاد میکنم مدار رو به ترانزیستور PNP و عکس کردن منطق تست کنید و نتیجه رو بفرمایید.
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah

من به روش مالتی پلکس یه سون سگمنت دوبل رو راه انداختم . اما یه مشکلی وجود داره . که در عکس های زیر مشهوده .

چرا در تصویر اول . حتی با وصل نکردن هیچ چیز به بیس . ترانزیستور ما فعاله و زمین مدار رو به پایه مربوطه سون سگمنت ما وصل میکنه ؟

با تشکر فراوان .

1- واسه سون سگمنت دوتایی چرا ترانزیستور گذاشتی ؟ ترانزیستورها رو بردار ، در عمل میکرو میتونه جریان لازم تامین کنه و ترانزیستور نمیخواد ، حتی اگ مقاومت های R1 تا R7 نذاری چون جریان بالا میره احتمال سوختن سون سگمنتت بالاس ، پس شد ترانزیستور رو برداری و مقاومت های R1تا R7 فقط باشن

2- نه فک نکنم باگ باشه ،فک کنم جواب دقیقی داده بهت ، عکس اول ک پولاپ نکردی ترانزیستور در ناحیه cut off رفته و در نتیجه جریان خیلی کمی از کلکتور به امیترت میگذره در نتیجه زمین شده ولی در عکس دوم با پولاپ کردن در واقع بر این جریان کم غلبه کردی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah

با تشکر فراوان .
            سلام
            شما مستقیم بزن بره مقاومت هارا هم حتی نمی خواد! اگه سوخت بامن من خودم سه تاییش بدون هیچی وصل کردم تاالات بیشتر صدتاش را هیچ اتفاقی هم نیفتاده در بلند مدت:|
            Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

سلام منم قبلا این مشکلو داشتم تو عمل جواب میده همون مدار اول خودت ولی تو پروتیوس نه!!!! :cry: :cry:
              توی پروتیوس کافیه اون دو پینی که به بیس ترانزیستورها دستور میده (pind0 و pind1) رو مستقیم به پایه مشترک سون سگمنت وصل کنی (1 و 2)اونوقت جواب میده (ترانزیستورهارو حذف کن) !!! :eek: :eek:
              اگه جای دهگان و یکان عوض شده بود جای دو تا پین رو باهم عوض کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer
                سلام
                شما مستقیم بزن بره مقاومت هارا هم حتی نمی خواد! اگه سوخت بامن من خودم سه تاییش بدون هیچی وصل کردم تاالات بیشتر صدتاش را هیچ اتفاقی هم نیفتاده در بلند مدت:|
                دوست عزیز لطفا صورت سوال رو پاک نفرمایید و اگر اطلاعات دارید اطاعات بدهید . جواب بنده همون حالت کات آف بود که دوستان جواب دادند .

I'm going to
                RWTH Aachen
                University

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X